Αποστολέας Θέμα: ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΝΕΚΡΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!  (Αναγνώστηκε 5576 φορές)

Αποσυνδεδεμένος microvios

• VIP
  • I have nothing to say and I damn well will say it
    • Προφίλ
    • mativision
ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΝΕΚΡΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!
« στις: Μάρτιος 12, 2014, 08:28:43 μμ »
Τί έγινε ρε παιδια? είναι η ιδέα μου ή έχει πέσει νέκρα στο forum? Δυό-τρείς μόνο γράφουν και αυτό είναι όλο.
It ain't over till it's over

Αποσυνδεδεμένος xrhstos

• VIP
  • καλα εισαι...E
    • Προφίλ
Απ: ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΝΕΚΡΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 12, 2014, 10:10:27 μμ »
που ειστε αλανια των φουρ?καφε εξω....δεν παιζει βολτα δε παιζει και εδω μεσα...καλα τα λες μικροβιε
SUPER FOUR Γ.Χ

Αποσυνδεδεμένος Headmaster

• Silver
  • *
  • Drive like u STOLE it!!
    • Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 13, 2014, 10:41:38 πμ »
μην φοβαστε ειναι σαν την ησυχια πριν την καταγιδα O0

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 13, 2014, 11:40:06 πμ »
Αντώνη θα έγραφα πολλά,αλλά λέω να τα πούμε αυτά τα περι φόρουμ,ομάδας κλπ απο κοντά,όταν μας δωθεί η ευκαιρία.Ο γραπτός λόγος είναι εύκολα παρεξηγήσημος,οπώτε άστο.Συμφωνώ μαζί σου 100%.

• VIP
    • Προφίλ
    • mativision
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 13, 2014, 07:39:41 μμ »
Παιδιά, εγώ είμαι πολύ νέος στο forum (δυστυχώς, όχι και σε ηλικία, αν και από τρέλλα πάω καλά, νομίζω) και ξέρω πως όταν μπήκα για πρώτη φορά, στο 2013, βρήκα ένα φόρουμ φοβερό με τεράστιο όγκο χρήσιμης πληροφορίας για ένα γλυκό μηχανάκι όπως το SF και πολλά παιδιά που φαινόταν συμπαθητικά.

Γνώρισα φοβερούς τύπους (έχει και φοβερές τύπισες όπως βλέπω) μέσα από το φορουμ, που νοιώθω άνετα μαζί τους, σα φίλους μου από χρόνια.

Μηχανές οδηγώ από το 1979 αλλά από Super Four είχα μαυρα μεσάνυχτα. Όταν άρχισα να ψάχνω για SF, δέν ήξερα πού μου πάνε τα τέσσερα. Παρα τρίχα γλύτωσα από το να δώσω σε γνωστό έμπορο το ΧΤ μου ανταλλαγή χέρι-χερι με ένα τρακαρισμένο και μαιμουδιασμένο SF! Το φόρουμ σε ελάχιστο χρόνο (αλλά πολλές ώρες ψαξιμο) μου έμαθε πολλά και με βοήθησε να διαλέξω το μηχανάκι που τελικά με ικανοποίησε και μάλιστα απο ιδιοκτήτη που είναι συμφορουμίτης.

Ξερόλας δεν έγινα, έχω μεγάλο σεβασμό για όλα τα παιδια που μάζεψαν και μαζεύουν όλες τις πληροφορίες, που απαντάνε με συμβουλές σε βλάβες και προβλήματα και προσφέρονται να ελέγξουν μηχανάκια πρίν από αγορές, να μαστορέψουν ακόμα και να βρεθούνε για καφε και κουβεντούλα.

Μου έκανε επίσης εντύπωση που το επίπεδο του φόρουμ (σε αντίθεση με το ξεκατίνιασμα σε πολλά άλλα φορουμ) έμενε ψηλά και σε γενικές γραμμές όλοι σεβόταν όλους.

Ίσως και λόγω της ηλικίας μου, ίσως και λόγω της δουλειάς μου που δε μου αφήνει πολύ χρόνο, γενικά δεν ασχολούμαι με φορουμς ουτε με facebook. Όμως στο go4it μπαίνω συνέχεια γιατί μου αρέσει. Το ίδιο κάνω τώρα τελευταία και στο group που έφτιαξε η ridergirl στο fb.

Όταν όμως είδα προχθές πως όλα σχεδόν τα νέα θέματα είχαν το όνομά μου και πως σε πολλά το τελευταίο μήνυμα ήταν δικό μου, ανησύχησα. Αρχίζω να φοβάμαι μήπως το παρακάνω, μήπως περάσει η ιδέα πως "αυτός ο μικρόβιος έχει για όλα άποψη", ή πως το παίζω πολύ μάγκας. Οπότε σκέφτομαι να κάνω λίγο κράτει και να μετατραπώ για λίγο σε "αναγνώστη".

Ελπίζω η παρούσα νηνεμία να είναι προσωρινή και σύντομα όλα τα παιδιά να αρχίσουν να ανεβάζουν φωτό, να λένε ιδέες να ανοίγουν θέματα. Να οργανώνονται καφεδομαζώξεις και εκδρομές, ακόμα και μικρές, μέχρι τη Βάρκιζα ή το Σούνιο (για τους εν Αθηναις, οι υπόλοιποι κανονίστε ανάλογα κατα βούληση). Το φόρουμ αξίζει και αν κάποια πράγματα έχουν δημιουργήσει κακό κλίμα, ελπίζω εγω να μήν είμαι ένα απο αυτά, αλλά επίσης πιστεύω πως μπορούμε να τα βάλουμε όλα στην ακρη.

Το φόρουμ είναι φοβερή παρέα. Άντε να την κρατήσουμε. 

Αυτά. Over and out.

• Silver
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 13, 2014, 07:43:13 μμ »
αυτο ελεγα πριν την καταιγιδα εννοω τον οργασμο που φερνει η καθε ανοιξη μαζι της!!
Δεν εννοουσα κατι κακο!!!

Και πιστεψε με δςν ειναι καθολου κακο να βλεπουμε το ονομα καποιου στα ποστ συνεχεια ισα ισα!!!

Αποσυνδεδεμένος Marian

• Ενεργό μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 13, 2014, 08:18:31 μμ »
Εντάξει παιδιά, θα πέφτει και λίγο ησυχία στο φόρουμ που και που έτσι? οι ζωές μας αποτελούνται από πολλά πράγματα, τι να κάνουμε? εδώ χανόμαστε με φίλους λόγω του ρυθμού της ζωής... δεν θα κάνουμε διάλειμμα από τις διαδικτυακές μας δραστηριότητες???

Εγώ προσωπικά δεν επεμβαίνω σε όλα τα θέματα γιατί πολύ απλά δεν έχω γνώσεις στα περισσότερα τεχνικά θέματα που ανοίγετε αλλά μπαίνω στο φορουμ και διαβάζω για να μαθαίνω (και η αλήθεια είναι ότι έμαθα πολλά εδω μέσα για το CB και ευχαριστώ όλους γι αυτό)
“I look my best when I take my helmet off after a long motorcycle ride. I have a glow and a bit of helmet hair."  -Eric Bana

"All I know is that the freedom of two wheels is the ultimate experience" - Henry Cole

Αποσυνδεδεμένος tsak

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 13, 2014, 08:36:47 μμ »
Δεν σε κατηγορούμε Αντώνη ( θα σε φτιάξω από κοντά εσένα είπαμε ) και δεν νομίζω να έχει πει κανένας ότι είσαι ξερόλας. Το ότι βλέπεις το όνομα σου παντού είναι επειδή είσαι ποιο γρήγορος και από την σκιά σου!!!!!  O0

Δεν είναι κακό να γραφεις πολλά, απλά αν και πολλοί διαβάζουμε ίσος, από πλευράς μου, δεν έχουμε να προσθέσουμε κάτι σημαντικό η απλά δεν ξέρουμε.

Πιστεύω είναι λίγο ο καιρός, λίγο οι δουλειές, λίγο η περίοδος που δεν υπάρχει τεραστια κίνηση στο forum!

Το ονοματάκι σου όμως δεν το βλέπω ακόμα εδώ: http://www.go4it.gr/smf/index.php?topic=4960.msg45726#new χαχαχαχα

• VIP
    • Προφίλ
    • mativision
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 13, 2014, 10:45:04 μμ »
...Το ονοματάκι σου όμως δεν το βλέπω ακόμα εδώ: http://www.go4it.gr/smf/index.php?topic=4960.msg45726#new χαχαχαχα

τσάαακς! : http://www.go4it.gr/smf/index.php?topic=4960.0

Αποσυνδεδεμένος cb400_zumbas

• Γνωστό μέλος
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 14, 2014, 10:33:45 μμ »
Δεν έχει πέσει νέκρα πολύ απλά τα fourakia μας δουλεύουν ρολόι .......!!!! Για πολλά χρόνια ακόμη !!!

• VIP
    • Προφίλ
    • mativision
« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 15, 2014, 08:44:03 πμ »
Δεν έχει πέσει νέκρα πολύ απλά τα fourakia μας δουλεύουν ρολόι .......!!!! Για πολλά χρόνια ακόμη !!!

Ναι αλλά δεν πρέπει να πεφτει και κάποιο "α"-κουτσομπολιό ρε παιδιά???

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 15, 2014, 08:52:01 πμ »
Ναι αλλά δεν πρέπει να πεφτει και κάποιο "α"-κουτσομπολιό ρε παιδιά???
Δηλ.εγω εδω και 4 χρόνια δεν θα έπρεπε να σταυρώσω λέξη εδω.Το SF μου είναι μια χαρά και δουλεύει ρολοϊ.

Αποσυνδεδεμένος xrhstos

• VIP
  • καλα εισαι...E
    • Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 15, 2014, 05:37:16 μμ »
 :D 
SUPER FOUR Γ.Χ

• Silver
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 13, 2014, 01:08:19 μμ »
Μπαινει μεγαλη εβδομαδα και πεσαμε παλι στην ΝΕΚΡΑ!!!!! >:D

Αποσυνδεδεμένος cbs400f_lover

• Γνωστό μέλος
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 16, 2014, 01:00:05 μμ »
Ας ελπισουμε τωρα με την ανοιξη και τον καλο καιρο (καποια στιγμη) να αυξηθει και παλι η κινητικοτητα καθως και οι cboμαζωξεις και πρωτα ο Θεος μια συναντηση ολα τα μελη αν οχι τα περισσοτερα.