Αποστολέας Θέμα: SOS Προβλημα!  (Αναγνώστηκε 14101 φορές)

Αποσυνδεδεμένος point zero

• Elite
  • *
  • Γδυσου .... θελω να μιλησουμε !
    • Προφίλ
Re: SOS Προβλημα!
« Απάντηση #60 στις: Δεκέμβριος 11, 2011, 09:41:53 πμ »
αυτοκολητο μπαλωμα για σαμπρελα , ειναι πολυ λεπτο, ευκαμπτο και αν κολησει  δεν ξεκολαει με τιποτα ! τα βαζω στις σαμπρελες απο τα ποδηλατα των παιδιων μου ... επισεις μπορεις να το κοψεις και να το φερεις στα μετρα σου  , οσο αφορα μεγεθος και εφαρμογη ...
βρισκεις  την τρυπα , καθαριζεις το κολας και τελος !!  για δοκιμασε τα ...
http://www.tsirikosbikes.gr/bike-accessories/lubricant-degreaser.html
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

Αποσυνδεδεμένος lice13

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Δεκέμβριος 11, 2011, 10:18:13 πμ »
Ρε λες να ήταν αυτή η μέρα του μήνα, που δουλεύει το μυαλό μου, και να τη χαράμισα για το μπάλωμα της σαμπρέλας?  :censored: :censored: :abeye-popping: :absad:

Όντως κολλάει πολύ δυνατά, δοκίμασέ το μέχρι να βρείς μεμβράνες  :beerchug:

Αποσυνδεδεμένος Atanassio

• Elite
  • *
  • Ο Μανώλης είναι ακόμα εδώ....
    • Προφίλ
« Απάντηση #62 στις: Δεκέμβριος 12, 2011, 11:24:22 πμ »
Ωραία λύση το μπάλωμα.  Δεν το είχα ξανακούσει αλλά αν όπως λένε τα παιδιά κολάει τόσο γερά πιστεύω πως θα κάνει δουλειά.  Το μόνο αρνητικό που σκέφτομαι είναι το αν η κόλα του θα αντέξει στην βενζίνη, αλλά το καλό είναι ότι είναι φθηνό σε σχέση με την κόλα 2 συστατικών.

Κόλα 2 συστατικών δεν έχω κάποια συγκεκριμένη μάρκα να προτείνω.  Απλά θα πρέπει να βρεις κάποια που 1ον να κάνει για πλαστικά, λάστιχο, δέρματα και 2ον να είναι αδιάβροχη στα χημικά.

Αποσυνδεδεμένος lice13

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Δεκέμβριος 22, 2011, 11:43:22 πμ »

Αποσυνδεδεμένος Aris

• Ενεργό μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Φεβρουάριος 03, 2012, 09:29:41 πμ »
Παιδια καλημερα!

Προβλημα παλι με τα καρμπς μου!
Σε 2 πραγματα επικεντρωνομαι, στα πυραυλακια και οτι απο καπου περνει αερα τα καρμπς.
Ειχα παραγγειλει 2 πυραυλακια απο Αγγλια απο το NRP αλλα δεν κανουνε, ειναι λιγο μεγαλυτερα κ πιο βαρια.Του εστειλα ολα τα στοιχεια για την μηχανη μου απο αριθμο κινητηρα μεχρι κατι αλλα πραγμματακια που ειναι σε ψιλα γραμματα.  Μου λεει αυτος οτι μου εστειλε σωστα πυραυλακια αλλα αναγνωριζει οτι ειναι 1 χιλιοστο μεγαλυτερα!!! Μου λεει να τσεκαρω αν η μηχανη μου φωραει αλλα καρμπσ και του λεω οτι παραγγειλα κ μερικα ανταλακτικα απο Ιαπωνια απο την Honda και ολα ηταν τζι τζι. Εχει κολλησει αυτη η ιστορια εδω και ενα μηνα! Του στελνω μαιλσ και δεν μου απανταει, τι να κανω ρε παιδια?

Οσο για τον αερα που περναει υποψιαζομαι οτι ειναι απο το φιλτροκουτι γιατι εχω τσεκαρει πολυ καλα τους λεμους απο την μερια του κινητηρα. Και συγκεκριμενα πρεπει να περναει απο την βαση του μικρου λεμου του φιλτροκουτιου, το οποιο ειναι ενωμενο με το φιλτροκουτι. Τι μπορω να κανω για να κολλησω τις οποιες τρυπες-σχισμες που μπορει να εχει? πρεπει να κατεβει το φυλτροκουτι νομιζω. ανοιγει στη μεση μπας κ τα μπαλωσω απο την εσωτερικη μερια?

Για δωστε τα φωτα σας ρε κοπελια

• Elite
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Φεβρουάριος 03, 2012, 09:42:12 πμ »
Παιδια καλημερα!

Οσο για τον αερα που περναει υποψιαζομαι οτι ειναι απο το φιλτροκουτι γιατι εχω τσεκαρει πολυ καλα τους λεμους απο την μερια του κινητηρα. Και συγκεκριμενα πρεπει να περναει απο την βαση του μικρου λεμου του φιλτροκουτιου, το οποιο ειναι ενωμενο με το φιλτροκουτι. Τι μπορω να κανω για να κολλησω τις οποιες τρυπες-σχισμες που μπορει να εχει? πρεπει να κατεβει το φυλτροκουτι νομιζω. ανοιγει στη μεση μπας κ τα μπαλωσω απο την εσωτερικη μερια?

Για δωστε τα φωτα σας ρε κοπελια

Προβλημα ειναι  οταν τραβαει αερα μετα το καρμπυρατερ ..δηλ οταν περνει αερα απο τον λαιμο εισαγωγης η απο οπουδηποτε τελος πανων μεταξυ καρμπυρατερ και εισαγωγης ...
Πριν το καρμπυρατερ  αν σου τραβαει αερα απο καπου δεν επηρεαζει την λειτουργεια  του κινητηρα  , το μονο που μπορεις να πεις σαν προβλημα  ειναι οτι τραβαει αερα που δεν εχει περασει απο το φιλτρο ...

Αποσυνδεδεμένος Aris

• Ενεργό μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Φεβρουάριος 03, 2012, 11:05:33 μμ »
οποτε απο που αλλου μπορει να περνει?

• Elite
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Φεβρουάριος 04, 2012, 10:54:01 πμ »
πως κατεληξες στο οτι περνει αερα ?

Αποσυνδεδεμένος Aris

• Ενεργό μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #68 στις: Φεβρουάριος 04, 2012, 11:24:45 πμ »
Οταν εβαζα μπροστα οι στροφες ανεβαινανε στους 2,500με 3,500 στροφες και μετα απο λιγο πεφτανε σιγα σιγα, αν μαρσαρα λιγο ανεβαινανε ξανακολλαγε.....αυτο το πραγμα γινοταν συνεχεια καθολη τη διαρκεια της ημερας,ειτε ηταν ζεστη η μηχανη ειτε κρυα.

Δεν ξερω μηπως φταιει το αστερακι,δεν το εχω κοιταξει. Παιζει να εχει φαγωθει κανενα τσιμουχακι?

Το προβλημα μου ειναι οτι βραχυκυκλωνουν συνεχεια τα μπουζια. Ξερω οτι σε αυτο φταινε και τα πυραυλακια αλλα και παλι αν ανεβαινουν καθε φορα οι στροφες σημαινει οτι εχω και αλλο προβλημα που μπορει να συμβαλει και αυτο στη βραχυκυκλωση