Αποστολέας Θέμα: Κάγγελα για το SF  (Αναγνώστηκε 2702 φορές)

Αποσυνδεδεμένος microvios

• Δημοφιλές μέλος
  • I have nothing to say and I damn well will say it
    • Προφίλ
    • mativision
Κάγγελα για το SF
« στις: Φεβρουάριος 21, 2014, 05:24:12 μμ »
Παίδες, ξέρω πως έχει ξαναγραφτεί σχετικό θέμα, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει αγοράσει κάποιος αυτά:

http://www.car.gr/parts/view/4730320/

και ποιά η εμπειρία σας. Σκεφτόμουνα να τα πάρω για το δικό μου.
It ain't over till it's over

Αποσυνδεδεμένος stam

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
Απ: Κάγγελα για το SF
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 21, 2014, 05:39:20 μμ »

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 21, 2014, 07:01:44 μμ »
Aντώνη ίσως δεν θα έπρεπε να μιλήσω εγώ αλλά κάποιος απ'αυτούς που φοράνε τέτοιου είδους κάγκελα. Αλλά το αναφέρω για να βρίσκεται.Στα οriginal  κάγκελα το δέον πιάσιμο του κάτω μέρους στο σασί είναι έτσι :

Ετσι έχουν το χαρακτηριστικό,οτι αφού φάνε το ζόρι της (έξω απο δώ)πρόσκρουσης διπλώνουν κάπως,για να μη γίνει ζημιά στο σασί.Φυσικά όλα αυτά ισχύουν για μικρές ταχύτητες και στατικές πτώσεις.
Aρα να απαιτήσεις να σε δώσει ενα σετ απο αυτά τα δαχτυλίδια για να δέσουν οπως πρέπει τα κάγκελα.Αυτοί οι δακτύλιοι σύσφιξης  δεν φαίνονται στην αγγελία του.

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
    • mativision
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 21, 2014, 10:52:10 μμ »
Σωστά. Έχω δεί τέτοιου τύπου κάγκελα σε κάποιες από τις μηχανές που έλεγξα πρίν αποφασίσω. Σε μερικές ήταν στραβωμένες η βάσεις (δακτυλίδια). Και εγώ δεν τα είδα στην αγγελία, αν πάω στο μαγαζί θα ζητήσω να μου δείξουν επί τόπου πως ταιριάζουν και αν δεν πειστώ, θα το αφήσω.

Αποσυνδεδεμένος xrhstos

• VIP
  • καλα εισαι...E
    • Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 22, 2014, 09:54:35 πμ »
εγω λεω οτι να βαλουμε καγκελα για ομορφια περισοτερο παρα για να μην παθει τιποτα ο κινιτηρας.αυτα τα καγκελα δεν ειναι καλα ετσι οποσ τα βλεππω ειναι μονο για πτώσης......στηριγμένης μηχανησ κα καταλαθοσ πεφτει κατο.τελοσ παντον.εχο δει αλλα καγκελα πιο ενισχημενα αλλα δε θιμαμε που.επισησ να σας αναφερο οτι οποιοσ μου φερει τα καγκαελα τα ενησχιμενα με διαφορετικο δεσιμο μπωρο να τα κανω το ιδιο ακριβος εχω κουρμπαδορο κ γενικωσ ανοξιδοτεσ κατασκευεσ.θελω και γω να βαλο αλλα οταν τα βαλω θα σας τα διξω.γιατι ολα αυτα ειναι πατεντες.νομιζω.
SUPER FOUR Γ.Χ

Αποσυνδεδεμένος cb400_zumbas

• Γνωστό μέλος
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 22, 2014, 10:36:37 πμ »
μιας και μένω κοντά στο συγκεκριμένο κατάστημα και πήγα και τα είδα ..... δεν είναι και κάτι σπουδαίο !!! πιάνουν στη πάνω βίδα του κινητήρα και στο σασί .... βιδές και διάφορα είναι όλα μέσα στη σακούλα .... εγώ προτίμησα μανιτάρακια μιας και είναι πιό όμορφα !!!!

Αποσυνδεδεμένος xrhstos

• VIP
  • καλα εισαι...E
    • Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 22, 2014, 01:23:11 μμ »
edometaξη κατι στρογγυλα σκληρο πλαστηκο που βιδονουν ποσο κανουν?και ποιος αγορασε ?για θεσσαλονικη κανεις΄?
SUPER FOUR Γ.Χ

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 22, 2014, 01:39:48 μμ »
edometaξη κατι στρογγυλα σκληρο πλαστηκο που βιδονουν ποσο κανουν?και ποιος αγορασε ?για θεσσαλονικη κανεις΄?
Ασχετα που αυτά της φώτο είναι για ψαλίδι-πίσω ανάρτηση,ο ίδιος παλαιότερα έφερνε και "μανιτάρια" για κινητήρα.Αυτά απο τεφλόν τα οποία ψάχνεις.Για κάνε του μια ερώτηση.Νομίζω Συκιές έχει μαγαζί:
http://www.car.gr/parts/view/1870655/

Αποσυνδεδεμένος xrhstos

• VIP
  • καλα εισαι...E
    • Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 22, 2014, 02:16:37 μμ »
ιτομ δυνατή ι απαντηση σου δευτερα παω να παρω κιολας...
SUPER FOUR Γ.Χ

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
    • mativision
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 22, 2014, 11:29:07 μμ »
μιας και μένω κοντά στο συγκεκριμένο κατάστημα και πήγα και τα είδα ..... δεν είναι και κάτι σπουδαίο !!! πιάνουν στη πάνω βίδα του κινητήρα και στο σασί .... βιδές και διάφορα είναι όλα μέσα στη σακούλα .... εγώ προτίμησα μανιτάρακια μιας και είναι πιό όμορφα !!!!

Θένκς για την πληροφορία.

Από τα μανιταράκια που έχεις βάλει, υπάρχει καμιά φωτο μήπως? Από πού και πόσο. Σίγουρα είναι πιό όμορφη λύση τα μανιταράκια οπότε αν θέλεις, βοήθα.

Αποσυνδεδεμένος xrhstos

• VIP
  • καλα εισαι...E
    • Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 22, 2014, 11:42:14 μμ »
micronios.... θα πάμε  together ΕΚΕΙ που ειπε ο ιτομ...αν τα δω ξερω ποια ειναι.τ
SUPER FOUR Γ.Χ

Αποσυνδεδεμένος cb400_zumbas

• Γνωστό μέλος
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 22, 2014, 11:56:06 μμ »

Θένκς για την πληροφορία.

Από τα μανιταράκια που έχεις βάλει, υπάρχει καμιά φωτο μήπως? Από πού και πόσο. Σίγουρα είναι πιό όμορφη λύση τα μανιταράκια οπότε αν θέλεις, βοήθα.
έχω ανεβάσει φωτό στο φεις ...... δες τα και πες μου αν σου αρέσουν ..... το μαγαζί είναι και αυτό μιχαλακοπούλου !!

Αποσυνδεδεμένος klab

• Elite
  • *
  • Με λένε Γιώργοοοο και το CB μου τραγουδάαααει.
    • Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 04, 2014, 12:23:38 μμ »
Βρε βρε η μηχανή μου είναι στην φώτο, αν δείτε πως έχει γίνει αυτό το δεξί κάγκελο από τις πτώσεις χαχαχα
Ρε γμτ πάντα από δεξιά πέφτω  ;D
Πάντως δουλεύουν όπως είπε ο Γιαννάκης και δεν μιλάμε για στατικές πτώσεις.
Αν δεν τα είχα τα κάγκελα θα έκλαιγα το μοτέρ μου τουλάχιστον την 1 φορά που σαβουριάστηκα.
Ήθελα και εγώ να βάλω μανιτάρια (για να μην κάνουν μπαμ) αλλά με φοβίζει το πιάσιμο με την βίδα μέσα στο πλαίσιο μην στραβώσει το σύμπαν.

Αποσυνδεδεμένος marios.apoel

• Γνωστό μέλος
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 04, 2014, 11:27:47 μμ »
και εμενα με βοηθησαν πολυ τα κάγκελα ειδικα στην πτωση σε κατήφορο που δεν μπορώ να φανταστώ πως θα σε βοηθουσε το μανιτάρι! παντως δεν κανει διαφοτά στην αισθητική! αρκετά άτομα δεν το προσέχουν καν ότι εχω κάγκελα!

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 05, 2014, 12:44:35 μμ »
Nαι αλλα το νού σας,μη παραπαίρνετε θάρρος....:
Σβάρνα με τα οem κάγκελα=ράγισμα δεξιού καπακιού:

Σβάρνα με μανιτάρια=σχήσιμο αριστερού καπακιού:

:o