Αποστολέας Θέμα: Αλλαγη δισκοπλακων CB 400 v-tech  (Αναγνώστηκε 1022 φορές)

Αποσυνδεδεμένος zi

• Δημοφιλές μέλος
  • τα παντα ολα
    • Προφίλ
Αλλαγη δισκοπλακων CB 400 v-tech
« στις: Ιανουάριος 18, 2014, 10:17:13 μμ »
Καλησπερα κ παλι σε ολα τα παιδια . Μετα απο αρκετο καιρο παλι εδω. Δυστηχωσ ομωσ με προβληματακι μικρο με τη αγαπημενη μου . Η κοριτσαρα μου θελει αλλαγη στισ δισκοπλακεσ γιατι η μια εκ δεξιων ειναι στραβη κ ετσι αφου θα αλλαχθει η μια γιατι οχι κ οι δυο. Το πρωτο θεματακι ειναι οτι αγορασα μεσο φιλου δισκοπλακεσ αλλα δυστηχωσ δεν κανουν . Ειναι απο CB 400 απλο νομιζω. θα βαλλω φωτο. Το δευτερο ειναι ενω το δικο μου ειναι V_tech δεν μπορω να βρω μεταχειρησμενεσ . Οποτε τα φωτα σασ. After market η γνησιεσ ?>. Τα φωτα σασ. Κ φιλια στ6α μουτρα. Α!!! κ ασ με συγχωρεση ο ATOM ισωσ δεν κανει να το πω κ ισωσ δεν το ξερετε αλλα οφειλω ενα μεγαλο "καλη χρονια κ ΥΓΕΙΑ" γιατι η ζωη ειναι πολυ μικρη. ΓΙΑΝΝΑΡΕ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ
ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

Αποσυνδεδεμένος stel89s

• VIP
    • Προφίλ
Απ: Αλλαγη δισκοπλακων CB 400 v-tech
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 18, 2014, 11:54:54 μμ »
Eχει φιλε μου στο ebay αλλα απο ενα γρήγορο ψάξιμο μονο aftermarket βλεπω.http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=cb400+vtec&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.Xcb400+vtec+front+Brake+Disc+oem&_nkw=cb400+vtec+front+Brake+Disc+oem&_sacat=0.. δυστυχώς αποψη για την ποιοτητα των aftermarket  δισκων δεν εχω...

Αποσυνδεδεμένος zi

• Δημοφιλές μέλος
  • τα παντα ολα
    • Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 20, 2014, 12:44:39 μμ »
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ......ΠΑΝΤΩΣ ΑΚΟΜΑ ΛΕΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΛΙΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ . Η ΔΕΞΙΑ ΕΧΕΙ ΘΕΜΑ ΜΟΝΟ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ???????? Κ ΤΟ ΑΣΧΗΜΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΦΥΣΑΕΙ

Αποσυνδεδεμένος stel89s

• VIP
    • Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 20, 2014, 03:25:04 μμ »
Παλια ειχα ακουσει οτι υπαρχει τροπος να ισιώσουν ξεπρεσαροντας τους πειρους...  Δε ξερω πολλα απο την διαδικασία για να σε βοηθήσω... ρωτα ομως σε ενα μηχανουργείο....

Αποσυνδεδεμένος stel89s

• VIP
    • Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 21, 2014, 12:47:31 μμ »
Λοιπόν ρώτησα ενα γνωστο με μηχανουργείο και μου ειπε δεν ισιώνονται ακριβως αλλα τις περνανε με την φρεζα μεχρι να γινουν παλι επίπεδες που στην ουσια ειναι ακατόρθωτο γτ θα σου φαει μονο το σημειο που εχει το θεμα και θα ειναι σαν ισιες... ΓΤ ομως μονο η μια?? απο disklock την έπαθες?? Εγω στην θεση σου αν ηταν ελαχιστο το αρπαγμα και ειχαν αρκετο ψωμι θα το εβαζα σε φρεζα... Αν ομως δεν ίσχυε τπτ απο τα δυο θα έπαιρνα τις αφτερ και οσο βγαλουν!!!!!! Η γνωμη μου ειναι να μη το αφήσεις ετσι γτ σε φρενάρισμα πανικού μπορεί να εχεις απρόβλεπτη συμπεριφορά.......

Αποσυνδεδεμένος klab

• Elite
  • *
  • Με λένε Γιώργοοοο και το CB μου τραγουδάαααει.
    • Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 21, 2014, 01:16:01 μμ »
Μιας και το έχω κάνει εγώ και με φρέζα και με τόρνο θα σου πω ότι είναι πεταμένα λεφτά από 80 ευρώ κάθε φορά και ποτέ δεν θα γίνουν ολόισιες.
Μετά έβαλα δισκόπλακες της Xgear οι οποίες στράβωσαν (ελαφρώς μεν αλλά στράβωσαν) στο εξάμηνο πάνω από βίαιο φρενάρισμα.
Η μόνη λύση είναι να πάρεις καινούργιες δισκόπλακες και δη επώνυμες σαν τις EBC που και καλές είναι και σε σχετικά νορμάλ τιμή.

Αποσυνδεδεμένος JAS

• VIP
    • Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 21, 2014, 01:23:46 μμ »
και ποια η τιμη Γιωργη???? και που τις εχεις δει τις ebc?

Αποσυνδεδεμένος klab

• Elite
  • *
  • Με λένε Γιώργοοοο και το CB μου τραγουδάαααει.
    • Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 21, 2014, 02:00:18 μμ »
Το σχετικά νορμάλ τιμή για τις EBC είναι σε σχέση με κάτι Braking που πάνε 500 ευρώ
Δεν θυμάμαι γιατί πάει καιρός που το κοίταξα αλλά από τον επίσημο πωλητή Αγγλίας ήταν κοντά στα 200 με 300 ευρώ μαζί με τα τακάκια τους.

Αποσυνδεδεμένος zi

• Δημοφιλές μέλος
  • τα παντα ολα
    • Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 25, 2014, 08:57:05 πμ »
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΛΥΣΕΙΣ Κ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ TIPS . ΣΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ ΦΙΛΟ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΜΕ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΕΔΩ ΣΤΑ ΜΕΡΗ ΜΟΥ (ΤΡΙΚΑΛΑ) ΠΟΥ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ . ΑΥΤΟΣ (ΚΑΡΔΙΤΣΑ) ΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΓΝΩΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΕ ΜΕΤΑΧΕΙΡΗΣΜΕΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟΝ ΗΞΕΡΑ . Κ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΡΙΞΩ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ . ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΤΙ ΠΟΥΛΑΩ ΤΙΣ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ  ΣΤΟ "ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ" ΜΙΑΣ Κ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΚΑΡΕ . ΦΩΤΟ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΣΥΝΤΟΜΑ .