Αποστολέας Θέμα: Τα φωτα σας παρακαλω...  (Αναγνώστηκε 787 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ANESTIS

• VIP
    • Προφίλ
Τα φωτα σας παρακαλω...
« στις: Μάιος 18, 2015, 07:12:13 μμ »
Καλησπερίζω την παρέα. Εχω ένα ελπίζω μικρό θεματάκι με την καλή μου και θα ήθελα λίγο τα φώτα σας.... Πήγα σήμερα το πρωί να την βάλω μπροστά και ενώ γύρισα το κλειδί και όλα καλά, με το που πάτησα τον διακόπτη όν όφ άκουσα ένα ελαφρύ τσάκ και νεκρώσανε όλα τα ηλεκτρικά μου... είπα όκ χαλαρά καμιά ασφάλεια θα κάηκε. Ελα όμως που δεν βρήκα καμία ασφάλεια καμμένη  ??? ???

Τι μπορεί να παίζει??? Να αναφέρω οτι πήγα να ενεργοποιήσω τον συναγερμό για να φύγω μετά το ψάξιμο και το ρελέ του συναγερμού βραχυκύκλωνε... παίζει να είναι θέμα μπαταρίας και για αυτό να βραχυκύκλωνε το ρελέ του συναγερμού ή να είχε θέμα ο συναγερμός και να μου έκαψε την μπαταρία?

Για πές τε καμιά ιδέα μπάς και γλυτώσω χρόνο απο το ψάξιμο... εγώ είμαι μεταξύ μπαταρίας ή ρελέ μίζας γιατί απο εκεί περνάει το συν της μπαταρίας και συνεχιζει μετά για την υπόλοιπη πλεξούδα

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
Απ: Τα φωτα σας παρακαλω...
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 18, 2015, 09:40:38 μμ »
Πολύμετρο ανα χείρας και βοήθεια στα κεφάλαια 14και15στο troubleshooting απο αυτο το manual: http://www.go4it.gr/smf/index.php?topic=2521.0.Η αλλίώς ηλεκτρολόγο.

Αποσυνδεδεμένος ANESTIS

• VIP
    • Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 18, 2015, 10:00:39 μμ »
Γιαννάκο τα έχω αυτά το θέμα είναι οτι δεν έχω χρόνο για πολλά πολλά λόγο δουλειάς... τρέχω σαν τον βέγκο όλη μέρα οπότε δεν προλαβαίνω να κάτσω να τα ψάχνω ένα ένα για πολύ ώρα....  :'(

έλεγα για καμιά γνώμη μπάς και βγώ απο το τρυπάκι του ψάξε ψάξε δεν θα το βρείς και να γλυτώσω και τα λεφτά του ηλεκτρολόγου γιατί στην τελική και εγώ ηλεκτρολόγος είμαι και ντρέπομαι να πληρώσω για μία δουλειά που μπορώ να την κάνω και εγώ....

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΕΑΣ

• Δημοφιλές μέλος
  • Με λένε Πανέα και περνάω ωραία...
    • Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 19, 2015, 09:43:49 πμ »
Μάλλον είναι η μπαταρία σου. Αν είναι καινούργια, θα πρέπει να ψάξεις για διαρροή τότε που θα χρειαστεί να ψάξεις ένα - ένα που πάει. Αν είναι παλιά, τότε μάλλον σε χαιρέτησε...

Αποσυνδεδεμένος TEOS CB SF

• VIP
  • οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
    • Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 19, 2015, 11:58:49 μμ »
μια φορα ειχα κατι παρομοιο και ηταν ανωρθοτης και μπαταρια μαζι η οποια εκαψε στοιχειο λογο του ανωρθοτη ... ελπιζω να ειναι κατι πιο απλο και πιο οικονομικο ,,,