Αποστολέας Θέμα: Στυλάτο μασκάκι για στρογγυλοφάναρα sf  (Αναγνώστηκε 2456 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ammo77

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
Απ: Στυλάτο μασκάκι για στρογγυλοφάναρα sf
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 20, 2018, 08:40:28 μμ »
Θα ξεσκονίσω λίγο ένα παλιό θέμα, αν και δεν εμφανίζονται κάποια από τα λινκ, εγώ θα βάλω εδώ για να μην ανοίξω άλλο.
Ο λόγος λοιπόν για ένα ανεμοθόρακα,
Οι Φωτο θα τα πουν όλα, εγώ θέλω την άποψή σας για το μέγεθος αν είναι καλό ή δεν αξίζει τον κόπο ακόμα κι αν κάποιος την έχει πάρει και την έχει δοκιμάσει να μας πει εκ του πρακτέου!

Σορι Γιάννη αλλά από το κινητό δεν ξέρω αν μπορείς να την κάνεις να φαίνεται κατευθείαν!

Αποσυνδεδεμένος TEOS CB SF

• VIP
  • οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
    • Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 20, 2018, 10:56:54 μμ »
Αντώνη .. το συγκεκριμένο νομίζω ότι είναι πολύ μικρό και δεν θα σου κάνει δουλειά .. αύριο θα μετρήσω πόσο ύψος έχει το δικό μου και θα σε γράψω εδώ .. πάντως είναι της givi το είχα πάρει 60 € από το μότο μάρκετ στην ΒΙΠΕΘ . Εάν δεν κάνω λάθος όταν το είχες πάρει βόλτα κάτι δεν σου είχε αρέσει .. προσωπικά πάντως ενώ το είχα τοποθετήσει μόνο για τα ταξίδια ,με βόλεψε τόσο πολύ που δεν το έβγαλα ποτέ .. ειδικά πάνω από τα 90 καταλαβαίνω την τεράστια διαφορά ..

• VIP
    • Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 20, 2018, 11:03:18 μμ »
Τελικά το δικό μου έχει ύψος 42 cm και είναι το A650 της εταιρείας givi ... Εάν σε ενδιαφέρει και το googlαρεις μπορείς να το βρεις και πιο φτηνά από τα 60 € που το πήρα εγώ ..

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 21, 2018, 02:50:04 μμ »

Αποσυνδεδεμένος klab

• Elite
  • *
  • Με λένε Γιώργοοοο και το CB μου τραγουδάαααει.
    • Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 21, 2018, 05:14:12 μμ »
Η ζελατίνα που έχεις βάλει στην φωτογραφία μοιάζει πάρα πολύ με αυτή που είχα πάρει της puig
Οι διαστάσεις είναι ίδιες, το λαθάκι που έχεις κάνει είναι ότι τα 20cm αφορούν το κάτω μέρος της, την απόσταση ανάμεσα στις βίδες δηλαδή.
Αυτό που έχεις με το μπλε βέλος είναι 30cm, την έχω δίπλα μου και την μέτρησα επί τόπου.
Είχα πάρει την ελαφρώς φιμέ και μου είχε στοιχίσει 31€ τότε.

Αποσυνδεδεμένος panosp25

• Global Moderator
  • Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 21, 2018, 05:28:52 μμ »
Εξακολουθώ να πιστεύω πως κάτι τέτοιο είναι πολύ πιο όμορφο. https://www.ebay.com/itm/Carbon-Front-Upper-Cowl-Nose-Fairing-With-Windshield-For-Honda-CB400-vtec1-2-3-4/112567747102?hash=item1a358f821e:g:PDUAAOSwhYdZvzzN:rk:3:pf:0&vxp=mtr

Όχι επειδή τελικά είμαι τετράγωνος αλλά συμφωνώ απόλυτα!!!

• VIP
    • Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 21, 2018, 05:35:03 μμ »
Εγώ θα ρωτήσω το εξής : για ποιον λόγο το θέλει κάποιος το μασκακι ,για ομορφιά η για προστασία από τον άνεμο ;; Στην πρώτη περίπτωση καλύτερα να μην βάλει κάποιος τίποτα διότι το γυμνό είναι αυτό που χαρακτηρίζει την συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα .  Από εκεί και πέρα εάν κάποιος θέλει προστασία από τον αέρα και έχει ύψος πάνω από 175 μια μικρή δεν θα έχει το επιθυμητό αποτέλεσμα ακόμη και αυτή που έβαλα εγώ πάνω από τα 110 με χτυπάει ο αέρας στο πάνω τμήμα του κράνους .. Εαν δεν είχα την δυνατότητα θα την έβγαζα μετά από κάθε ταξίδι .. αλλά σε διαδρομές εκτός πόλης την κρίνω απαραίτητη..

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 21, 2018, 06:02:29 μμ »
Εγώ θα ρωτήσω το εξής : για ποιον λόγο το θέλει κάποιος το μασκακι ,για ομορφιά η για προστασία από τον άνεμο ;; Στην πρώτη περίπτωση καλύτερα να μην βάλει κάποιος τίποτα διότι το γυμνό είναι αυτό που χαρακτηρίζει την συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα .  Από εκεί και πέρα εάν κάποιος θέλει προστασία από τον αέρα και έχει ύψος πάνω από 175 μια μικρή δεν θα έχει το επιθυμητό αποτέλεσμα ακόμη και αυτή που έβαλα εγώ πάνω από τα 110 με χτυπάει ο αέρας στο πάνω τμήμα του κράνους .. Εαν δεν είχα την δυνατότητα θα την έβγαζα μετά από κάθε ταξίδι .. αλλά σε διαδρομές εκτός πόλης την κρίνω απαραίτητη..
Να ρωτήσεις τον Αντώνη κατ'ιδίαν.Ευκαιρία είναι να τα ξαναπούμε απο κοντά λύνοντας και αυτό το θέμα.Τeo δεν είναι μόνο η ζελατίνα που βοηθά αεροδυναμικά στην διάχυση του αέρα.Βοηθά και το κάτω μέρος του λεγόμενου bikini cowl σε αυτό.

Αποσυνδεδεμένος kat

• Γνωστό μέλος
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 03, 2018, 04:57:36 μμ »
εντυπωσεις klab απο αυτη τη ζελατινα των 30cm?? Κανει τιποτα;
Κατερίνα

Αποσυνδεδεμένος klab

• Elite
  • *
  • Με λένε Γιώργοοοο και το CB μου τραγουδάαααει.
    • Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Νοέμβριος 03, 2018, 11:57:38 μμ »
Θα σου κάνω copy paste από παλιότερο μύνημα μου από εδώ: http://www.go4it.gr/smf/index.php?topic=2576.0 Ζελατίνα για SF

Να σας πω για την δική μου, στην ουσία δεν κόβει τον αέρα αλλά τον διαχέει με αποτέλεσμα να σταματήσουν διάφοροι στροβιλισμοί, να μειωθεί κατά πολύ η ορμή του αέρα που πέφτει πάνω σου.
Σε σχέση με το τελείως γυμνό (όσο και να μην της φαίνεται) είναι η μέρα με την νύχτα.
Από την πρώτη ημέρα που την τοποθέτησα πηγαίνω άφοβα και χωρίς κουνήματα με περισσότερα χλμ απ'ότι πριν.

Αποσυνδεδεμένος kat

• Γνωστό μέλος
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 04, 2018, 09:51:03 πμ »
Super :)
Κατερίνα