Αποστολέας Θέμα: Ελληνική σελιδα ανταλλακτικών!!!  (Αναγνώστηκε 2486 φορές)

Αποσυνδεδεμένος stel89s

• VIP
    • Προφίλ
Ελληνική σελιδα ανταλλακτικών!!!
« στις: Δεκέμβριος 07, 2013, 05:30:33 μμ »
http://www.motosp.gr/index.php Να και κατι καινούργιο και απ οτι βλέπω αξιόλογο. Aν και λείπουν πολλά μοντέλα και πολλά ανταλλακτικά... Ας ελπίσουμε να φερει τπτ και για CB..... :-\

Αποσυνδεδεμένος microvios

• VIP
  • I have nothing to say and I damn well will say it
    • Προφίλ
    • mativision
Απ: Ελληνική σελιδα ανταλλακτικών!!!
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 07, 2013, 05:54:30 μμ »
Καλό! Προτείνω να επικοινωνήσουμε όσοι περισσότεροι μπορούμε και να τους ζητήσουμε να κάνουν source ανταλλακτικά για τα SF. Αν πολλοί από εμάς επικοινωνήσουν, θα το ψάξουν μιά και ενδιαφέρονται να πουλήσουν...
It ain't over till it's over

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 07, 2013, 06:27:33 μμ »
Πολύ καλή ιδέα!!

Αποσυνδεδεμένος geofot

• Ενεργό μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 07, 2013, 07:38:04 μμ »
+++++++ συμφωνω!! να ρωτησω κ κτ σχετικο?ψαχνω για κν α3εσουαρ ομορφουλι διακριτικο.εχω βρει μερικα..8α ταιριαζιυν ομως στη μηχανη??

Αποσυνδεδεμένος stel89s

• VIP
    • Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 07, 2013, 10:32:23 μμ »
Ναι αυτη ηταν η αρχικη μου ιδεα... Aν τα περισσότερα ενεργα μελη επικοινωνήσουν πιστευω θα φερει..... Geofot τι ακριβως βρηκες?? βαλε link...

Αποσυνδεδεμένος geofot

• Ενεργό μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 08, 2013, 12:48:48 πμ »
κοιτα κατι γ@μ@τα (γ το γουστο μου παντα) grips!! μανετες απ οσο ωλεπω ειναι λγ πιο ακριωες και πιο δυσευρετες σε χαμηλες τιμες

http://www.stelpet.gr/gr/el/catalog/xeirolaves?sort=price-asc
stel περιμενω σχολιο!

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 08, 2013, 01:29:49 πμ »
Eγώ να γίνω λίίγο διαβολάκος;;;Οχι τίποτα αλλά νομίζω οτι τα grips νομίζω οτι πρέπει να είναι ότι καλύτερο και εργονομικότερο πάνω στο sf.Για την ώρα φοράω απομιμήσεις τους τα οποία απο μαύρη ανοδίωση στα αλουμίνια τώρα μετά δύο χρόνια έγιναν σχεδόν χαλκόχρυσα.Λέω οταν μπορέσω να βάλω τα μαύρα.
http://motocosmos.gr/index.php/rizoma-sport-grips-gr205.html

Αποσυνδεδεμένος geofot

• Ενεργό μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 08, 2013, 01:30:18 πμ »
αα πλ ομορφα ρε ιτομ αλλα ακριβα :-\  μοιαζουν αρκετα(εχω την εντυπωση) μ αυτα που κοιταζω.αλλη ποιοτητα βεβαια

• VIP
    • Προφίλ
    • mativision
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 10, 2013, 04:21:40 μμ »
Λοιπόν, εγώ έγραψα ήδη στο site με τα ανταλλακτικά και προς το παρόν δεν έχω πάρει απάντηση. Άν ενδιαφέρει κανένα, εδώ είναι το κείμενο του mail που τους έστειλα. Δεν κάνει κακό να λάβουν πολλά παρόμοια που κάθε ένας θα ζητάει και ότι κρίνει πως τον ενδιαφέρει.

"...Κύριοι,

Κατ αρχάς σας συγχαίρω για την πολύ ενδιαφέρουσα και χρήσιμη δραστηριότητά σας.

Παρατήρησα όμως πως δεν υπάρχουν καθόλου ανταλλακτικά για ένα εξαιρετικά δημοφιλές μοντέλο που είναι η Honda CB400 Super Four.

Γνωρίζω πως κάτοχοι του τύπου αυτού, όπως και εγώ συχνά αναζητούμε ανταλλακτικά σε μια χαοτική αγορα.

Για παράδειγμα, εγώ αναζητώ ολόκληρο σύστημα εξάτμισης, αυθεντική της Honda, κατά προτίμηση new old stock για το μοντέλο Fii(N) του 1992.

Αν μπορείτε να βοηθήσετε παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου.

..."

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 10, 2013, 06:32:36 μμ »
Και σε εμένα δεν απάντησαν εδώ και δύο μέρες που τους έστειλα mail.

• VIP
    • Προφίλ
    • mativision
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 10, 2013, 09:20:10 μμ »
Παιδιά, μόλις πήρα απάντηση στο mail μου από το motoSP.gr.

Οι άνθρωποι είναι πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοί, το ομολογώ.

Δυστυχώς όμως, οι τιμές που μου έδωσαν για τα δύο τμήματα της εξάτμισης (μου έστειλαν σχεδιάγραμμα με λάθος μοντέλο, του SFX, δλδ V-Tec και όχι του FiiN που ζήτησα ) είναι εκτός πραγματικότητας. Αρκεί να πώ πως είναι ελαφρά ακριβότερες από την τιμή που συμφώνησα για ... την αγορά της μηχανής!

Από λεπτότητα δεν θέλω να κάνω copy εδώ το κείμενο της απάντησης, αλλά προτείνω να στείλετε και εσείς παρόμοια mail για ανταλλακτικά που πραγματικά σας ενδιαφέρουν να δούμε που βρισκόμαστε.

Η αίσθησή μου είναι πως για εμάς τους Σουπερφοράδες, το site αυτό μάλλον δεν έχει ενδιαφέρον.

Μακάρι να κάνω λάθος. Το εννοώ.

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 10, 2013, 10:07:35 μμ »
Γι'αυτό σε πρότεινα να πάρεις το τελικό απο Αγγλία και να τροποποιήσεις ανάλογα το χταπόδι που έχεις.Με την αλλάνθαστη μέθοδο γυαλίσματος αλουμινίων-νίκελ του Klab,θα έχεις αξιόλογη ήσυχη εξάτμηση,με το λιγότερο δυνατό κόστος.

Αποσυνδεδεμένος J053F

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 10, 2013, 10:09:27 μμ »
Φαντάζομαι πως η ιστοσελίδα αυτή δουλεύει με επίσημους προμηθευτές, επομένως πέρα από τη δυνατότητα αναζήτησης με μεγάλη λεπτομέρια μεμονομένων ανταλλακτικών, δεν είμαι σίγουρος ότι θα προσφέρει και τις πλέον ανταγωνιστικές τιμές. Εξάλλου τα Honda δε φημίζονται και για τα φθηνά ανταλλακτικά τους (σε καινούρια κατάσταση).

Αυτό που εγώ κάνω είναι να αναζητώ τον κωδικό του ανταλλακτικού που μ' ενδιαφέρει, μέσα από το manual και στη συνέχεια από το internet (google Rules!). Άμα δεν είναι κάτι σπάνιο ή εξεζητημένο, όλο και κάπου βρίσκεται.
CB400sf PB-1 FII-R (2010 - 2013)

Αποσυνδεδεμένος stel89s

• VIP
    • Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 10, 2013, 10:53:22 μμ »
Παιδια ειναι οι χαρτες του cmsnl..... Αμα εχει παραγγείλει κανεις απο το cmsnl η το wemoto θα εχει δει οτι μαζι με τα μεταφορικα του βγαινει πιο ακριβα απ οτι στο motosp...Και σε δυο τρια πραγματα που εψαξα και τυχαινει να γνωριζω τιμες, την ειδα πιο οικονομική απ οτι τον Δαβανοπουλο. Σε αλλες μαζι με τα μεταφορικα μου εβγαινε ιδια με το Δαβανοπουλο...Τσπ δεν εχω καμια σχεση με την σελιδα, ουτε διαφήμιση την κανω και γω απο ενα διπλανο Forum την ειδα. Εκανα μια σύγκριση και την ανεβασα εδω μπας και βγάλουμε άκρη με γνήσια ανταλλακτικά.. Δυστυχώς τα Γιαπωνέζικα εχουν αυτο το μεγαλο κακο....

• VIP
    • Προφίλ
    • mativision
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 11, 2013, 01:24:10 πμ »
Αυτό που εγώ κάνω είναι να αναζητώ τον κωδικό του ανταλλακτικού που μ' ενδιαφέρει, μέσα από το manual και στη συνέχεια από το internet (google Rules!). Άμα δεν είναι κάτι σπάνιο ή εξεζητημένο, όλο και κάπου βρίσκεται.

J053F έχεις απόλυτο δίκιο! και τους κωδικούς μπορούμε εύκολα να τους βρούμε από τη λίστα που είχε στείλει ο Freethan. Εγώ ήδη έχω βρεί τους κωδικούς και ξαμολιέμαι. Αν έχω νέα θα ενημερώσω.