Αποστολέας Θέμα: ΠΟΣΟ ΚΑΙΕΙ????????????????????????ποσοοοοο??????  (Αναγνώστηκε 8669 φορές)

ΜΙΧΑΛΙΟΣ ΓΚΟΥΝΤΑΝΗΣ

• Επισκέπτης
Απ: ΠΟΣΟ ΚΑΙΕΙ????????????????????????ποσοοοοο??????
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 09, 2014, 12:45:11 πμ »
Ρε παίδες εμένα μεσα πόλη μάξιμουμ ~210χλμ. Αν κ βέβαια δεν πηγαινω ηρεμα.ενα γεμισμα που εκανα σε μια εκτός μου έβγαλε 240 χωρίς να γυρίσω ρεζέρβα.

xrhstos

• Επισκέπτης
« Απάντηση #31 στις: Μάιος 09, 2014, 01:13:01 πμ »
καλα. αν εσεις βγαζεται 300 χιλιομετρα ενα ολοκληρο τεποζιτο με πορεια σταθερη τι να πω.εσενα μεσα σε πολι σε βγαζει πιο λιγα παρα εξω απο την πολη?μηπως δεν διχνει καλα ο χιλιομετριτις? ζαντινννννν

Αποσυνδεδεμένος JAS

• VIP
    • Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Μάιος 09, 2014, 01:20:19 μμ »
χρηστο το προβλημα σου μηπως ειναι στο γραναζομα???? το πισω ειναι αρκετα μικρο νομιζω! αν δεν κανω λαθος πρεπει να σου εχει απλωσει και να εχεις παρει σε τελικη....

τι θελω να πω, προσωπικη αποψη:
αν κυκλοφορεις σε μεγαλους δρομους εθνικη κτλ τοτε ας πουμε οκ.... αν ομως το χρησημοποιεις το μηχανακι εντως πολης με το απλωμα που εχεις θεωρητικα θα ζοριζετε περισσοτερο στις χαμηλομεσαιες με αποτελεσμα να καις και περισσοτερο λογο και των πολλων σταματα ξεκινα!

ας με διορθωσει καποιος αν κανω λαθος

xrhstos

• Επισκέπτης
« Απάντηση #33 στις: Μάιος 09, 2014, 10:20:44 μμ »
exω γραναζι πισω ναι μικρο αλλα και το λαστιχο ειναι 60αρη. τα δρομολογια που κανω ειναι σε μεγαλεσ ευθειες και οχι σε πολη μεσα.εχω τελικη πανω απο 195 που το πηγα μια δοση πηγαινε και αλλο.εχεις δικαιο δεν αντιλέγω.τωρα ψαχνω για καποιον που να ξερει να ριθμιζει καρμπυρατερ καλα οχι οτι νανε.και μετα θα αλαξω λαστιχο πισο θα το κανω 70αρη οπως η μανα του.το γραναζι δεν θα το αλαξω.αλλωστε, για αυτο το λογω εβαλα μικρο γραναζι πισω, για να μην αλαζω καθε λιγο και λιγακι ταχητητες θελω γενικα να εχει βημα λογω και αποστασεων μεγαλων σε καθημερινη βαση. αλλα οχι και να καιει τα μαλια του.ενταξει ασ καιει αλλα οχι 250 χιλιομετρα το τεποζιτο μεταβιας.ενταξει ειπαμε...

Αποσυνδεδεμένος black_seed

• Γνωστό μέλος
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Μάιος 11, 2014, 12:04:24 μμ »
Το μονο που πρεπει να σημειωσω ειναι πως με ρωτησε εαν το δικο μου εχει τσιπακι :?:  :!: ......εκεινου ειχε ενα αλλα δεν καθισα να μου εξηγησει τι ειναι ....
Αρα μαλλον λαθος θα εχει κανει ο ανθρωπος μην κουφαθουμε κι ολας :twisted:  :wink:

ειχε τσιπακι το cb?

μηπως επαιζε και πειρατικα??!! ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Remali

• Γνωστό μέλος
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 24, 2014, 08:46:18 μμ »
μπορει να μαι κατοχος λιγο διαστημα αλλα ερχομαι και γω να επιβεβαιωσω τα 300+ χλμ μ ενα γεμισμα.το cb μου ειναι κατασκευης 94 σε συνθηκες πολης το 70% των χιλιομετρων με κανονικη οδηγηση μονοκαβαλο(100 κιλα) μου εβγαλε πανω κατω 330 χλμ.το μονο που φοραει ειναι μια εξατμιση yoshimura.

xrhstos

• Επισκέπτης
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 24, 2014, 10:37:05 μμ »
μια χαρα ρύθμισες ποτε καρμπυρατερ?
στ

Αποσυνδεδεμένος Remali

• Γνωστό μέλος
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 24, 2014, 11:06:59 μμ »
ο προηγουμενος ιδιοκτητης μου πε οτι τα χε ρυθμισει νοεμβρη του '13.καθαρισμα δε θυμαμαι αν μου ειχε πει πως εκανε.βελονες αλλαξε.οι μεμβρανες ηταν κομπλε.συμφωνως παντα με τα λεγομενα του προηγουμενου(4ου) ιδιοκτητη.

Αποσυνδεδεμένος sam4g

• Γνωστό μέλος
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 25, 2014, 11:27:48 πμ »
ο προηγουμενος ιδιοκτητης μου πε οτι τα χε ρυθμισει νοεμβρη του '13.καθαρισμα δε θυμαμαι αν μου ειχε πει πως εκανε.βελονες αλλαξε.οι μεμβρανες ηταν κομπλε.συμφωνως παντα με τα λεγομενα του προηγουμενου(4ου) ιδιοκτητη.

Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης είμαι εγώ! Ο προηγούμενος από μένα είναι ο JO53F. και στους 3 η αυτονομία δείχνει οτι το μοτεράκι είναι άψογα συντηρημένο. Φίλε REMALI συνέχισε την παράδοση της συγκεκριμένης μηχανής.  ;) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 25, 2014, 11:34:30 πμ »
Δεν τον ενημερώσατε για συνεργεία που πήγατε και μήνατε ευχαριστημένοι;;
http://www.go4it.gr/smf/index.php?topic=5072.msg47265#new

Αποσυνδεδεμένος sam4g

• Γνωστό μέλος
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 25, 2014, 11:55:06 πμ »
Δεν τον ενημερώσατε για συνεργεία που πήγατε και μήνατε ευχαριστημένοι;;
http://www.go4it.gr/smf/index.php?topic=5072.msg47265#new

Προφανώς και τον ενημέρωσα και του είπα και κάποια πράγματα για τη συντήρηση της μηχανής. Πες ρε REMALI  ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 25, 2014, 11:58:42 πμ »
Εύγε!!Πάντως το sf του Ιωσηφ είχε τις καλύτερες καταναλώσεις-καλορυθμισμενο μοτερ στο φόρουμ!!

Αποσυνδεδεμένος black_seed

• Γνωστό μέλος
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Ιούνιος 25, 2014, 06:07:56 μμ »
παντως διαφορες 50-60 χλμ, ΑΝΕΤΑ μπορει να προκειπτουν απο διαφορετικη οδηγηση/ποιοτητα βενζινης/ξεχειλισμα η οχι του ντεποζιτου (εγω πχ δε το παω μεχρι τερμα πανω ποτε) κλπ...

εγω θα προβληματιζομουν απο εκει και πανω. :)

Αποσυνδεδεμένος Remali

• Γνωστό μέλος
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Ιούνιος 25, 2014, 08:31:08 μμ »
προφανως και μου ειπε για συνεργεια ο ανθρωπος προς θεου αλλα εγω ψαχνω παντα το κατι παραπανω.π.χ.θελω καποιον που να παιζει τα καρμπυρατερ στα δαχτυλα και φυσικα οχι να ναι παπαντζας και απατεωνας.για συνεργεια εχω μια εικονα γενικη.για ηλεκτρολογο μου πε ο itom π.χ.παρεμπιπτοντως σημερα να πω οτι εβγαλα 200χλμ με 20 ευρω 2 ατομα των 100 κιλων και απο οδηγηση το στυψα ::)(οσο μπορω βεβαια λογω απειριας μου).

xrhstos

• Επισκέπτης
« Απάντηση #44 στις: Ιούνιος 25, 2014, 11:10:06 μμ »
ωραια..αλλα με τιμη ποσο?το                        λιτρο