Αποστολέας Θέμα: ΤΕΛΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ  (Αναγνώστηκε 11488 φορές)

Αποσυνδεδεμένος alkiviadis

• Ενεργό μέλος
    • Προφίλ
    • tsapuklis.gr
ΤΕΛΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
« στις: Νοέμβριος 15, 2012, 07:20:39 μμ »
Από σήμερα, μπαίνουμε εδώ >>> https://www1.gsis.gr/webtax2/telhkykl/year2012/telhkykl/index.jsp , συμπληρώνουμε ΑΦΜ και αριθμό κυκλοφορίας, εκτυπώνουμε, πάμε στην τράπεζα και πληρώνουμε.

Αν δεν έχουμε εκτυπωτή είναι σε PDF μορφή το έγγραφο, το σώνουμε και το πάμε σε φίλο μας με εκτυπωτή για εκτύπωση.

Απλά και εύκολα.

:wave:

Αποσυνδεδεμένος pako1980

• Γνωστό μέλος
  • **
    • Προφίλ
Re: ΤΕΛΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 16, 2012, 09:10:33 πμ »
55 Ευρά! ¶ντε και με τις υγείες μας!!!

Αποσυνδεδεμένος jimis

• Administrator
  • Elite
  • CB forever...
    • Προφίλ
    • http://www.go4it.gr
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 16, 2012, 09:54:49 πμ »
Πολυ ωραια!

Αποσυνδεδεμένος ammo77

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 16, 2012, 05:42:18 μμ »
Αν ήταν μόνο αυτά καλά θα ήταν! :(

Αποσυνδεδεμένος Headmaster

• Moderator
  • Silver
  • Drive like u STOLE it!!
    • Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 16, 2012, 06:00:15 μμ »
ΑΧΧΧΧΧΧ ξαναπες το!!!!

Αποσυνδεδεμένος souperdooper

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 03, 2012, 01:08:44 πμ »
Επειδη σκεφτομαι να κατεβω με τη Cybille Ελλαδα το καλοκαιρι και να την αφησω κατω μονιμα... Τι εξοδα παιζουν το χρονο περα απο συντηρηση ασφαλως και τα τελη κυκλοφοριας? (Γιατι ειδα κατι αναστεναγμους και τρομαξα  ::) )
"Cybille" CB 400 SF '93 κοκκινoμαλλα..

Αποσυνδεδεμένος klab

• Elite
  • *
  • Με λένε Γιώργοοοο και το CB μου τραγουδάαααει.
    • Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 03, 2012, 10:29:47 πμ »
Για να έχεις μόνιμα στην Ελλάδα το μοτόρι θα πρέπει να κάνεις εκτελωνισμό (να βγάλεις ελληνικές πινακίδες) και το κόστος μπορεί να είναι πολλαπλάσιο του CB.
99% δεν συμφέρει και αν σου ζητάνε να υπάγεται στον κανονισμό euro3-4 για τα καυσαέρια, τότε δεν εκτελωνίζεται με τίποτα.
Δεν ξέρω τι ακριβώς ισχύει σήμερα, αλλά ένας εκτελωνιστής θα σε κατατοπίσει καλύτερα.

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 05, 2012, 12:48:58 πμ »
ειχα ρωτησει το καλοκαιρι και εβγαινε γυρω στα 400 ευρω..

Αλλα και 500 να ειναι παλι αξιζει γιατι δε νομιζω να μπορω να βρω μηχανακι σε καλη κατασταση στην Ελλαδα.

Με τισ ασφαλειες τι παιζει? Εφορια? αλλα εξοδα?

Αποσυνδεδεμένος snipereps

• VIP
  • kill'em before they kill you!
    • Προφίλ
    • episkiasis.wordpress.com
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 05, 2012, 10:51:58 πμ »
Υπάρχουν μηχανές σε καλή κατάσταση αλλά σίγουρα θα σε βγουν πio ακριβές από 500 ευρώ. Na thn έχεις με τις αγγλικές to σκέφτηκες? τι  γίνετε σε μία τέτοια κατάσταση? Ένας φίλος μου είχε μία XAΡΛΕΥ έτσι για πoλλa χρόνια, ολλανδικες πινακίδες, δν του έτυχε πότε κάτι...

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 08, 2012, 12:22:57 πμ »
Πολυ πιθανο να γινει καπως ετσι μεχρι να φαω κανα προστιμο.. Αν δε κανω λαθος πρεπει να βγαινει απο τη χωρα καθε 6 μηνες..

Το ερωτημα ειναι πως θα την εχω ασφαλισμενη.. Γινεται ελληνικη ασφαλεια με ξενα νουμερα? Γιατι για Αγγλικη ουτε λογος.. καλυτερα να τα σκασω μπροστα και να τελειωνω..

Αποσυνδεδεμένος egm

• Elite
  • *
  • somewhere.....a road is waiting....
    • Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 02:41:41 μμ »
Προωπικά τη Νταίζη την έχω στην Πολωνία με την ελληνική της πινακίδα, ακόμη και λόγω του ότι εδώ κυκλοφορεί κατα κανόνα καλοκαίρι μόνο, λόγω κρύου τον υπόλοιπο καιρό, ΚΑΝΕΙΣ δεν μου έκανε ακόμη φασαρία. Βέβαια το δυστυχές γεγονός για μένα είναι πως πληρώνω το νταβαντζιλικι (τελη κυκλοφορίας) και ασφάλεια με πράσινη κάρτα στην Ελλάδα, κάτι που θέλω αν είμαι καλά εντός του 2013 να αλλάξω και να την γράψω εδώ. Ισχύει όμως το διάστημα των 180 ημερών μεγίστου παραμονής εντός του κράτους. Αλλά πλέον λίγο τους ενδιαφέρει δεδομένου ότι πολλοί άνθρωποι  ζουν σε άλλη χώρα, κατάγονται απο αλλού και πηγαινοέρχονται είτε με αυτοκίνητα είτε με μοτοσυκλέτες.
Τα πάντα γίνονται. Αρκεί να βρείς τον τρόπο......

Αποσυνδεδεμένος alkiviadis

• Ενεργό μέλος
    • Προφίλ
    • tsapuklis.gr
Απ: ΤΕΛΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 23, 2013, 03:58:15 μμ »
Άνοιξε η εφαρμογή στο taxis για τα τέλη κυκλοφορίας.

Πηγή:www.capital.gr

Αποσυνδεδεμένος SAC

• Ενεργό μέλος
    • Προφίλ
    • www.topcover.gr
Απ: Re: ΤΕΛΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 23, 2013, 06:13:38 μμ »
Πολυ πιθανο να γινει καπως ετσι μεχρι να φαω κανα προστιμο.. Αν δε κανω λαθος πρεπει να βγαινει απο τη χωρα καθε 6 μηνες..

Το ερωτημα ειναι πως θα την εχω ασφαλισμενη.. Γινεται ελληνικη ασφαλεια με ξενα νουμερα? Γιατι για Αγγλικη ουτε λογος.. καλυτερα να τα σκασω μπροστα και να τελειωνω..

Ασφάλεια (βάσει Ευρωπαϊκής νομοθεσίας) δικαούται κανείς μόνο στη χώρα από την οποία έχει πινακίδες. Οπότε, εαν θες την κρατάς με τις ξένες πινακίδες και κινείσαι με πράσινη κάρτα (που καλύπτει μόνο αστική ευθύνη, εκτός ειδικών περιπτώσεων)... ;)

OFFTOPIC: Ακόμα θυμάμαι μεγαλοεφοπλιστές, τέλη δεκαετίας του '90 να κυκλοφορούν με μετασκευασμένα 6πορτα θωρακισμένα Range Rover με Εγγλέζικες πινακίδες και να ζητούν έκδοση ασφαλιστηρίου συμβολαίου από Ελληνικές εταιρίες, διοτί τα ασφάλιστρα στο Νησί ήταν 3πλάσια και βάλε!!! 8)