Αποστολέας Θέμα: Κομμένη βίδα καρτερ!!!  (Αναγνώστηκε 1148 φορές)

Αποσυνδεδεμένος kcrete

• Εξοικειωμένο Μέλος
  • *
    • Προφίλ
Κομμένη βίδα καρτερ!!!
« στις: Μάιος 22, 2014, 09:08:04 μμ »
Ο Μερφυ ο θεος εβαλε το χερι του!!! >:D >:D >:D >:D
Στην προσπαθεια να αλλαξω λαδια εκοψε η βιδα μεσα στο καρτερ και γυριζει τρελα χωρις να βγαινει. λαδι δεν σταζει. τι να κανω??? καθε βοηθεια θεμιτη.
Μου τα εχωσε και η γυναικα και εχω παρει αναποδες.
 :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος stel89s

• VIP
    • Προφίλ
Απ: Κομμένη βίδα καρτερ!!!
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 22, 2014, 09:14:46 μμ »
Αναποδο κολαουζο... Η πιαστην με μια σκυλα και τραβοντας και ξεβιδονοντας προς τα κατω ισως βγει αφου λες οτι εχει θεμα το σπειρωμα.... Το προβλημα ειναι το μετα οχι το πως θα βγει.....

xrhstos

• Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 23, 2014, 08:53:00 πμ »
ΑΣΤΟ ΕΤΣι οπωσ ειναι και οταν αλαζεις λαδια βαζε το μηχάνημα που ρουφάει .κεραμίδι που δε στάζει μι το πειράζεις .αποψη μου.

Αποσυνδεδεμένος JAS

• VIP
    • Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 23, 2014, 09:46:10 πμ »
οπως λεει και ο στελιος αναποδο κολαουζο! μετα ομως σε βλεπω να μπενεις σε μπελαδες..... καταπασα πιθανοτητα θα χρειαστει να κανεις νεο σπειρωμα και να βαλεις μεγαλυτερη - αντιστοιχη βιδα. η αλλη λυση ειναι να βρεις αλλο καρτερ απο μεταχειρισμενα. δεν νομιζω να σου παει ακριβα... απλα ειναι μπελας, θα πρεπει να κατεβασεις μοτερ!

Αποσυνδεδεμένος jimis

• Administrator
  • Elite
  • CB forever...
    • Προφίλ
    • http://www.go4it.gr
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 23, 2014, 09:55:56 πμ »
Ο Μερφυ ο θεος εβαλε το χερι του!!! >:D >:D >:D >:D
Στην προσπαθεια να αλλαξω λαδια εκοψε η βιδα μεσα στο καρτερ και γυριζει τρελα χωρις να βγαινει. λαδι δεν σταζει. τι να κανω??? καθε βοηθεια θεμιτη.
Μου τα εχωσε και η γυναικα και εχω παρει αναποδες.
 :'( :'( :'(

Μην αγχωνεσε καθολου. Θα το πας σε ενα καλο μαστορα. Αυτος θα βγαλει την βιδα, και θα 'περασει' την τρυπα με χελικοιλ.  Αυτο ειναι ενα συστηματακι με ατσαλινο σπειρωμα.  Ουσιαστικα, αναδομει την βολτα.  Δε φανταζομαι να σου παρει ακριβα. Ειναι υποθεση μισης ωρας εαν εχει το κιτ με το χελικοιλ.  Απλα ρωτησε απο την αρχη εαν μπορει να κανει τετοια δουλεια.. Και βρες ποιος μπορει..  Μην αγχωνεσε. Συμβαινουν αυτα. 

Αποσυνδεδεμένος stel89s

• VIP
    • Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 23, 2014, 12:01:10 μμ »
Με ολους τους τροπους που περιγραφουν τα παιδια γινεται... Το προβλημα σε αυτες τις ατυχίες ειναι που θα παν τα γρεζια απο το κολαουζο...Ενταξει δε μιλαμε για τρελη ποσοτητα η μεγαλα κομματια αλλα καλο ειναι με καποιο τροπο να μαζευτούν.....

xrhstos

• Επισκέπτης
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 23, 2014, 01:30:34 μμ »
δηνατη απαντηση τζιμι...ςςςς

Αποσυνδεδεμένος kcrete

• Εξοικειωμένο Μέλος
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 23, 2014, 06:08:53 μμ »
Ευχαριστω για τις απαντησεις. Τελικα βγηκε η βιδα, κατεβηκε το καρτερ αφου βγηκε εξατμιση, ψυγειο, πηγε στον τορναδορο αποκτησε νεο σπειρωμα -20Ε και πηγα να παρω νεα φλαντζα!!!! Ε ρε γελια!!! τελικα εφυγα με φλατζοχαρτο, φλατζοκολλα-10Ε και ευχες για καλη επιτυχια. Αντε να δουμε τι θα καταφερω παλι...