Αποστολέας Θέμα: Θολα δοχεια υγρων φρενων..  (Αναγνώστηκε 937 φορές)

Αποσυνδεδεμένος jah

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
Θολα δοχεια υγρων φρενων..
« στις: Ιούλιος 21, 2012, 05:03:38 πμ »
Καλημερα παιδες!! Ειμαι κι εγω νεος και στο forum και στο αθλημα.. Οαν πηρα το εργαλειο, παω μια μερα να δω τα υγρα των φρενων και διαπιστωνω οτι δεν μπορω να τσεκαρω την σταθμη λογω θολουρας (ή τουλαχιστον ετσι νομιζω, δεν θελω να πιστευω οτι ειναι αδεια)..
Η ερωτηση μου ειναι η εξης: Μπορω να ανοιξω τα δοχειακια ετσι απλα και μετα να τα κλεισω χωρις αλλες διαδικασιες (π.χ εξαερωση κλπ)??
Ξερω οτι η απαντηση μπορει να υπαρχει καπου μεσα στο forum, αλλα τι να πρωτοδιαβασω μεσα σε μια μερα που εγινα μελος..
Ευχαριστω προκαταβολικα...

Αποσυνδεδεμένος klab

• Elite
  • *
  • Με λένε Γιώργοοοο και το CB μου τραγουδάαααει.
    • Προφίλ
Re: Θολα δοχεια υγρων φρενων..
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 21, 2012, 08:37:53 πμ »
Μάλλον σου έχει θαμπώσει το (μάτι) τζαμάκι του δοχείου, λογικό μετά από τόσα χρόνια.
Μπορείς να το ανοίξεις από πάνω αλλά με προσοχή μην στάξει πουθενά το υγρό και ακόμα περισσότερο στην επανατοποθέτηση της φλάντζας στεγανοποίησης, γιατί μετά θα χάνει.
Γνώμη μου μην το ανοίξεις, δεν υπάρχει λόγος, αν είχε αδειάσει πολύ απλά δεν θα είχες φρένα.....καθόλου.

Αποσυνδεδεμένος egm

• Elite
  • *
  • somewhere.....a road is waiting....
    • Προφίλ
Re: Θολα δοχεια υγρων φρενων..
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 21, 2012, 10:24:07 πμ »
Γνώμη μου μην το ανοίξεις, δεν υπάρχει λόγος, αν είχε αδειάσει πολύ απλά δεν θα είχες φρένα.....καθόλου.
Ότι είπε.
Σε φάση που είχα αλλάξει τσιμουχάκια στο τρομπάκι και έκανα εξαερώσεις, έρχεται ο μ.....ας ο γείτονας πιωμένος, ( ναι εδώ το έχουν συνήθειο απο τα χαράματα ορισμένοι) μου κουνάει το τιμόνι και το δεξί πλαστικό της Νταίζης έγινε ........άσε μη σου πώ. Ακόμα τον καντηλιάζω.
Τα πάντα γίνονται. Αρκεί να βρείς τον τρόπο......