Αποστολέας Θέμα: ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΣΥΣΤΗΜΑ PROJECT BIG 1 - VTEC  (Αναγνώστηκε 513 φορές)

Αποσυνδεδεμένος mikegti

• Γνωστό μέλος
  • **
    • Προφίλ
ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΣΥΣΤΗΜΑ PROJECT BIG 1 - VTEC
« στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 10:40:34 πμ »
Καλημέρα παλικάρια μου, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση μήπως έχει ασχολη8εί κατα τύχη κανένας,ξεκίνησα να φτιάξω το μπροστινό μου σύστημα (χρήζει αλλαγής τσιμουχών) αλλά είδα ότι το ένα καλάμι έχει ψωριάσματα, πόρους σκουριάς.
Επειδή λοιπόν και να αλλάξω τσιμούχα φαντάζομαι είναι δώρο άδωρον,άρχισα να ψάχνω κανένα μεταχειρισμένο καλάμι σε καλή κατάσταση.
Βρήκα λοιπον μπροστινές αναρτήσεις από VTEC 2001 έτοιμες. Μπότα και μπουκάλα. Οι μπότες φαίνονται λίγο πιο ενισχυμένες.
Η ερώτηση μου είναι αν η διάμετρος των καλαμιών είναι ίδια και μπορώ να τα βάλω στο μηχανάκι μου?!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και σόρρυ για την φλοιαρία  :-[

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΣΥΣΤΗΜΑ PROJECT BIG 1 - VTEC
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 03:23:48 μμ »
Συμφωνα με αυτούς: http://page19.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/x417666246
το nc39 hyper vtec εχει 41mm μπουκάλες,οπως και το nc31.Αλλά δεν γνωρίζω αν θα ταιριάξουν οι διαστάσεις.Θα πρέπει να βάλεις και ζαντα φρενα απο το vtec;;Διότι δεν ταιριάζει με την μαμα ζαντα του nc31.Του vtec η ζαντα ειναι για 120αρι λαστιχο απο εργοστασιο,του nc31 ειναι για 110.Ισως χρειάζεστείς και νεα τιμονοπλακα;Θα ταιριάζει;;Παει μακρια η βαλίτσα και θελει ψαξιμο.
Η σκουρια στα παλιά καλάμια,μπορει να καθαρίσει αφου βρεξεις με λιγη βενζίνη ενα 1000αρι 1500αρι ντουκοχαρτο και τριψεις προσεκτικα το σημείο.

Αποσυνδεδεμένος mikegti

• Γνωστό μέλος
  • **
    • Προφίλ
Απ: ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΣΥΣΤΗΜΑ PROJECT BIG 1 - VTEC
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 03:48:13 μμ »
Σ ευχαριστώ πολύ για το ψάξιμο σου! Ο πατέρας μου είναι φανοποιός και μου λεει οτι αν το σκαλίξω και το καθαρίσω θα βγάλει κ την φλούδα από κάω του νικελ. Είναι λες κ έχουν πέσει καύτρες από αργκόν.