Αποστολέας Θέμα: Αναπαλαίωση cb  (Αναγνώστηκε 4531 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Jaque

• Ενεργό μέλος
    • Προφίλ
Απ: Αναπαλαίωση cb
« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 06, 2006, 03:37:39 μμ »
Λες jimis να εχει αυτοκολητα για το SF αυτο το μαγαζι?Στο ιντερνετ παντως εχω βρει αυτα..Δεν λενε και παρα πολλα αλλα κατι ειναι και αυτο..τωρα κοιταζω να φτιαξω τα αυτοκολ. του ντεποζιτου ελπιζω να βγουν καλα
ΒΟΥΒΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΜ.........

Αποσυνδεδεμένος jimis

• Administrator
  • Elite
  • CB forever...
    • Προφίλ
    • http://www.go4it.gr
Re: Αναπαλαίωση cb
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 06, 2006, 03:40:34 μμ »
πιστευω οτι κατι θα εχει.
Επεισης, τα πλαινα ειναι πολυ απλα, και θα μπορουσες με μια ιδια γραμματοσειρα να τα σχεδιασεις στο PC. γιατι οχι? Και μετα τα πας για κοψιμο στο μαγαζι...
Το σημα της honda ειναι δυσκολο.. Αλλα φανταζομαι θα βρεις ετοιμο..

Αποσυνδεδεμένος Jaque

• Ενεργό μέλος
    • Προφίλ
Απ: Αναπαλαίωση cb
« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 06, 2006, 03:50:37 μμ »
Εχω φιλους-ες στο τει αθηνας που σπουδαζω και εγω απο τμημα γραφιστικης και διακοσμησης που μπορει μου ειπε να φτιαξει μεχρι και την γραματοσειρα για καληγραφικα Super four που εχει στο ντεποζιτο..ελπιζω να καταφερω τιποτης....
Εχω βρει και αυτα στο internet
ΒΟΥΒΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΜ.........

Αποσυνδεδεμένος Enigma

• Global Moderator
  • Gold
    • Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 07, 2006, 04:04:43 μμ »
Παιδες χαιρετω....Το ηξερα οτι θα χαρητε με το ποστ αυτο γιατι παρα πολυ ειχαμε τι ιδιο προβλημα...
Το λοιπον Διευκρηνησεις......
Headmaster δεν ξερω αν σε προλαβα.....ΟΧΙ μην βαλεις ντουκοχαρτο στα ΚΑΠΑΚΙΑ...ΣΟΣ...Τα καπακια δεν ειναι ανοξυδωτα και εχουν κατι σαν χρωμιο δεν ξερω τι...Αυτο που ξερω ειναι οτι με το τριψιμο φευγει και γινεται μαπα >:( >:( >:(Εφαρμογη θα βρεις ΜΟΝΟ στο ολο συστημα της εξατμισης στα πλαινα του Ψυγειου στις μπουκαλες και στα μαρσπιε οδηγου και συνοδηγου....Οτι δηποτε αλλο που χμ χμ δοκιμασα ΔΕΝ εφερε καλο αποτελεσμα.....Εγω ετριψα με 1300 ντουκοχαρτο (οχι οτι το 1000 δεν κανει καλη δουλεια)Δεν ξερω αν το ΤΟΝΙΣΑ δεν περιμενεις οτι θα τριψεις....Η αισθηση που σου δινει το ΒΡΕΓΜΕΝΟ ντουκοχαρτο ειναι σαν να καθαριζεις την βρωμια με ενα χαρτι ........καπως ετσι μην δωσεις πιεση για τριψιμο το μονο που θα καταφερεις με την πιεση θα ειναι να φας τα χερια σου και το δερμα τους....ΑΠΑΛΑ και με ΥΠΟΜΟΝΗ.....Απλα αυτο....Την φωτο την Ηδατε θα γινει ετσι...Τωρα....Αν εισαι σαν τον headmaster το βγαζεις εξω το χταποδακι και το τριβεις ΟΛΟ....Αν το κανεις οπως εγω φωρεμενο δηλαδη στην μοτο το μονο κακο που μπορεις να περιμενεις ειναι οτι αν σε καποιο σημειο σου <<φυγει>>και αφησεις οξυδωση....εκεινο το σημειο μετα απο κανα χρονο θα <<ξαναζωντανεψει>>η σκουρια με αποτελεσμα να ξαναχρειαστει τριψιμο....Ενταξυ δεν ηρθε το τελος του κοσμου αλλα ειναι βλακεια να το ξανα κανεις...Εγω πχ στον 3 κυλινδρο χμ θα χρειαστω λιγακι.....Α οι ζαντες βαφονται μονο με ηλεκροστατικη βαφη μπορεις να το κανεις ευκολα (και σχετικα φθηνα περιπου στα 45 η μια)σε ενα οποιοδηποτε μαγαζι που επεισκευαζει ζαντες αλουμινιου στα αυτοκινητα.....Προηποθεση βεβαια να του την πας ετοιμη :-\
Στον georgesta...
Κατα βαση αν μπεις στην διαδικασια να τα βγαλεις τα αυτοκολητα κανε αυτο που λεει ο jimmis η ακομα ακομα αν το κανεις με προσοχη και μερακι με καποιον καλο γραφιστα να φτιαξεις κατι δικο σου Ακομα και ουτε απαρετητα να γραφει Honda.....Δεν καταλαβα σε πληρωσε κανεις να της κανεις διαφημηση????
Ομως υπαρχει και ο ποιο απλος-τεμπελικος τροπος που και εγω εκανα.........
Περνας πανω απο το αυτοκολητο ενα παχι χαρτοtape και μετα το κοβεις απαλα απαλα με ενα ξυραφακι στα ορια του ........Στα 2 χερια χρωμα το κρατας κολημενο και μετα με προσοχη το βγαζεις μαλακωνεις με το χερακι σου τα οτι πιθανα νυχακια χρωματος εχει αφησει το χρωμα και μετα περνας ΑΠΟ πανω το βερνικι....
Το βερνικι απο την αλλη μου το εδωσε ο ανθρωπος οχι γυαλιστερο Πρωτον γιατι το χρωμα απο μονο του ηταν αρκετα γυαλιστερο και δευτερον ΔΕΝ θελαμε να γυαλισει και τρελα γιατι τοτε θα εκανε μπαμ το ντεποζιτο οτι ειναι αβαφο......Το βερνικι να πειτε οτι το θελεις για μηχανη και οχι για αμαξι γιατι σου βαζει....αχ πως το ειχε πει.....λαστιχοποιητη κατι τετοιο δεν θυμαμε η ουσια ειναι οτι με αυτι ΔΕΝ σπαει απο τους κραδασμους.......
Jaque τοσο καιρο για αυτο δεν το ειχα αναφερει γιατι αν δεν το δεις δεν το πειστευεις .....Αν προσεξεις στην φωτο στον πρωτο κυλινδρο φαινεται κανονικα το ειδωλο μου που βγαζει την φωτογραφια.....

Αποσυνδεδεμένος shytestosterone

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
    • Boubou
Re: Αναπαλαίωση cb …Part 3 and last
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 06, 2006, 02:47:09 μμ »

Πριν κουμπώσεις τα πλαστικά και μιας και έβαλες τα χέρια σου στην βρωμιά….Και αφού σου έχουν περισσέψει και μερικά ντουκοχαρτα με το κουβαδακι σου με νερό πας στην γιαγιά μας και με μπόλικο νεράκι αρχίζεις να τρίβεις – σκουπίζεις ΜΟΝΟ τα εξής μπουκάλες χταπόδι και εξάτμιση …..Τα πριν και μετά τα βλέπεις στην φωτο 7 και 8

μπουκάλες = ?

Eπισης μπορω να γυαλισω ετσι μηπως και το πηρουνι ? Εχει ομως επανω κατι ωραια αυκολλητα Silkolene και δεν θελω να τα χαλασω ή να βγαλω :( καμμια ιδεα πως μπορω να το γυαλισω γιατι εχει μαλλον οξωθει, εχει γεμισει σκουρα στιγματα και εχει ματαρει πολυ

και πλαστικα οπως το προστατευτικο της αλυσιδας που ειναι μαυρο αλλα οχι βαμενο και εχει ανοιξει το χρωμα του και κανει νερα πως μπορω να το επαναφερω ?

Αποσυνδεδεμένος Enigma

• Global Moderator
  • Gold
    • Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 10, 2006, 01:47:41 μμ »
ΡΕ παιδια συγγνωμη αλλα εδω και πολυ καιρο δεν εχω internet και δεν μπορω να μπαινω.....κλαψ τες πα
ΜΗΝ κανουμε κανα λαθος....Ναι το εγραψα λαθος....Οπου μπουκαλες βαλε πηρουνι......
Τωρα για τα πλαστικα...?????Μαλλον καμοια αλυφη αλλα εγκω δεν ξερει..!!!

Αποσυνδεδεμένος jokey

• VIP
    • Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 29, 2006, 04:18:02 μμ »
Σε κάτι πλαστικά που έβαψα σε ένα chally ο τύπος μου είπε και τα πέρασα πρώτα με ένα σπρέυ πλαστικοποιητή και με μετά χρώμα και βερνίκι (εννοείται οτι είχε πέσει και τρίψιμο)
Λες να μου είπε μπαρούφα για να σκάσω άλλο ένα δεκαρικάκι στον βρόντο
Ρωτάω γιατί και εγώ κάνω σχέδια να βάψω τα πλαστικά και αυτή η ερώτηση μπορεί να προλάβει κόπο,χρόνο,χρήμα
ΒΡΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΜΜΜΜΜΜΜ