Αποστολέας Θέμα: Πλαϊνές τσάντες  (Αναγνώστηκε 11378 φορές)

Αποσυνδεδεμένος jokey

• VIP
    • Προφίλ
Re: Πλαϊνές τσάντες
« Απάντηση #45 στις: Μάρτιος 16, 2011, 03:56:49 μμ »
Πάρε μια λάμα από τα praktiker και αυτοσχεδίασε μια βάση για να πατάνε οι βαλίτσες
Όσο για τις αναρτήσεις δεν νομίζω οτι παίζει θέμα μιας και οι αναρτήσεις έχουν στρογγυλεμένες άκρες και δεν υπάρχει πρόβλημα να σου δημιουργήσει πρόβλημα στα σαμάρια.Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι η εξάτμιση
ΒΡΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΜΜΜΜΜΜΜ

Αποσυνδεδεμένος johnnybe

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Ιούνιος 14, 2011, 01:05:29 πμ »
Χρησιμοποίησα τις τσάντες πρώτη φορά το τριήμερο και όλα ευτυχώς πήγαν μια χαρά. Έχουν αρκετούς τρόπους να ρυθμίσεις το χώρο που θα δεσμεύουν στα πλάγια και νομίζω ότι (μετά από αρκετές πρόβες) βρήκα την κατάλληλη θέση για να μην καταπιέζεται η συνεπιβάτιδα μου. Ιδού:

πάρτε και άλλη μια φωτό (καλά εδώ δεν φαίνονται οι τσάντες αλλά δεν βαριέσαι)

Αποσυνδεδεμένος point zero

• Elite
  • *
  • Γδυσου .... θελω να μιλησουμε !
    • Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Ιούνιος 14, 2011, 12:16:14 μμ »
 :beerchug:
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

Αποσυνδεδεμένος jokey

• VIP
    • Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Ιούνιος 14, 2011, 04:01:07 μμ »
Γαλαξείδι????
ΒΡΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΜΜΜΜΜΜΜ

Αποσυνδεδεμένος johnnybe

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Ιούνιος 14, 2011, 05:44:40 μμ »
Όχι στο Γαλαξείδι αλλά στο Γαλατά, απέναντι από τον Πόρο ;D

Αποσυνδεδεμένος Headmaster

• Silver
  • *
  • Drive like u STOLE it!!
    • Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Ιούνιος 22, 2011, 09:50:50 μμ »
Όχι στο Γαλαξείδι αλλά στο Γαλατά, απέναντι από τον Πόρο ;D
Τι είπεσ τωρα !!!!
Πανω Φαναρι Κατω Φαναρι  Λεσσα!!!!!

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Μάιος 18, 2012, 01:03:34 μμ »
Οι φορτολαγνοι με επιρεασατε κι εμενα.Kαι μιας και ερχεται η εκδρομη στην λιμνη Πλαστηρα και μαζι της και το καλοκαιρι ειπα ας το παρει το ποταμι.
Μετα απο σκεψη ειδα οτι επειδη εχω στον στανταρ εξοπλισμο την 45αρα βαλιτσα της Κappa,ειδα οτι το μονο που χρειαζομουν στα φορτωματα ηταν οι πλαινες τσαντες.Μετα απο ερευνα αγορας louis de κλπ,η πιο συμφερουσα τιμη που βρηκα ηταν απο το motomarket: https://motorshop.skroutzstore.gr/p.SAKOS-PLAINOS-TK750-KAPPA.406599.html.
(motorshop ειναι το ηλεκτρονικο κατ/μα του motomarket)
Bασικα ειναι μεταβλητη 16 εως 25 λιτρα.Φυσικα την πηρα αφου εγινε επι τοπου δοκιμη,πως καθεται στο SF.

• Elite
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Μάιος 18, 2012, 07:16:49 μμ »
Γιαννη  ειναι πολυ ωραιοι .... και καλη τιμη !!!  με μπριζοσες και εμενα τωρα ...

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Μάιος 18, 2012, 09:14:04 μμ »
Σωτο στα κοντινα ταξιδια στην Πιερια ειχα την γυναικα να κουβαλαει παντα ενα σακιδιο μικρο ή μεγαλο αναμεσα μας.Τωρα θα την απαλλαξω!Η φαση ειναι οτι την ιδια τσαντα στην Αθηνα την πουλουσαν πιο ακριβα.Ως συνηθως αλλαλουμ ο καθενας πουλα οσο του καπνισει. :(

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Μάιος 30, 2012, 01:17:41 μμ »
Kαι μιας και μιλαμε για τσαντες βαλιτσες ας αναφερω και αυτο.Εδω και μια δυο μερες,κατι δεν με αρεσε στην συμπεριφορα της ρηνουλας.Μια ασταθεια στο πισω μερος.Πολυ ασχημη αισθηση.Σημερα που αλλαζα το ψυκτικο υγρο,ειπα να ελενξω τι διαολο τρεχει.Μια απο τις τεσσερις βιδες που κρατανε τα καγκελα της βαλιτσας εσπασε.Ενταξει εχω μονιμα εμπλουτισμενη συλλογη εργαλειων εκει μεσα και δευτερο κρανος.Το πεντακιλο το εχει μονιμα.Αν ρηξω μεσα και τιποτα ώνια,αστα να πανε.Το θεμα ειναι οτι οσο χρησιμη ειναι αλλο τοσο δυσκολευει την συμπεριφορα του sf.To σκεφτομαι πολυ αν θα ερθω στην συγκεντρωση με βαλιτσα. :scratchchin:

Αποσυνδεδεμένος klab

• Elite
  • *
  • Με λένε Γιώργοοοο και το CB μου τραγουδάαααει.
    • Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Μάιος 30, 2012, 01:31:32 μμ »
Καλά την ημέρα που θα την βγάλεις, έλα να μιλήσουμε να δω την φάτσα σου-εντυπώσεις.
Ήταν το πρώτο πράγμα που έβγαλα από την δικιά μου, όσο πρακτική είναι άλλο τόσο μπελάς γίνεται.
Κατανοητοί οι λόγοι να έχεις βαλίτσα αλλά όποιος μπορεί χωρίς αυτή, χάρη στον εαυτό του θα κάνει.

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Μάιος 30, 2012, 01:42:48 μμ »
Kαι ο desmond που τα λεγαμε χθες,δεν θα βαλει βαλιτσα,αλλα αυτος μαλλον θα το κανει για να βαλει εκτος απο τις πλαινες τσαντες,κεντρικο σακο καθ'οτι θα ερθει δικαβαλος.Για να κερδισω χωρο λεω να βαλω εκτος απο τις πλαινες τσαντες και ενα σακιδιο πλατης που εχω μετατρεψει σαν tank case και δενει πανω στο δερματινο καλυμα του ρεζερβουαρ.
Γιωργο λες να παθουμε καμια λαχταρα και να επερνα και καμια σκηνη μαζι??Α!!εχω και τα ρολα carbon που θα με δωσει ο Headmaster σημερα που εχουμε μαζωξη.
Τραινο θα πηγαινω!!!

Αποσυνδεδεμένος klab

• Elite
  • *
  • Με λένε Γιώργοοοο και το CB μου τραγουδάαααει.
    • Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Μάιος 30, 2012, 01:47:50 μμ »
Λαχτάρα θα πάθει ο ξενοδόχος αν μας την παίξει.
Θα του περάσω κολάρο το CB.

• Elite
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Μάιος 30, 2012, 06:51:53 μμ »
Kαι ο desmond που τα λεγαμε χθες,δεν θα βαλει βαλιτσα,αλλα αυτος μαλλον θα το κανει για να βαλει εκτος απο τις πλαινες τσαντες,κεντρικο σακο καθ'οτι θα ερθει δικαβαλος.Για να κερδισω χωρο λεω να βαλω εκτος απο τις πλαινες τσαντες και ενα σακιδιο πλατης που εχω μετατρεψει σαν tank case και δενει πανω στο δερματινο καλυμα του ρεζερβουαρ.
Γιωργο λες να παθουμε καμια λαχταρα και να επερνα και καμια σκηνη μαζι??Α!!εχω και τα ρολα carbon που θα με δωσει ο Headmaster σημερα που εχουμε μαζωξη.
Τραινο θα πηγαινω!!!

Χ Α Λ Α Ρ Α   Σ Ε    Λ Ε Ω  !!! 

Αποσυνδεδεμένος tsak

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Μάρτιος 30, 2013, 03:15:09 μμ »
Ήρθε ο καιρός να πάρουμε πλαϊνές τσαντουλες μιας και πλησιάζει και το πάσχα και το καλοκαίρι που θα κάνουμε ταξιδάκια. Δυστυχώς μονο το tank bag δεν βολεύει αν θες να πας να μείνεις κάπου πάνω από 2-3 μέρες και δεν θέλω να δίνω 10εύρα για να στέλνω την βαλίτσα με τα κτελ.

Θέλω να μου πείτε όσοι έχετε για τα λίτρα. Εγώ είμαι μεταξύ τις kappa TK750 και τις kappa TK714. Και οι δυο είναι 16-25 λίτρα που πιστεύω ότι και καλά θα κάθονται πάνω στο cb αλλα και είναι αρκετά για ένα άτομο.

KAPPA TK714

KAPPA TK750