Αποστολέας Θέμα: Υγρασία στα όργανα  (Αναγνώστηκε 2217 φορές)

Αποσυνδεδεμένος johnnybe

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
Υγρασία στα όργανα
« στις: Ιούλιος 18, 2011, 01:07:28 μμ »
Ρε παίδες έχω θέμα με τα όργανα. Από κάπου μπάζουν νερά...μετά το πλύσιμο και τη βροχή παρουσιάζεται μια ελαφρια υγρασία από τη εσωτερική μεριά των κρυστάλλων. Λιγο η ζέστη, λίγο η θερμοκρασία από τον φωτισμό στεγνώνει αλλά δεν είναι κατασταση αυτή.

Είχε κανείς σας αντίστοιχο πρόβλημα;

Αποσυνδεδεμένος MIKEGOUD

• Δημοφιλές μέλος
  • Tech. spec.: withus oragainstus
    • Προφίλ
Re: Υγρασία στα όργανα
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 18, 2011, 01:28:44 μμ »
Εγώ. μην ανησυχείς μια χαρά είναι... Τώρα αμα γίνονται και Τανγκανίκα ε... κρίνε...

Αποσυνδεδεμένος klab

• Elite
  • *
  • Με λένε Γιώργοοοο και το CB μου τραγουδάαααει.
    • Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 18, 2011, 01:39:16 μμ »
Και εγώ, απλά το αφήνω και στεγνώνει.
Δεν τα λες και στεγανά τα όργανα του CB, από την πίσω πλευρά που περνάνε τα καλώδια χωράει γάτα.

ΥΓ Το Σάββατο την πήγα σε πλυντήριο για μηχανές.........άστραψε λέμε, το δε ψαλίδι που το έτριβα και δεν καθάριζε ποτέ, το έκανε σαν καινούργιο.

Αποσυνδεδεμένος jimis

• Administrator
  • Elite
  • CB forever...
    • Προφίλ
    • http://www.go4it.gr
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 18, 2011, 04:28:16 μμ »
μιας και ειπατε για πλυντηριο μηχανων, ποτε μη σημαδευετε με το πιεστικο τους αξονες των τροχων, καθως και τον αξονα εδρασης του ψαλιδιου. Κινδυνος για σκουρια μεσα στους αξονες και χοντρο προβλημα οταν ερθει η ωρα να βγουν.
Το καλυτερο πλυσιμο ειναι με κουβα και σφουγγαρι  :spongebob:   Στο χερι....

Αποσυνδεδεμένος klab

• Elite
  • *
  • Με λένε Γιώργοοοο και το CB μου τραγουδάαααει.
    • Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 19, 2011, 12:17:53 πμ »
Ξέρει-ξέρει :) για αυτό έγραψα πλυντήριο για μηχανές και όχι αυτοκινήτων.

Αποσυνδεδεμένος point zero

• Elite
  • *
  • Γδυσου .... θελω να μιλησουμε !
    • Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 19, 2011, 09:29:06 πμ »
και τα δικα μου κανουν υγρασιες  , δεν ειναι τιποτα  αστο οπως ειναι ...
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

Αποσυνδεδεμένος egm

• Elite
  • *
  • somewhere.....a road is waiting....
    • Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 19, 2011, 10:09:23 πμ »
μιας και ειπατε για πλυντηριο μηχανων, ποτε μη σημαδευετε με το πιεστικο τους αξονες των τροχων, καθως και τον αξονα εδρασης του ψαλιδιου. Κινδυνος για σκουρια μεσα στους αξονες και χοντρο προβλημα οταν ερθει η ωρα να βγουν.

Τώρα άν σας πώ ότι μετά απο τόσα χρόνια που την έχω, (δεν είναι CB μή βαράτε) εδέησα να λύσω ψαλίδι τις προάλλες να τσεκάρω τα βελονοειδή, και οι βίδες όλες εσωτερικά είναι πεντακάθαρες θα το πιστέψετε ? ? ?
Έλεγα ότι θα βρώ μέσα κοριούς και σκώληκες και την ώρα που έλυνα σκεφτόμουν ήδη το υποτιθέμενο χάος, και τελικώς τζιτζί λέμε. Γρασάκι λιθίου με το δάχτυλο να ξανακαλύψει καλά τα κινούμενα μέρη, σφίξιμο και τέλος.
Τα πάντα γίνονται. Αρκεί να βρείς τον τρόπο......

Αποσυνδεδεμένος point zero

• Elite
  • *
  • Γδυσου .... θελω να μιλησουμε !
    • Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 19, 2011, 01:04:05 μμ »
Ηλια δεν εχεις ακουσει τους Αμερικανους που λενε  οτι "αν δεν εχει χαλασει μην το φτιαχνεις ? "
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

Αποσυνδεδεμένος akaposto

• Elite
  • *
  • Αντώνη ζούμε, στο βάθρο να σε ξαναδούμε !
    • Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 19, 2011, 05:34:24 μμ »

και τα ελαστικά

...μιλάει η πείρα  ;D  :yelrotflmao:

jonnybe... μια χαρά είσαι. Και μένα έτσι ήταν.
Το πήρα απόφαση να μην τα κοιτάω...  :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao:
<<Δεν μπορώ να υποσχεθώ ότι θα προσπαθήσω. Αλλά θα προσπαθήσω να προσπαθήσω>> 
Bart Simpson

της στραβής μπιέλας,ο κύλινδρος της φταίει!

Καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή...Εκτός αν πουλάς αξεσουάρ BMW

Αποσυνδεδεμένος johnnybe

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 19, 2011, 06:21:03 μμ »
Εντάξει σύντροφοι, κατάλαβα. Δεν θα το πειράξω.

Εντομεταξύ, μετά από σύντομες προειδοποιητικές παύσεις η ξεκλείδωτη ηλεκτρονική που είχα αγοράσει πριν κάνα 1-1,5 χρόνο από το Ebay σήμερα τα έφτυσε. Σταμάτησε να δίνει ρεύμα στα μπουζί και αυτό ήταν. Πάπαλα. Ευτυχώς έγινε την ώρα που έφευγα από το συνεργείο και όχι σε κάνα βουνό ή χειρότερα σε καμιά παραλία Κυριακάτικα.
Άραγε υπάρχει πιθανότητα επισκευής; Και αν υπάρχει, αξίζει τον κόπο-τα λεφτα; Οεο;

Πρέπει να κοιτάξω και αν μπορώ να κάνω εκείνη την πατέντα με το κοντέρ για να καταργήσω τον κόφτη.

Αποσυνδεδεμένος egm

• Elite
  • *
  • somewhere.....a road is waiting....
    • Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 20, 2011, 01:43:08 πμ »
Ηλια δεν εχεις ακουσει τους Αμερικανους που λενε  οτι "αν δεν εχει χαλασει μην το φτιαχνεις ? "

Ναί ναι, το έχω υπόψην μου...
Λένε επίσης και το άλλο απίστευτο, "αν δουλεύει, δεν το αλλάζεις...    :abwacko: " και με αυτή τη δικαιολογία η Corvette, μέχρι πρότινος είχε ένα φύλλο σούστας εγκάρσιο να παίζει τον ρόλο των ελατηρίων στον πίσω άξονα.
Ξέρω ότι σπαμάρισα άσχημα, αλλά συγχωρέστε με, δεν άντεχα τον πειρασμό.  :goodboy:
Τα πάντα γίνονται. Αρκεί να βρείς τον τρόπο......

Αποσυνδεδεμένος snipereps

• VIP
  • kill'em before they kill you!
    • Προφίλ
    • episkiasis.wordpress.com
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 20, 2011, 11:19:00 μμ »
Εντάξει σύντροφοι, κατάλαβα. Δεν θα το πειράξω.

Εντομεταξύ, μετά από σύντομες προειδοποιητικές παύσεις η ξεκλείδωτη ηλεκτρονική που είχα αγοράσει πριν κάνα 1-1,5 χρόνο από το Ebay σήμερα τα έφτυσε. Σταμάτησε να δίνει ρεύμα στα μπουζί και αυτό ήταν. Πάπαλα. Ευτυχώς έγινε την ώρα που έφευγα από το συνεργείο και όχι σε κάνα βουνό ή χειρότερα σε καμιά παραλία Κυριακάτικα.
Άραγε υπάρχει πιθανότητα επισκευής; Και αν υπάρχει, αξίζει τον κόπο-τα λεφτα; Οεο;

Πρέπει να κοιτάξω και αν μπορώ να κάνω εκείνη την πατέντα με το κοντέρ για να καταργήσω τον κόφτη.

Πουλαω εγω την δικια μου. Ειναι απο pb1 και μονο για pb1. πηρα αλλη απο version R οποτε αυτη την εχω για πουλημα. Aν σε ενδιαφερει στειλε πμ. Παντως μεγαλη υποθεση να εχεις σωστη ηλεκτρονικη. Θα κανω ενα θεμα μολις ευκαιρισω λιγο για της τελευταιες εργασιες που εχω κανει στην τέτα μου.

Ναί ναι, το έχω υπόψην μου...
Λένε επίσης και το άλλο απίστευτο, "αν δουλεύει, δεν το αλλάζεις...    :abwacko: " και με αυτή τη δικαιολογία η Corvette, μέχρι πρότινος είχε ένα φύλλο σούστας εγκάρσιο να παίζει τον ρόλο των ελατηρίων στον πίσω άξονα.
Ξέρω ότι σπαμάρισα άσχημα, αλλά συγχωρέστε με, δεν άντεχα τον πειρασμό.  :goodboy:
:offtopic: αλλά ΠΕΣ ΤΑ χρυσοστομε!!!!

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 21, 2011, 11:54:34 πμ »
Aντε ρε Βαγγελη,γραψε το σεντονι περι ηλεκτρονικης.Δυο μηνες εχει που περιμενω... ;)

Αποσυνδεδεμένος snipereps

• VIP
  • kill'em before they kill you!
    • Προφίλ
    • episkiasis.wordpress.com
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 21, 2011, 03:39:41 μμ »
Γεια σου Γιαννη, περνουσα απο τη σαλο σε φασεις και ολο ελεγα να σε παρω να στα πω απο κοντα ολο κατι τυχαινε και δεν προλαβαινα. αυτες τις μερες την κανω σερβις τα παντα ολα!!! θα τα γραψω ολα μαζεμενα γιατι τρεχω για κατι δουλειες στο χωριο συνεχεια και συνηθως μπαινω απο το κιν. που δεν ειναι και πολυ βολικο για γραψιμο και για φωτοΖ.
εχω και αλλο θεμα  :offtopic: ομως, αλλα δεν βαριεσαι καλοκαιρι στην ελλαδα τιποτα δεν δουλευει σωστα οποτε θα το χωσω εδω, να φανταστεις μου την ζητησαν ανταλλαγη με cbr 600 f4 με το διπλο το φαναρι σαν τοθ headmaster χωρις αλλα εξοδα και δεν ξερω τι να κανω. να την δωσω να μην την δωσω θελω να παρω και ενα τηλ ton headmaster να τον ρωτησω να μου πει και αυτος την γνωμη του και γενικα τι να προσεξω μην ειναι πιωμενο το cbr και φαω τα μουτρα πανω που ην εχω κανει καινουρια την δικια μου. Headmaster αν μακους στειλε με pm το τηλ. (σταθερο που εχω τζαμπα να τα πουμε με την ανεση μας) και τι ωρα και ποτε να σε παρω  :beerchug: δεν βιαζομαι γενικα, οποτε και αν σε βολεψει.