Αποστολέας Θέμα: 6 ταχητητα  (Αναγνώστηκε 2689 φορές)

Αποσυνδεδεμένος stam

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
Απ: 6 ταχητητα
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 17, 2015, 06:57:00 μμ »
F2R

Αποσυνδεδεμένος microvios

• VIP
  • I have nothing to say and I damn well will say it
    • Προφίλ
    • mativision
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 20, 2015, 10:41:45 μμ »
Έκτη, ευθεία, χωρίς η και με λιγο/μέτριο αντίθετο άνεμο, 5000 στρφ: 85Κm/h
It ain't over till it's over

Αποσυνδεδεμένος zentakias

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 30, 2015, 01:36:46 μμ »
Mε βαση τα δικα σας (των περισσοτερων δηλαδη 6η, 5000, ~85km/h)
φαινεται οτι το δικο μου ζοριζεται λιγο παραπανω (μετρησα 6η,6000,~85km/h)
οποτε να γιατι καταναλωνει και περισσοτερο απο οσο θα επρεπε.
Θα πρεπει να βρω την αιτια που ζοριζεται. ( οταν αλλαξα λαστιχα, ο λαστιχάς μου ειπε οτι τα ρουλεμαν τροχών καλο θα ειναι να αλλαχτουν γιατί δυσκολευαν λιγο την κινηση. οποτε μια μικρη αιτια ειναι και αυτη)

xrhstos

• Επισκέπτης
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 30, 2015, 11:28:38 μμ »
esi     exeiς πολλες στροφες κ λιγα χιλιομετρα ανα ωρα.παρολο που εχεις γραναζι μανα κ λαστιχο μανα κατι παιζει. εμενα 6η ταχυτης 4 χιλιαδεσ στροφες  70.και δεν εχω μαμα λαστιχα ουτε γραναζι.στις 5,500 στροφες με 6η εχω γυρω στα 100.καιι θα το κανω με τις ιδιες στοφες να πηγαινει 5 χιλιομετρα περισοτερο.να φανταστεις 6ηανηφορα και ζηταει ταχυτητα.ασε που το πανω κατω με τις ταχυτητες στο ποδι και αριστεο χερι συμπλέκτη δεν το μπορω

xrhstos

• Επισκέπτης
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 26, 2015, 02:38:58 μμ »
τωρα που αλαξα κ ελαστικο εχω 6η 5χιλιαδες στροφες 95χιλιομετρα.και παω..αετος...με γραναζι 15-40.ευτιχια δε μου ζηταει ταχυτητα και τα δαχτυλα μου απο το συμπλεκτη ειναι ξεκουραστα.γιατι πριν επαιζα πολυ με της ταχυτητες.και επισης ξεχασα το βενζιναδικο.μιλαμε για πολυ οδηγημα παιδια...92μοντελο.

Αποσυνδεδεμένος mikegti

• Γνωστό μέλος
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 28, 2015, 03:44:53 μμ »
τωρα που αλαξα κ ελαστικο εχω 6η 5χιλιαδες στροφες 95χιλιομετρα.και παω..αετος...με γραναζι 15-40.ευτιχια δε μου ζηταει ταχυτητα και τα δαχτυλα μου απο το συμπλεκτη ειναι ξεκουραστα.γιατι πριν επαιζα πολυ με της ταχυτητες.και επισης ξεχασα το βενζιναδικο.μιλαμε για πολυ οδηγημα παιδια...92μοντελο.
Καλησπέρα, επειδή δεν σε έπιασα,τι σου έκανε τόση μεγάλη διαφορα? τα ελαστικα?

xrhstos

• Επισκέπτης
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 28, 2015, 11:43:43 μμ »
ναι ελαστικα γιατι τα γραναζια παρεμιναν τα ιδια

Αποσυνδεδεμένος mikegti

• Γνωστό μέλος
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 29, 2015, 12:56:58 μμ »
Εγώ παλικάρια αγόρασα ένα σουπερ φοουρ πρόσφατα. Είχε λοιπόν βιβλίο service από τον συγκεκριμένο ιδιοκτήτη.
2 πράγματα με ενθουσιάσανε
α)Ο μαστοράκος που είχε το παιδί πρέπει να είναι μαγκάκος στο θέμα των καρμπυρατέρ γιατί δουλεύει άψογα
β)Το μηχανάκι είναι πολύ ροϊκό,πολύ ομαλό. Μου είχε πει αυτός οτι έχει πειράξει το γρανάζωμα αυτός και είδα προχθές στο βιβλιαράκι service να γραφει ο μηχανικός 15-43.
Έχω περίπου 6η 5.000 ~90km.

Να κάνω μια ερώτηση,εάν του ξανακάνω μαμά γρανάζωμα θα γίνει αισθητά πιο νευρικό ή σχεδόν ανούσιο?

xrhstos

• Επισκέπτης
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 02, 2015, 11:45:53 μμ »
to μαμα αν θυμαμε καλα αν οχι θελω διωρθωση ειναι 42.τουλαχιστον τοσο ειχα οταν το πηρα.το θεμα ειναι αν κανεις χιλιομετρα και κατα ποσο το καβαλας.και σε τι δρομο το περπατας.να αλαξεις και γραναζι και να παιξει το ρολο του και αυτο θετικα προσ τις αναγκες σου.παντως, 6η και 5000 90 χιλιομετρα εισαι αρκετα καλα.τι μοντελο μηχανη εχεις΄?