Αποστολέας Θέμα: Κλειδαριά συναγερμό  (Αναγνώστηκε 100 φορές)

Αποσυνδεδεμένος giannis_t

• Γνωστό μέλος
  • **
    • Προφίλ
Κλειδαριά συναγερμό
« στις: Απρίλιος 03, 2019, 12:58:15 πμ »
Λοιπόν μιας και η μηχανή μένει τα βράδια μόνη σχεδόν καθημερινά, μπήκα στην αναζήτηση για κάτι που θα με κάνει να νιώθω ασφαλής. Εδώ να αναφέρω ότι στη γειτονιά μου έχει κόσμο 24/7 οπότε καμία σχέση με ερημιά.

Μετά από πολύ ψάξιμο σε reddit, φιλοσοφικές συζητήσεις και ψάξιμο στις γνωστές εταιρίες βρήκα ένα disclock που καλύπτει όλες τις παραξενιές μου. Είναι στιβαρό, προκαλεί δέος, έχει πηρο 16 χιλιοστών (!) και...... συναγερμό.

Σήμερα το παρέλαβα από Αγγλία σε τιμή λίγο κάτω από 80€ και έχω μείνει. Γενικά φαίνεται τούμπανο κατασκευή, εργονομικό, ο συναγερμός αρκετά δυνατός και πολύ πρακτικός τρόπος ενεργοποίησης. Προφανώς δεν αποσυναρμολογείται όσο είναι ο πηρος ασφαλισμένος (σε αντίθεση με τα κινέζικα) και δεν νομίζω ότι κόβεται χωρίς τροχό και μπλεξίματα.

Το καλύτερο φυσικά είναι ότι λόγο του κόσμου ο συναγερμός που βαράει βάση του γυροσκοπίου θα αποθαρρύνει κάποιον περίεργο. Βάζω μια φωτό για να καταλάβετε το μέγεθος.

Πως σας φαίνεται; Τι λέτε έχετε κάτι αντίστοιχο/καλύτερο να προτείνετε;

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος TEOS CB SF

• VIP
  • οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
    • Προφίλ
Απ: Κλειδαριά συναγερμό
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 03, 2019, 04:09:29 πμ »
Δείχνει πολύ καλό .. και η τιμή νομίζω αρκετά καλή ..

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 03, 2019, 06:21:24 πμ »
Οπως τα λες,στιβαρό φαίνεται.

Αποσυνδεδεμένος Alex400

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 03, 2019, 03:01:29 μμ »
Εγώ έχω το ABUS detecto 8000 έχει δυο θετικά : Α.  Δείκτη  ασφαλείας 22 και  Β. λειτουργεί με κραδασμό η σειρήνα και όχι μαγνητικά...ΑΡΑ με το που κάθεσαι στη μηχανή, βαράει και γλυτώνεις το δίσκο από στράβωμα.Τα μαγνητικά ΠΡΩΤΑ ξεκινάς και μετά βαράνε ...[Ξέχνα το δίσκο σίγουρο στράβωμα] . Τα δυο ΑΡΝΗΤΙΚΑ τώρα : Α. Το βάρος 1,5 κιλό !!! Β. Η τιμή είναι αλμυρή.. :)                       

• Γνωστό μέλος
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 03, 2019, 04:41:06 μμ »
Δηλαδη ολοκληρος κλέφτης αυτο το φωσφοριζε κορδονι στην μανετα δεν θα καταλαβει τι είναι; Ματι βγαζει

Αποσυνδεδεμένος Alex400

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 03, 2019, 07:28:36 μμ »
Γιάννη για λόγους ''ασφαλείας'' ΕΓΩ δεν θέλω να φαίνεται χρωματιστό κορδόνι στο δισκόφρενο και πάντα το τοποθετώ από την σκοτεινή και δυσπρόσιτη πλευρά της μηχανής. Το γιατί θα στο στείλω σε  Π.Μ. [προσωπικό μήνυμα] .           

• Γνωστό μέλος
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 04, 2019, 12:36:25 πμ »
Το είδα το πμ. Γενικά είναι θεμα που νομίζω είναι για κανονικό καφέ. Οπότε θα το θίξω όταν έχω την τύχη να ξαναβρεθώ με κάποιους από εσάς.

Αποσυνδεδεμένος Ποντιος χρηστος

• Δημοφιλές μέλος
  • Είμαι ο F ll N ο 92’
    • Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 04, 2019, 07:51:11 πμ »
Εγώ  Έλληνες έχω διακόπτη υδραργύρου συνδεδεμένο με την κόρνα μόλις έρθει στην ευθεία χτυπάει η κόρνα .
7 «‘σε παίρνει αριστερά μην το ζορίζεις ..