Αποστολέας Θέμα: ΑΝΑΡΤΗΣΗ "ΓΙΟΚ"!!!  (Αναγνώστηκε 5518 φορές)

Αποσυνδεδεμένος JAS

• VIP
    • Προφίλ
ΑΝΑΡΤΗΣΗ "ΓΙΟΚ"!!!
« στις: Απρίλιος 07, 2010, 12:50:47 μμ »
παιδες καλημερα και χρονια πολλα

μετα λυπης μου ανακοινωνω οτι εκτος απο το γνωστο προβλημα με τα πισω αμορτησερ, μεσα στη μεγαλοβδομαδα μας αφησε χρονους και το δεξι καλαμι. πεταξε και αυτο λαδια  :puke: (δεξι καλαμι - αριστερο αμορτισερ  ;D ...... καλα παμε). ξερει κανεις κανα μαστορα της προκοπης (και με λογικες τιμες) προς αργυρουπολη - ηλιουπολη - γλυφαδα κτλ.
παρεπιπτοντως οπου ρωτησα για επισκευη τα αμορτισερ μου ειπαν η οτι δεν επισκευαζοντε η οτι τα επισκευαζει μονο ενας και θα πρεπει να τα βγαλουμε, να τα στειλουμε σε αυτον, να τα επισκευασει, να μας τα ξαναστειλει, να τα ξανατοποθετησουμε........ ( με οτι αυτο σημαινει απο οικονομικης αποψης !!!, κοινως ο ενας μαστορας θα αναλαβει τη δουλεια, αλλος θα την κανει, και οι δυο θα πληρωθουν!!! )

γνωριζει κανεις τιποτα επι του θεματος???
αν ειναι ρε παιδια να τον βρουμε αυτον το ανθρωπο και να πηγαινουμε κατευθειαν εκει.... πυξαμε στους μεσαζοντες σε αυτο το κρατος.

Αποσυνδεδεμένος Atanassio

• Elite
  • *
  • Ο Μανώλης είναι ακόμα εδώ....
    • Προφίλ
Re: ΑΝΑΡΤΗΣΗ "ΓΙΟΚ"!!!
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 07, 2010, 12:58:55 μμ »
Όντως ένας είναι αλλά είναι σχετικά μακριά από τις περιοχές που αναφέρεις:

http://www.k-shock.gr/

Αν ψάξεις θα βρεις πολλές (επί το πλείστον καλές) κριτικές στο φόρουμ.  Στο σάιτ έχει και τιμοκατάλογο.

Αποσυνδεδεμένος jokey

• VIP
    • Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 07, 2010, 04:11:36 μμ »
O K-shock είναι από τους καλύτερους, χωρίς αμφιβολία με μεγάλη εμπειρία σε διαφόρων τύπων μοτοσυκλετών
Αν πιάνουν τα χέρια σου και έχεις και χώρο να παίξεις με την μηχανή δεν είναι και κάτι το παρανοϊκό.
Έχει και ο kyriakos πληροφορίες στο site με το ΑΧ1 αλλά και πολλά βίντεο στο youtube θα βρεις

Αν το φοβάσαι k-shock με κλειστά ματια
ΒΡΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΜΜΜΜΜΜΜ

Αποσυνδεδεμένος Headmaster

• Silver
  • *
  • Drive like u STOLE it!!
    • Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 07, 2010, 04:34:43 μμ »
Τα να τα βγάλεις φίλε είναι παιχνιδακι!!!!!!
Καντο μόνος σου απο 2 βίδεσ το κομματι ειναι !!

Αποσυνδεδεμένος egm

• Elite
  • *
  • somewhere.....a road is waiting....
    • Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 07, 2010, 08:13:27 μμ »
Δεν θυμάμαι ούτε πως τον λέγαν ούτε που ακριβώς, κάπου στο κουκάκι νομίζω, πάντως τα είχα βγάλει, τα πακετάρησα, τα έστειλα με το καράβι Αθήνα, τα πήρε ο αδερφός μου και του ταπήγε, και μου τα ξαναέστειλε. Δευτέρα με Πέμπτη πήγε η ιστορία, (μαζί με το πήγαιν-έλα του καραβιού).
Και μου είχε πάρει για σερβισάκι, λάδια και ελατήρια WP, κάπου 140 ευρά. Την διεύθυνση τν είχα βρει στις σελίδες των αγγελιών του ΜΟΤΟ, αν έχεις κάποιο τεύχος σίγουρα θα το πετύχεις...Λυπάμαι που δεν μπορώ να γίνω ποιό συγκεκριμένος.
Τα πάντα γίνονται. Αρκεί να βρείς τον τρόπο......

Αποσυνδεδεμένος freethan

• Elite
  • *
  • Day after day, we burn it all away
    • Προφίλ
Πρώτα χλμ. με την service-αρισμένη ανάρτηση
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 10, 2010, 09:31:13 μμ »
¶λλο μηχανάκι... μου το 'λεγαν και δεν το πίστευα, και άλλα τέτοια παρόμοια που ακούγονται σαν πλασιέ τελεμάρκετινγκ.

Αρχικά είναι πολύ πιο σφιχτή και πιο "κούτσουρο" απ'ότι είχα συνηθίσει, αλλά είναι αναμενόμενο γιατί είναι ουσιαστικά καινούργια, και κατα δεύτερον δεν έχω μέτρο σύγκρισης
"μαμίσια" καινούργια και μαμίσια μετά απο service! Στην αρχή η σκληρότητα και η επαναφορά σου φαίνονται κάπως είναι αλήθεια, αλλά θα στρώσει. Δεν κάθεται πια το πίσω μέρος στις επιταχύνσεις. Έτσι όπως είχε καταντήσει η πίσω ψιλοκαθόταν και είχε αρκετή διαδρομή πάνω κάτω. Φαντάζομαι ο συνδυασμός χλμ, ιδιοκτητών και χρονολογίας, είχαν την επίδραση τους... Θα δοκιμάσω και με την Joan συνεπιβάτη να δούμε.

Εκτός αυτού και κάτι άλλο που δεν είχα συνδυάσει στο μυαλό μου, είναι οτι τώρα τραβάει και ρολλάρει καλύτερα το μοτόρι. Γιατί; Γιατί δεν χαμηλώνει το πίσω μέρος τόσο πολύ και τόσο εύκολα με βάρος. Είναι πιο στιβαρό.
Εντυπώσεις και μέσα στις επόμενες μέρες. Πραγματικά όμως λες και οδηγώ κάτι άλλο... στρίβει καλύτερα, και δεν κομπιάζει με τις ίδιες ταχύτητες που είχα πριν το service :popcorn: :yoohoo:

Αποσυνδεδεμένος jokey

• VIP
    • Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 12, 2010, 09:26:36 πμ »
Πολύ καλή επένδυση
Κάτσε να συνηθίσεις λίγο και μετά θα καταλάβεις
Πόσο σου πήγε τελικά?
Τις αναρτήσεις τις πήγες εσύ ή πήγες ολόκληρη την μηχανή να σου τις βγάλει αυτός?
ΒΡΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΜΜΜΜΜΜΜ

Αποσυνδεδεμένος freethan

• Elite
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 12, 2010, 11:12:39 πμ »
Πήγε 155+φπα ~ 183 ευρώ. Του πήγα την μηχανή το πρωί κατά τις 9+ , την πήρα κατά τις 4.
Υπάρχει διαφορά πάντως και στο πως φρενάρει πια, περιμένω να κάνω περισσότερα χλμ. να βγάλω καλύτερα συμπεράσματα  :popcorn:

Αποσυνδεδεμένος point zero

• Elite
  • *
  • Γδυσου .... θελω να μιλησουμε !
    • Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 12, 2010, 11:27:11 πμ »
Πήγε 155+φπα ~ 183 ευρώ. Του πήγα την μηχανή το πρωί κατά τις 9+ , την πήρα κατά τις 4.
Υπάρχει διαφορά πάντως και στο πως φρενάρει πια, περιμένω να κάνω περισσότερα χλμ. να βγάλω καλύτερα συμπεράσματα  :popcorn:
Τα μαμα πισω αμορτισερ  εφτιαξες ?
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

Αποσυνδεδεμένος freethan

• Elite
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 12, 2010, 11:34:52 πμ »

Ναι

Αποσυνδεδεμένος jokey

• VIP
    • Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 12, 2010, 02:43:54 μμ »
Θα το καταλάβεις σε ανοιχτό δρόμο με κανα σαμαράκι ή σε καμιά στροφή
Λογικά με το που πέσεις σε καμια ανωμαλία θα σου κάνει ένα πάνω κάτω και μετά θα είναι καρφωμένο πάνω στον δρόμο
Πριν τις αλλάξεις θα σου έκανε λίγο τραμπάλα και μετά θα καθόταν το μηχανάκι
Πήγαινε μια πάνω κάτω το ποτάμι λίγο τσιμπημένα και θα δεις την διαφορά
ΒΡΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΜΜΜΜΜΜΜ

Αποσυνδεδεμένος Enigma

• Gold
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 14, 2010, 04:00:07 μμ »
Μπραβο ρε γιωργη ...επενδυση σε αμορτισερ φρενα και λαστιχα ..ποτε δεν εχει παει χαμενη σε κανενα μηχανακι :goodboy:

Αποσυνδεδεμένος desmond

• VIP
  • Λεφτά υπάρχουν! Εμείς δεν έχουμε...
    • Προφίλ
    • http://www.duckseason.mobi
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 28, 2010, 04:35:51 μμ »

Ναι

και αυτή η τιμή είναι μόνο για την επισκευή των αμορτισέρ ή έχει και έλατήρια καινούρια μέσα;
χαιρομαι ε;    :(
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

Αποσυνδεδεμένος freethan

• Elite
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 29, 2010, 01:48:01 μμ »
Χαίρετε,
η τιμή δεν περιλαμβάνει νέα ελατήρια όχι.
Εντυπώσεις μετά απο κάποιες εβδομάδες : παραμένει άλλο μηχανάκι. Λίγο περίεργο είναι οτι κάθεσαι , και μετά περίπου απο κανά 30" χαμηλώνει 1-2cm , αν και μου'πε οτι είναι normal αυτό στην αρχή.
Καλύτερη πρόσφυση σε στροφές, καλύτερο φρενάρισμα. Και το άλλο (εν μέρει φυσικά) καλύτερη οικονομία. 221km με full γέμισμα απο τα κόκκινα του ρεζερβουάρ, και είχε και 1-2lt ακόμα. Το ξέρω, το ξέρω είναι εντελώς επιστημονική η προσέγγιση μου χεχεεχεχ  :popcorn: :yelrotflmao:

Αποσυνδεδεμένος desmond

• VIP
  • Λεφτά υπάρχουν! Εμείς δεν έχουμε...
    • Προφίλ
    • http://www.duckseason.mobi
« Απάντηση #14 στις: Μάιος 29, 2010, 08:08:57 μμ »
ναι άκρως επιστημονική...  :yelrotflmao:

EDIT:

ρε παίδες έψαξα στο site της hyperpro για ελατήρια για τις πίσω αναρτήσεις και είδα ότι δίνει διαφορετικό μοντέλο για το version S.
Τι διαφορά έχει; Ξέρει κανείς;
Εγώ που έχω R που να προσανατολιστώ, στο απλό ή στο S ;;
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi