Αποστολέας Θέμα: Φωτογραφιες CB Superfour  (Αναγνώστηκε 178309 φορές)

Αποσυνδεδεμένος klab

• Elite
  • *
  • Με λένε Γιώργοοοο και το CB μου τραγουδάαααει.
    • Προφίλ
Απ: Φωτογραφιες CB Superfour
« Απάντηση #630 στις: Νοέμβριος 23, 2013, 07:57:41 μμ »
Ναι υπάρχουν διάφορα σαπούνια ανάλογα το υλικό, άλλο για τα αλουμίνια και άλλο για τα ανοξείδωτα (σαν το χταπόδι).

Αποσυνδεδεμένος geofot

• Ενεργό μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #631 στις: Νοέμβριος 23, 2013, 08:29:44 μμ »
ποση ωρα σου πηρε για τετοιο αποτελεσμα?με τον καιρο δν 8α 3αναμαυρισουν? ???

Αποσυνδεδεμένος klab

• Elite
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #632 στις: Νοέμβριος 26, 2013, 08:28:58 πμ »
Φτουυυ σου είχα απαντήσει αλλά μάλλον έκανα κοτσάνα και πάτησα προεπισκόπηση αντί για απόστολή χα,χα.
Πάμε πάλι τότε.
Οι λαιμοί μαυρίζουν αν δεν τους πλένεις ποτέ και τους παρατάς με τις λάσπες, από μόνοι τους δεν γίνονται χάλια.
Το μόνο που γίνεται είναι να κιτρινίζουν-χρυσαφίζουν ελαφρώς από την θερμοκρασία, το οποίο με ένα απλό πέρασμα με αλοιφή φεύγει αμέσως.

Το προηγούμενο χταπόδι (το άλλαξα πρόσφατα) το είχα καθαρίσει πολύ εύκολα μόνο με την πανόβουρτσα και το σαπούνι σε λιγότερο από ώρα, αλλά το συγκεκριμένο ήταν σε μαύρο χάλι.
Αναγκάστηκα να χρησιμοποιήσω γυαλόχαρτο 80άρι στο δράπανο και πολύ τρίψιμο σε διάφορα σημεία που είχε επιφανειακή οξείδωση (τα μαύρα τμήματα που φαίνονται στο προηγούμενο post) μου έφυγαν τα χέρια κοντά 2 ημέρες.

Εδώ θα δεις το κιτρίνισμα που λέω στο προηγούμενο χταπόδι που είχα και είναι μετά από 2+ χρόνια που το γυάλισα.

Αποσυνδεδεμένος klab

• Elite
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #633 στις: Νοέμβριος 26, 2013, 07:25:55 μμ »
Φίλε μου κλαμπ εχω δει κ κατι τετοιες τιμες κ μου πεσαν τα μισα μαλλια... εσένα το χταπόδι σου απο τί ειναι κ πόσο το πήρες (βλέπω ειναι πιο μεγάλο απο το μαμα)???  όσο για τα βουρτσάκια που λές που μπορώ να τα βρώ κ θα καταφέρω να καθαρίσω με αυτά όλο το χταπόδι πέρα ως πέρα??

Σε ξέχασα και εσένα, sorry.
Το χταπόδι είναι μαμά, δεν είναι από άλλο μοντέλο αλλά μάλλον σου φαίνεται έτσι επειδή γυαλίζει ή σε ξεγελάει η κούρμπα που έχει φτιάξει ο εξατμισάς.
Το χταπόδι είναι εξαιρετικά δύσκολο να το καθαρίζεις όλο μέχρι τέρμα, τουλάχιστον με τα βουρτσάκια (δεν ξέρω που θα βρεις εγώ βρήκα 1 στο μπακάλικο)
Σίγουρα υπάρχουν και άλλοι τρόποι για εσωτερικό καθαρισμό αν ψάξεις τίποτε youtube ή site στο εξωτερικό.

Αποσυνδεδεμένος geofot

• Ενεργό μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #634 στις: Νοέμβριος 27, 2013, 01:00:06 πμ »
  δλδ ολη η διαδικασια ειναι το κα8αρισμα απο μεσα?πωπω klab μας αναψες φωτιες:-P

Αποσυνδεδεμένος ANESTIS

• VIP
    • Προφίλ
« Απάντηση #635 στις: Νοέμβριος 27, 2013, 01:05:11 πμ »
Σε ξέχασα και εσένα, sorry.
Το χταπόδι είναι μαμά, δεν είναι από άλλο μοντέλο αλλά μάλλον σου φαίνεται έτσι επειδή γυαλίζει ή σε ξεγελάει η κούρμπα που έχει φτιάξει ο εξατμισάς.
Το χταπόδι είναι εξαιρετικά δύσκολο να το καθαρίζεις όλο μέχρι τέρμα, τουλάχιστον με τα βουρτσάκια (δεν ξέρω που θα βρεις εγώ βρήκα 1 στο μπακάλικο)
Σίγουρα υπάρχουν και άλλοι τρόποι για εσωτερικό καθαρισμό αν ψάξεις τίποτε youtube ή site στο εξωτερικό.

Δν πειραζει... καλιο αργα παρα πουρε... :P... για την κουρμπα παίζει... μου δεινει την εντυπωση οτι ειναι αλλαγμένη.. κοίτα απλα για καθαρισμο δν ξερω αν θα μπω στη διαδικασια να λύνω κ να δένω.... αλλα κάποια στιγμή θα βάλω ενα τελικό που έχω ερωτευτεί αν καταφέρω κ το βρώ στην ελλάδα κ σε καλή τιμή...

Αποσυνδεδεμένος stel89s

• VIP
    • Προφίλ
« Απάντηση #636 στις: Νοέμβριος 27, 2013, 01:19:58 πμ »
Παιδια εγω για να την καθαρίσω εσωτερικά την βουλωσα με σαμπρελα που ειχε μεσα πανι ωστε να σφινωσει εριξα βενζινη dot4 παξιμαδια και κατι αλυσιδες και με κουνημα κανα 20 λεπτο μεχρι να χυθει ολο το μειγμα επειδη ειχα απωλειες καθαρισε. Τλχ οσο μπορουσα να δω..... Και με βουρτσάκια οπως λεει ο klab αν τα βουτας και λιγο σε βενζινη ισως να καθαρισει πιο ευκολα....

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #637 στις: Νοέμβριος 27, 2013, 07:34:25 πμ »
Ελεγα κι εγω να φροντίσω κάπως το χταπόδι με μερικά χέρια xρώμα φωτιάς αλλά με αυτόν τον παλιόκαιρο δεν το ξεκινώ.

Αποσυνδεδεμένος geofot

• Ενεργό μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #638 στις: Νοέμβριος 27, 2013, 06:54:02 μμ »
παιδια εγω το μονο που εχω δοκιμασει ειναι να νικελωσω τα πλαινα με wenol,πανοβουρτσα και σαπουνι αλουμινιου.ιδου τα αποτελεσματα

http://www.hostpic.org/images/1311272222230099_tn.jpg

http://www.hostpic.org/images/1311272223410099_tn.jpg

Αποσυνδεδεμένος geofot

• Ενεργό μέλος
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος klab

• Elite
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #640 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 11:56:02 πμ »
Καλλιτέχνης, κάτσε να σε βάλω να μου κάνεις λίγο και μερικά δικά μου χα,χα.

Αποσυνδεδεμένος geofot

• Ενεργό μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #641 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 07:10:45 μμ »
χαχα κlab οποτε 8ες :) με 2 φιλαρακια μου το πλακωσαμε στο γυαλισμα μια μερα ολοκληρη αλλα μου μενει το ψαλιδι.λες καλυτερα νικελωμενο η βαμμενο μαυρο?? ???

Αποσυνδεδεμένος klab

• Elite
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #642 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 07:23:47 μμ »
Αυτά έχουν να κάνουν με το γούστο του καθένα.

Αποσυνδεδεμένος geofot

• Ενεργό μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #643 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 08:14:41 μμ »
  +φωνω.για νικελ το κανω οπως τα αλλα η 8ελει διαβρωτικο;

Αποσυνδεδεμένος stel89s

• VIP
    • Προφίλ
« Απάντηση #644 στις: Νοέμβριος 28, 2013, 09:42:29 μμ »
Ναι ειναι βαμμένο το ψαλίδι... Για να γινει νικελ πρεπει να πιασεις καθαρό αλουμίνιο....