Αποστολέας Θέμα: ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΙΣ ΑΛΗΣΜΟΝΗΤΕΣ ΠΑΤΡΙΔΕΣ....ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ  (Αναγνώστηκε 3641 φορές)

Αποσυνδεδεμένος zi

• Δημοφιλές μέλος
  • τα παντα ολα
    • Προφίλ
ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΙΣ ΑΛΗΣΜΟΝΗΤΕΣ ΠΑΤΡΙΔΕΣ....ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
« στις: Φεβρουάριος 16, 2014, 09:45:41 μμ »
Καλησπερα παλικαρια . Εχουμε λιγο καιρο να τα πουμε αλλα ειναι δικο μου το φταιξιμο λογο δουλειας αλλα ασ ειναι . Ελπιζω να ειμαστε ολοι καλα κ ορθιοι . Θα παρακαλουσα αν το θεμα βρησκετε εκτος "εδρασ" ας το πατε οπου πρεπει .
Κατοπιν ωριμου σκεψεως μαζευτηκαμε τρεις αλλοπαρμενοι κ αποφασισαμε να ταξιδεψουμε φετοσ τον ΙΟΥΝΙΟ στον γυρω τησ ΜΑΥΡΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ με αποτερο σκοπο να προσκυνησουμε στην ΜΕΓΑΛΟΧΑΡΗ ΠΑΝΑΓΙΑ ΣΟΥΜΕΛΑ .
Το δρομολογιο μασ ειναι : ΤΡΙΚΑΛΑ - ΘΕΣ/ΝΙΚΗ - ΚΩΝ/ΠΟΛΗ - ΣΑΜΨΟΥΝΤΑ - ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ - ΤΙΦΛΙΔΑ - VALDIKAVKAZ - NOVOROSSISK - KERCH - ΓΙΑΛΤΑ - ΣΕΒΑΣΤΟΥΠΟΛΗ - ΟΔΥΣΣΟΣ - ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ . Βεβαι η διαδρομη μετα απο την ΟΔΥΣΣΟ μπορει να αλλαξει σε ΟΔΥΣΣΟ - ΚΙΣΙΝΑΟΥ - ΤΡΑΝΣΦΑΓΚΑΡΑΣΑΝ - ΤΡΑΝΣΑΛΠΙΝΑ - ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ - ΠΛΟΒΤΙΒ - ΘΕΣ/ΝΙΚΗ . Ολα αυτα βεβαια θα εξαρτηθουν κ απο τισ ημερεσ που θα κουμπωσουμε ολοι μασ στην αδεια μασ κ στο μπατζετ μασ .
Συμφωνα με τουσ πρωτουσ προυπολογισμουσ εχουμε ενα κοστοσ γυρω στα 600 ευρω .
Αυτα μεταφραζονται σε : - 380 ευρω σε καυσιμα . Ολεσ οι χωρεσ φθηνεσ εκτοσ απο ΤΟΥΡΚΙΑ που ειναι 2 ε/λ
 - 100 ευρω οι διαμονεσ μασ για ολο το ταξιδι για 15 ημερεσ περιπου
 - 110 ευρω το φαγητο μασ για αυτεσ τισ ημερεσ

Οι χωρεσ που θα διασχισουμε ειναι : ΤΟΥΡΚΙΑ - ΓΕΩΡΓΙΑ - ΑΡΜΕΝΙΑ - ΡΩΣΣΙΑ - ΟΥΚΡΑΝΙΑ - ΜΟΛΔΑΒΙΑ - ΡΟΥΜΑΝΙΑ - ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ .
Ηδη εχουμε ξεκινηση μια πρωτη επαφη με τισ ελληνικεσ πρεσβυεσ απο τισ χωρεσ αυτεσ κ σιγα σιγα ετοιμαζουμε κ ολα τα απαιτουμενα εγγραφα που θα μασ βοηθησουν αλλα κ θα μασ προστατεψουν στο ταξιδι .

Η λιστα λογικα εκτοσ απο το σερβισ τησ μηχανησ απαραιτητα θα πρεπει να περιλαμβανει : - διαβατηρια
 - βιζεσ για τισ χωρεσ
 - ταξιδιωτικη ασφαλια μηχανων/αναβατων
 - οδικη βοηθεια
 - κιτ πρωτων βοηθειων
 - τα κορμια μασ   :P

Το ταξιδακι θα πραγματοποιηθει στισ 27/06 που ειναι η ημερα αναχωρησησ κ θα πρεπει να διασχισουμε ολη την ΕΛΛΑΔΑ με στοχο να διανυκτερευσουμε για μια μερα στην ΤΟΥΡΚΙΑ .
Μετα αναχωρηση πρωινη για ΣΑΜΨΟΥΝΤΑ - ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ . Καπου εκει εχει διανυκτερευση για να προσκυνησουμε αλλα κ να ξεκουραστουμε λιγο απο την πιεση .
επομενη διαμονη διπλη στην ΤΙΦΛΙΔΑ . Οι πληροφοριεσ που συλεξαμε για την ΤΙΦΛΙΔΑ μασ κατενθουσιασαν . Αλλωστε το επομενο πρωι εχουμε το πορεινο περασμα του ΚΑΥΚΑΣΟΥ με στοχο την ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ στο υψηλοτερο σκαλοπατι του ουρανου . στοχοσ να φτασουμε στο NOVOROSSIK (ρωσια) οπου ειναι η επ[ομενη διαμονη μασ .
Απο εκει ΚΕΡΣΚ κ βουρ για ΓΙΑΛΤΑ _ ΣΕΒΑΣΤΟΥΠΟΛΗ _ ΟΔΥΣΣΟΣ οπου το τριημερο ξεκουρασησ επιβαλλεται . Απο εκει αν ειμαστε καλα σε ολα τα επιπεδα μπορει να παιξουμε με το πλαν β' .
Καλοσ εχοντων των πραγματων κι αφου συγκεντρωσουμε τα απαραιτητα χρηματα/εγγραφα κτλ ευελπιστουμε να γινει πραγματικοτητα το ονειρο μασ .
Θα σασ κραταω ενημερουσ για ολεσ τισ εξελιξεισ . 

ΥΓ: Αν εχει κανενασ οποιαδιποτε πληροφορια η οτιδιποτε αλλο δεκτο .
Αυτα για την ωρα
ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

Αποσυνδεδεμένος stel89s

• VIP
    • Προφίλ
Απ: ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΙΣ ΑΛΗΣΜΟΝΗΤΕΣ ΠΑΤΡΙΔΕΣ....ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 17, 2014, 12:35:20 μμ »
Μπράβο ρε μάγκες...Και μένα είναι όνειρο μου έστω μια φορά να πάω δεκαπενταυγουστο στο ορος  Μελά.... Ο Θεόν δεξά να φέρ’ ατο........

Αποσυνδεδεμένος Headmaster

• Silver
  • *
  • Drive like u STOLE it!!
    • Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 17, 2014, 09:05:43 μμ »
Παιδια λιγο προσοχη που αναπτυσετε τα θεματα σας!!

Αποσυνδεδεμένος zi

• Δημοφιλές μέλος
  • τα παντα ολα
    • Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 19, 2014, 07:01:41 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΠΑΛΙ ΑΛΑΝΙΑ . ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΤΟΝ HEADMASTER ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΟΡΑ Κ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΘΕΜΑ .

ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΣΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΝΟΗΜΑΤΑ ΕΤΣΔΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ Κ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ . Η ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΜΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΧΙΚΗ Κ ΩΣ ΓΝΩΣΤΟΝ ΟΙ ΒΛΑΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΒΑΘΙΑ ΘΡΗΣΚΕΥΟΜΕΝΟΣ ΛΑΟΣ , ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ Κ ΕΓΩ ΕΦΟΣΟΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΞΙΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΡΕΚΛΕΙΝΩ. ΑΝ Κ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕ ΠΗΡΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΑΛΛΑ ΑΡΧΗΣΑ ΝΑ ΕΡΕΥΝΩ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΑ ΠΑΝΤΑ Κ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΖΩΝΤΑΝΗ . ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΜΙΑ ΖΗΣΗΤΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΚΑΡΝΤΑΣΙΑ ΜΟΥ , ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ . ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ Κ ΤΟΥΡ ΤΗΝ ΓΥΡΑ ΤΗΣ ΜΑΥΡΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ . ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΦΘΟΝΗ ΜΠΥΡΑ , ΚΟΨΙΔΙΑ , ΞΕΝΥΧΤΗ ΣΕ ΜΙΑ ΜΑΖΩΞΗ ΚΑΤΑΛΗΚΑΨΕ ΣΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ Κ ΨΙΛΟ ΕΩΣ ΧΟΝΤΡΟ ΤΟΝ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ ΤΟΥΡΙΣΜΟ . ΞΕΚΙΝΩΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ 2009 ΠΟΥ ΕΠΙΣΚΕΥΤΗΚΑΜΕ ΤΗΝ ΦΑΤΙΜΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΟΓΑΛΛΙΑ . ΕΩΣ ΤΟ 2012 - 2013 ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΕΝΑ ΤΟΥΡ ΣΤΑ ΒΑΛΚΑΝΙΑ Κ ΣΤΙΣ ΕΚΕΙ ΠΑΤΡΙΔΕΣ ΜΑΣ .
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΧΩΡΕΣ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ Κ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ . ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ (ΑΝ Κ ΒΛΑΧΟΣ) Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΣΟΥΜΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ Η ΕΙΝΑΙ Κ ΤΟ ΕΤΕΡΟ ΔΕΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΒΛΑΧΟΥΣ ? Η ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η 'ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ" ΤΗΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ ?
ΟΡΜΩΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΑΡΜΕΝΙΑΣ ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΣΤΑ ΟΡΗ ΤΟΥ ΚΑΥΚΑΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΒΕΡΑΝΤΑ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΝΟΥ ΣΤΟ VALDIKAVKAZ ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ . ΜΠΑΙΝΩΝΤΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΧΩΡΙΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΟΤΙ Κ ΦΕΤΟΣ Ο ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟΣ ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ .
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΡΗΤΟΡΙΚΟ.....ΑΛΛΩΣΤΕ Η ΕΛΛΑΣ ΜΑΣ ΑΝΕΚΑΘΕΝ ΒΑΣΙΣΤΙΚΕ ΣΤΗΝ ΒΑΣΗ ΤΗΣ . ΤΟΝ ΚΛΗΡΟ . ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΑΛΛΩΣΤΕ ΝΑ ΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΓΗ ΤΩΝ ΘΕΩΝ ????

Αποσυνδεδεμένος zi

• Δημοφιλές μέλος
  • τα παντα ολα
    • Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 19, 2014, 07:02:59 μμ »
Κ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ... ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΝΜ. ΕΧΩ ΤΟ V-TECH SPEC 2 ΠΩΣ ΤΡΟΠΟΠΟΙΩ ΤΗΝ ΟΥΡΑ ΓΙΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΓΙΑ ΣΑΜΑΡΙΑ ?ΟΕΟ?

Αποσυνδεδεμένος Headmaster

• Silver
  • *
  • Drive like u STOLE it!!
    • Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 19, 2014, 07:41:47 μμ »
Ενα έχω να πω φιλε......!!!!!!!

ΣΕ ΖΗΛΕΥΩ!!!

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 19, 2014, 09:06:48 μμ »
Κι εγώ...

Αποσυνδεδεμένος zi

• Δημοφιλές μέλος
  • τα παντα ολα
    • Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 23, 2014, 07:51:40 μμ »
HEADMASTER K ATOM δεν χρειαζεται να ζηλευεται . Αυτα τα ταξιδια καθωσ κ ολα τα επομενα (ο θεοσ να μασ εχει καλα κ αξιουσ) γινονται με το χαμηλοτερο δυνατο μπατζετ μια κ οικονομια μασ ειναι για γρουβεσ η επαθε φουϊτ που λενε κ τα καρντασια...ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑΝΝΑΡΕ. Το συνολικο κοστοσ των ταξιδιων βγαινει με βαση τον μισθο τησ χωρασ μασ . Δλδ . Ο μισθοσ στην χωρα μασ πλεον ειναι τα 600 € κ με βαση αυτα εχουμε το οικονομικο πλανο . Πολλοι θα μου πουν "μασ δουλευεισ ρε φιλαρακη? τα εχεισ για να πασ ". Η απαντηση μου ειναι το εξησ : - με σωστο προγραμματισμο ολα γινονται
- το να κανεισ πλανα κ να θετεισ στοχουσ ειναι το καλυτερο
- το να μπορεισ να ονειρευεσαι ειναι αυτο που μασ κραταει ζωντανουσ
- το να προσπαθεισ ποτε δεν πειραζει
- το να καβαλασ αυτο που μεταφερει την ψυχη κ οχι το σωμα ειναι αυτο που σε κανει ελευθερο .
- κ το πνευμα δεν φυλακιζεται .

Παμε τωρα στα υπολοιπα . Εχθεσ ηρθε ο φιλοσ ο μακησ απο λαρισα για να δουμε (ακουσον - ακουσον) βαλιτσεσ αλουμινιου χειροποιειτεσ εδω στα Τρικαλα . Επαθα πλακα!!!!!

καλα ρε φουστη μου εγω που ζω   :-\ 
Ο μακουλησ εχει παρει με ανταλλαγη ενα τρανσαλπ του 2010 πολυ καλο κ πραγματικα ηταν η καλυτερη επιλογη που ειχε . Παμε λοιπον ολα καλα με τον μακη . Εμενα ρε παλουκαρι τπτ ? Λεω στον μαστορα . κ μου λεει ο τεραστιοσ :"εσενα γιαννακη καγκελα πρωτα γιατι σε βλεπω τα μονο καγκελα που θα εχεισ ειναι τησ φυλακησ " κ κλασαμε στα γελια το τι εγινε χαμοσ .
Κ ξαναεπανερχομαι στο πωσ θα φτιαξω την μοντα οεο για να βαλω καγκελα για σαμαρια για αρχη κ μετα για βαλιτσεσ ? οεο ???
Τεσ πα αυτα για αποψε να ειμαστε καλα κ παντα ορθιοι

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 24, 2014, 10:36:35 πμ »

Κ ξαναεπανερχομαι στο πωσ θα φτιαξω την μοντα οεο για να βαλω καγκελα για σαμαρια για αρχη κ μετα για βαλιτσεσ ? οεο ???
Τεσ πα αυτα για αποψε να ειμαστε καλα κ παντα ορθιοι
Eγω στην θέση σου Γιαννάκη θα έκανα τα εξής:
1.θα κατέβαζα όλες τις φώτο για βοήθεια απο εδώ:
 http://www.mmotoparts.com/product/whole-welded-luggage-rack-system-for-honda-cb400sf-s-r-1996-2000
2.Θα αγόραζα ενισχυμένη μορφοσωλήνα.
3.θα είχα δίπλα μου το sf για τις απαραίτητες μετρήσεις
4.Ανα χείρας γωνιακό τροχάκι
5.Αν υπάρχει κουρμπαδόρος θα είναι μεγάλη βοήθεια
6.Ανα χείρας ηλεκροκόληση.
7.Βάψιμο την καγκελαρία
8.Μοντάρισμα πάνω στο sf.
Δεν γνωρίζω αν προλαβένεις εως το ταξίδι αλλα αν ξεκινήσεις τώρα προλαβαίνεις.
Υ.Γ:Eγω αφου ξεκινούσα τετοια δουλειά,αν δεν είχα και κάγκελα προστασίας κινητήρα θα τα έφτιαχνα πακέτο.
Εδω για όλα τα απλά superfour:
http://www.mmotoparts.com/product/engine-guards-crash-bar-for-honda-honda-cb-400sf-s-big1
Eδω για τα Vtec:
http://www.mmotoparts.com/product/engine-guards-crash-bar-for-honda-cb-400-super-four-hyper-vtec-spec-1-s2-s3

Αποσυνδεδεμένος xrhstos

• VIP
  • καλα εισαι...E
    • Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 24, 2014, 11:14:30 πμ »
ωραια καγκελα πρωτη φορα βλεπω.ακριβα αλλα αξιζει..
SUPER FOUR Γ.Χ

Αποσυνδεδεμένος zi

• Δημοφιλές μέλος
  • τα παντα ολα
    • Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 24, 2014, 10:16:47 μμ »
ΓΙΑΝΝΑΡΕ εισαι ρε φουστη μου εγκυκλοπαιδεια . Μαλλον καπωσ ετσι θα τα κανω κοπιεσ απο νετ στο λινκ με φωτο . Τροχο γωνιακο εχουμε , ηλεκτροκοληση εχουμε , σωληνακια ψιλα θα βρουμε αρα.....απο Παρασκευη ξεκιναμε το διχωσ αλλο . Κ το ταξιδι να μην κανουμε θα μασ μεινουν για τα επομενα .

::)

Αποσυνδεδεμένος zi

• Δημοφιλές μέλος
  • τα παντα ολα
    • Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 24, 2014, 10:22:56 μμ »
Τωρα στο ταξιδι .

Μιλησαμε (ο μακησ δλδ ) με τον μουζενιδη που φερνει γκρουπαπο Ρωσσια κ τετοιεσ χωρεσ πηραμε πληροφοριεσ κ θα αναλαβει σαν γραφειο την προετημασια τησ βιζασ καθωσ επισησ κ την διεκπερεωση των εγγραφων . ΓΙΑΝΝΑΡΕ ο δικοσ σου ειναι Θεσ/νικη . Δεν τον εχω για απατεωνα ...το ελπιζω δλδ .
Με την εδω ασφαλεια που μιλησα για ανανεωση διαβατηριου θελουν 90€ κ κατι ψιλα συν τα 90€ του Μουζενιδη .....μασ γ@μησανε...Ασ ειναι η αρχη ειναι δυσκολη τα αλλα ερχοντε .
Ετσι λοιπον τα πρωτα 150€ που ειχα καβαντζα σαν αρχη θα φυγουν στα εγγραφα....Τι να πωσ ,,,εκανα 1 μηνα να τα μαζεψω κ καπωσ μου ερχεται να τα σκορπισω σε 30 λεπτα .

Αυτα για σημερα . Το πλανο μπηκε σε εφαρμογη κ τρεχουμε τωραααααααααααααααααααααα ΑΑΑΑΑΑ κ να μην ξεχασω ξερω κ απο windows  :D :D :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος zi

• Δημοφιλές μέλος
  • τα παντα ολα
    • Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 01, 2014, 07:22:11 μμ »
Καλησπερα κ παλι . Λοιπον σημερα συνεχησαμε χαλαρα με καφεδακι κ αραγμα στο τζακι κ βγαλαμε πατουρα για τα καγκελα στο v-tech μου . Γιανναρε σε ευχαριστω . Απο το λινκ πηρα τισ εικονεσ κ τισ εβαλα στο μηχανακι...επαθα πλακα . Αμεσωσ "βελονα κ κλωστη"κ καναμε αρκετη δουλιτσα . Επομενοσ σταθμοσ μεσ στην εβδομαδα ειναι να παρω ατσαλοσυρμα κ να αρχησω να πλεκω σκελετο . Ε΄πιζω να κανω δουλιτσα . Σε πρωτο βαθμο θα κανω τα πλαϊνα κ μετα τον σκελετο . Αν πανε καλα θα ανεβασω φωτο. Αλλωστε πρεπει το τριτο ματι που ειστε εσεισ να δειτε κατι. Καποια χαζομαρα που θα κανω κατι που τυχον ειναι λαθοσ η στραβο. οποτε επιφυλασομε για την Τεταρτη. Οποτε υπομονη

Αποσυνδεδεμένος xrhstos

• VIP
  • καλα εισαι...E
    • Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 01, 2014, 09:15:01 μμ »
ποια ι διαφορα του καγκελου των απλων σουπερ φουρ με το καγκελο v-tec???http://www.mmotoparts.com/product/engine-guards-crash-bar-for-honda-honda-cb-400sf-s-big1        --         [/size]http://www.mmotoparts.com/product/engine-guards-crash-bar-for-honda-cb-400-super-four-hyper-vtec-spec-1-s2-s3[/color].
SUPER FOUR Γ.Χ

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 01, 2014, 09:29:37 μμ »
Εχει πιο φαρδί-πλατί σκελετό το vtec σε σχέση με το aπλό sf.Kαι νομίζω χωρίς να είμαι απόλυτα σύγουρος οτι σε μήκος το vtec έχει κοντίτερο σασί.Αλλα αυτά είναι κάγκελα προστασίας κινητηρα.Ο Ζι αυτά που θέλει πρώτιστα είναι για στιρηξη βαλιτσών.
Εχε μετροταινία και πρόσεχε τις μετρήσεις Ζι μην υπάρχουν επίσης μεγάλες διαφορές.Aυτά που υπάρχουν είναι για απλο sf,aλλα με σωστες μετρήσεις θα κάτσουν σωστά και σε vtec.