Αποστολέας Θέμα: Τύπος ανάρτησης PB1  (Αναγνώστηκε 4843 φορές)

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
Re: Τύπος ανάρτησης PB1
« Απάντηση #30 στις: Απρίλιος 20, 2012, 03:02:58 μμ »
Καλημερα σε ολους,αν και αρρωστος μαλλον απο τροφικη δηλ/αση,καταφερα σημερα να βρεθω με τον καρνταση τον Desmond και να παμε να γεμισουμε τις αναρτησεις με αζωτο.Φυσικα μας τις γεμισε δωρεαν οπως ο KShock στην Αθηνα επραξε με τον Jas.Επειδη ισως πολλοι απο τους βορειους ψαχνομασταν που να κανουμε επισκευη τις αναρτησεις,να αναφερω οτι ο Σπυρος(pipis-service)ειναι πολυ εξυπηρετικος.Μου εδωσε επισης και δυο τερματικες ταπες για τις πισω μπουκαλες,που εψαχνε ο Ammo77,επισης εντελως δωρεαν.Αλλος με ζητησε 30ευρω το ζευγαρι. :puke:Το κατ/μα βρησκεται 25ης Μαρτιου 89&Γαμβέτα.Δεν κανω διαφημηση,απλα υπαρχει και στον βορρα λυση εκτος απο τον Kshock στην Αθηνα.

Αποσυνδεδεμένος supernova

• Δημοφιλές μέλος
  • Δύναμις μου, ο Θεός.
    • Προφίλ
    • http://facebook.com/metallikes.kataskeues.papakonstantinou
« Απάντηση #31 στις: Απρίλιος 20, 2012, 03:47:38 μμ »
Ετσι είναι οι σωστοί επαγγελματίες, ξέρουν πότε να εξυπηρετήσουν κτλ. μπράβο του!!!
Περαστικά σου γιάννη και καλή ανάρωση!!!

Αποσυνδεδεμένος snipereps

• VIP
  • kill'em before they kill you!
    • Προφίλ
    • episkiasis.wordpress.com
« Απάντηση #32 στις: Απρίλιος 21, 2012, 02:12:32 πμ »
Περαστικα ρε φιλε! τι εγινε τελικα με τις αναρτησεις του δεσμονδ? τις βγαλατε η ετσι πανω... ποσα psi ειχαν μεσα. Ωραια ξηγηθηκε ο μαστορας να τον εχουμε υπ οψην...

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Απρίλιος 21, 2012, 08:52:13 πμ »
Οι δικες μου ειχαν περιπου δυο Bar και τις ειχα στο χερι.Του Desmond τις γεμισαμε χωρις να τις βγαλουμε.Ο Κλειτος ειχε την εντυπωση οτι η αναρτηση μαλακωσε.Το θεμα του μαλλον ειναι οτι οταν αλλαξε απο showa σε Hyperpro ελατηρια επρεπε προφανως να βαλει και πιο χοντρο λαδι.Μαλλον αυτο δεν εγινε με αποτελεσμα οτι παρολο που ειχε και χοντροτερο ελατηριο και με περισσοτερες σπειρες η αναρτηση του να εξακολουθει να ειναι μαλακη.Μαλιστα θυμαμαι οτι οταν τοποθετησαμε τις Showa μετα το service που εγινε,δεν περιμενα να ειναι το ιδιο σκληρες με τις δικες μου ohlins,αλλα περιμενα εστω καπως να τις πλησιαζουν.Οχι αυτο δεν εγινε,και ο μαστωρας που πηγαμε τωρα αυτο μας ειπε.Οτι επρεπε να χοντρηνει το λαδι ωστε η αναρτηση να ανταπεξερθει στο χοντροτερο προοδευτικο hyperpro ελατηριο.Παντως βαλαμε και οι δυο 10 bar.Εμενα με ειπε να μην βαλω παραπανω,διοτι δεν ξεραμε σε τι κατασταση ειναι το οι τσιμουχες του εμβολου.