Αποστολέας Θέμα: Ψυγείο για NC31 - Wanted  (Αναγνώστηκε 11128 φορές)

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
Re: Ψυγείο για NC31 - Wanted
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 16, 2010, 09:48:06 πμ »
Αστερι,πρωτος :goodboy:

Αποσυνδεδεμένος Enigma

• Gold
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 11:47:42 πμ »
Ok, ok απλώς επειδή μένω στην Αττική ήθελα κάνα τηλέφωνο για να ρωτήσω. Τη έβγαλα πάντως την άκρη :
Company Name:KIRKINEZIS BROS O.E. "AUTO RADIATORS"
Web Site:www.kirkinezi.gr
Phone No. :30-2310-753999
Fax Number:30-2310-752862
Ευχαριστώ για την βοήθεια παιδιά!

Και εμεις ευχαριστουμε για το λεπτομερεστατο λινκ ..
ps ψιτ μην χαθουμε ... :wave:

Αποσυνδεδεμένος Atanassio

• Elite
  • *
  • Ο Μανώλης είναι ακόμα εδώ....
    • Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 03:17:26 μμ »
Μπραβο ρε παιδιά!!!  Αν και δεν μου χρειάζονται προσωπικά (τουλάχιστον προς το παρόν...) οι συγκεκριμένες πληροφορίες είναι πραγματικά πολύτιμες!!! :grouphug: :beerchug:

Αποσυνδεδεμένος johnnybe

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 12:35:05 μμ »
Τηλεφώνησα στον Kυρκινέζη στην Αθήνα, μου είπαν μίλα με Θεσσαλονική...μίλησα με Θεσσαλονική, με τον Ηρακλή να 'ναι καλά ο άνθρωπος, μου είπε να πάω δείγμα του ψυγείου (δηλαδη το ψυγείο μου,ευτυχώς βγαίνει εύκολα) στο υποκατάστημα στην Αθήνα για να πάει με φορτωτική Θεσσαλονική να το δούν και να μου πουν τιμές και τα ρέστα...για να δούμε

Αποσυνδεδεμένος desmond

• VIP
  • Λεφτά υπάρχουν! Εμείς δεν έχουμε...
    • Προφίλ
    • http://www.duckseason.mobi
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 10:01:51 μμ »
ελα ρε, μην μπεις σε τέτοια διαδικασία.
Μπορώ να πεταχτώ εγώ να δεί το δικό μου, και μιλάς μαζί του αφού το δεί για να κανονίσεις κατασκευή, πληρωμή και αποστολή.
Ποιό cb έχεις; NC31 νομίζω είναι από το R και μετά.
Το δικό μου είναι το R.
Έχουν καμιά διαφορά τα ψυγεία; Ξέρει κάποιος να μας πεί με βεβαιότητα;

DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

Αποσυνδεδεμένος johnnybe

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 20, 2010, 12:55:16 μμ »
Να 'σαι καλά βρε desmond, αλλά δεν πειράζει. Το έστειλα ήδη. Το Τρίτη στο υποκατάστημα στο Νέο Κόσμο και το έστειλαν Θεσσαλονική με φορτωτική εκείνοι (λεφτά δε ζήτησαν). Μίλησα με το μάστορα σήμερα και μου είπε πως Παρασκευή θα το έχω στα χέρια μου (καινούριο ψυγείο, δεν ξεκολλάνε από το παλιό πλαϊνά, σωληνάκια ή σπειρώματα- κάτι τέτοια μου λέγανε οι μαστόροι εδώ).
Βασικά ευκαιρία έψαχνα να κάνω και άλλες δουλίστες- Βάψιμο ντεπόζιτο και ουρά, να περάσω τα όργανα που αγόρασα από το ebay (θα ανοίξω θέμα και θα ανεβάσω φωτό σύντομα).

Μιας και ο Κυρκινέζης έχει το δείγμα τώρα, προτείνω σε όποιον χρειάζεται ψυγείο να κάνει ένα τηλ σήμερα αύριο στο 2310753999 και να παραγγείλει.

¶σχετο, το μαμά ψυγείο είναι της εταιρείας Toyo Radiators (γράφει κωδικό απάνω). Κάπου βρήκα το site τους, όμως updating stock, open from November...

Αποσυνδεδεμένος johnnybe

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 25, 2010, 12:29:41 μμ »
Λοιπόν, το (χάλκινο) ψυγείο ήρθε Παρασκευή όπως είχαν πει.180? η λυπητερή αλλά

νομίζω αξίζει τον κόπο.Είναι πιο βαρύ από το μαμά αλλά είναι πιο βαθύ. Δηλαδή ενώ το μαμά έχει 2 σειρές στοιχείο αυτό πρέπει να έχει 3.Για τον λόγο αυτό έρχεται πρόσωπο στο καπάκι, δεν έχει κενό ένα δάχτυλο προς πίσω, όπως το μαμά.
Βάζω και το παλιό ψυγείο σε πανοραμική. Αναρωτιέμαι πως δούλευε όσο καιρό...Είναι χτυπημένο το σωληνάκι κάτω αριστερά, οι μισές κυψέλες είναι κλειστές,έχει κανει και λίγο τραπέζιο…. Και αυτή είναι η κατάσταση του μετά από μινι μερεμέτι. Α ρε προηγούμενε, μπουρδέλο το είχες το μηχανάκι.

Ρε παιδία γιατί δεν μπορώ να κάνω upload φωτό;

Αποσυνδεδεμένος johnnybe

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 25, 2010, 01:49:46 μμ »
Το τοποθέτησα και πάνω στη μηχανή. Οι σωλήνες στη θέση τους όλα καλά. Είχα 3 χαζοπροβλήματα μόνο. Επειδή χρησιμοποίησαν τις βάσεις από το παλιό ψυγείο (έκοψαν τα πάνω κάτω του ψυγείου και τα πέρασαν με πριτσίνια στο καινούριο)
1. οι βάσεις του νέου ψυγείου δεν ταιριάζουν ακριβώς στη μηχανή. Οπότε για να βάλω το ψυγείο στη θέση του έπρεπε να το πιέζω δυνατά κάτω (το στρογγυλό λαστιχάκι που στηρίζει το ψυγείο από την κάτω μεριά είναι τελείως ζουμπηγμένο) για να βρουν οι πάνω βίδες τις τρύπες τους.
2. το βεντιλατέρ ήθελε καινούρια τρύπα πάνω στη βάση για να τοποθετηθεί.
3. το προστατεύτικό του ψυγείου δεν χωράει. Τα σπυρώματα είναι στη σωστή θέση και μέγεθος αλλά το πλαίσιο δεν χωράει γιατί βρίσκει πάνω κάτω...

ωραίο δείχνει όπως, πιο βιομηχανικό...παγάκια θα βγάζει. Την έβαλα και μπροστά (εξαερώσεις και τα ρέστα),βόλτα όμως δεν μπορώ να κάνω γιατί έχω δώσει το ντεπόζιτο για βάψιμο.
Μόλις έχω νεότερα θα ποστάρω.

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 25, 2010, 06:10:54 μμ »
Ρε παιδία γιατί δεν μπορώ να κάνω upload φωτό;
Με γειες το καινουργιο ψυγειο. :beerchug:Για το πως ανεβαζουμε φωτο δες εδω: http://www.go4it.gr/smf/index.php?topic=2576.30

Αποσυνδεδεμένος johnnybe

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 26, 2010, 10:45:28 πμ »
Ευχαριστώ!Στέλνω και μερικές φωτό για να κατατοπίσω όλους τους ενδιαφερόμενους
Για αρχή το παλίο ψυγείο:

Παρατηρήστε ότι το σοιχεό δεν έρχεται π΄ροσωπο με τα καπάκια, έχει κενό:

Το καινούριο :) :) :) :) :) :)

είνα πιο βαθύ από το μαμά, το στοιχείο έρχεται πρόσωπο με τα καπάκια

Αποσυνδεδεμένος gianis

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 26, 2010, 11:18:50 πμ »
Ωραιο το ψυγειο ! Καλοριζικο.Απο 'τι ξερω ετσι δουλευουν αυτοι οι μαστοροι.Ξεκολαν τα καπακια και τις βασεις του παλιου και τα κολανε στις καινουριες κυψελες.Δεν υπαρχει προβλημα.30000 δρχ για ψυγειο αυτοκινητου ειχα δωσει σε εκεινον στη Σπυρου Πατση , λιγο πριν ξεκινηση το ευρω.Πληροφοριακα το αναφερω.

Αποσυνδεδεμένος Enigma

• Gold
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 26, 2010, 11:34:16 πμ »
μπραβο με γειες ...εισαι πασιακας τωρα λεμε !!!

Αποσυνδεδεμένος klab

• Elite
  • *
  • Με λένε Γιώργοοοο και το CB μου τραγουδάαααει.
    • Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Οκτώβριος 26, 2010, 02:53:27 μμ »
Καλορίζικο το ψυγείο της καλής σου.
Αν κατάλαβα καλά δεν μπαίνει πλέον το κάλυμμα του ψυγείου (πλέγμα) έτσι είναι ;

Αποσυνδεδεμένος johnnybe

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Οκτώβριος 26, 2010, 03:43:19 μμ »
Κοίτα κlab, όπως είναι το πλαίσιο τώρα δεν μπαίνει. Θα δοκιμάσω να το κόψω λίγο από κάτω μέσα στο ΣΚ και πιστεύω ότι θα τη βρω τη άκρη...

Αποσυνδεδεμένος klab

• Elite
  • *
  • Με λένε Γιώργοοοο και το CB μου τραγουδάαααει.
    • Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Οκτώβριος 26, 2010, 07:30:26 μμ »
Υπάρχει κολπάκι να το προστατέψεις χωρίς να κόψεις-χαλάσεις τίποτα και να δείχνει όμορφο.
Το έχω κάνει σε CBF 600 που δεν έχει κάλυμμα από την μάνα του και δεν το καταλαβαίνει κανείς ότι είναι χειροποίητο και 5 λεπτά υπόθεση.
Αν σε ενδιαφέρει πας σε μαγαζί με σιδηρικά και ζητάς πλέγμα αλουμινίου -σίτα αλουμινίου (σαν αυτή που βάζουν στους προφυλακτήρες των φτιαγμένων αυτοκινήτων).
Με 10 ευρώ πήρα σε μαύρο χρώμα περίπου 1,20 μέτρα, μετά την έκοψα με ένα κοφτάκι, όσο είναι η πρόσοψη του ψυγείου με ένα περιθώριο +5 με 6cm. στο πάνω και κάτω μέρος.
Μετά το ακούμπησα πάνω στο ψυγείο και έκανα κοψιματάκια  όπου ήθελαν να το τσακίσω έτσι ώστε να πιάνει από το πίσω μέρος του ψυγείου για να στηρίζεται.
Στο τέλος έπιασα από πίσω με ένα συρματάκι 2 άκρα του πλέγματος και το έσφιξα.
Αν δεν στο πω δεν παίρνεις χαμπάρι ότι είναι πατεντούλαμ κάπου θα βρω μία φώτο να το δεις.