Αποστολέας Θέμα: Bitubo αναρτήσεις...  (Αναγνώστηκε 698 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Dreamnaut

• Εξοικειωμένο Μέλος
  • *
    • Προφίλ
Bitubo αναρτήσεις...
« στις: Δεκέμβριος 28, 2015, 10:39:55 μμ »
Καλησπέρα παίδες και χρόνια πολλά...Πριν λίγες μέρες είχα αγοράσει κάτι αναρτήσεις bitubo WMB02 (http://www.e-moto.gr/el/4773_0_%CF%83%CE%B5%CF%84-%CE%B1%CE%BC%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%AD%CF%81-%CE%B1%CE%B6%CF%8E%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BB%CE%B1%CE%B4%CE%B9%CE%BF%CF%8D-bitubo-wmb-%CE%B3%CE%B9%CE%AC-honda-cb400-super-four.htm) μεταχειρισμένες αλλά σε πολύ καλή κατάσταση.

Το παλικάρι που μου τις πούλησε μου έδωσε το ένα απο τα 2 κυλινδράκια που μπαίνουν στην κάτω πλευρά των αναρτήσεων (http://www.plays-kool.co.uk/acatalog/Nylon%20Bush%20Kit_small.jpg). Πήρα που λέτε το κυλινδράκι το πήγα σε ένα μηχανουργείο στον Κολωνο να μου φτιάξει ενα ίδιο και κάπου το χάσαν πριν μου το φτιάξουν...Πρώτη σοβαρή ξενέρα :(

Είδα και αποειδα και έστειλα μήνυμα στην bitubo και με παραπέμψαν στον Αλέξόπουλο στον Αγ. Ιωάννη. Οι άνθρωποι πραγματικά προσπαθήσαν να με βοηθήσουν να τα βρούμε, δοκιμάσαμε 7-8 διαφορετικά τετοια κυλιδράκια μα κανένα δεν ταίριαζε. Λένε για να δουμε μπας και έχουμε τις ίδιες αναρτήσεις στην αποθήκη και τις είχαν...φέρνουν το κουτί βλέπουμε τις αναρτήσεις αλλά δεν έιχαν κυλινδράκια...Το θέμα είναι πως δεν γίνεται να μην έχουν αυτά γιατί η τρύπα κάτω είναι τεράστια και η ανάρτηση/πύρος θα παίζει.

Υπάρχει κάποιος που έχει αυτές τις αναρτήσεις να μου πει το μέγεθος τους ώστε να τα φτιάξω? Η καμία άλλη ιδέα που να ψάξω μπας και τα βρώ? Πραγματικά έχω απογοητευτεί. Οι αναρτήσεις που φοράει τώρα είναι τραμπολίνο και σε τραγική κατάσταση και απο την άλλη εχω σχεδόν καινούργιες τις bitubo και δεν μπορώ να τις χρησιμοποιήσω.

Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή. Καλή χρόνια να έχουμε  :D

Αποσυνδεδεμένος stam

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
Απ: Bitubo αναρτήσεις...
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 29, 2015, 12:26:37 πμ »
Από τις μαμα αναρτησεις δεν ταιριαζουν να τα βάλεις στις bitubo?

• Εξοικειωμένο Μέλος
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 29, 2015, 10:35:00 πμ »
Από τις μαμα αναρτησεις δεν ταιριαζουν να τα βάλεις στις bitubo?

Δυστυχώς όχι αδερφέ, ειναι πιο χονδρό το κυλινδράκι και δεν μπαίνει :( Το δοκίμασα μπας και ταίριαζε την πρώτη μερα αλλα δεν...

Αποσυνδεδεμένος trip238

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 29, 2015, 02:21:29 μμ »
Αμα μετρησεις το παχος του πυρρου του ψαλιδιου και τις διαστασεις της κατω τρυπας της αναρτησεις δεν μπορεις να πας σε ενα μηχανουργειο και να στα φτιαξουν;;

• Εξοικειωμένο Μέλος
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 29, 2015, 02:54:22 μμ »
Αμα μετρησεις το παχος του πυρρου του ψαλιδιου και τις διαστασεις της κατω τρυπας της αναρτησεις δεν μπορεις να πας σε ενα μηχανουργειο και να στα φτιαξουν;;

Φαντάζομαι πως ναί, είναι μια καλή λύση αν και δεν ξέρω τα μπόσικα που χρειάζεται να έχει για να κινείται σωστά. Αν δεν βρέθει καλύτερη λύση, αυτό βλέπω να κάνω με το καινούργιο έτος

• Εξοικειωμένο Μέλος
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 05, 2016, 06:04:48 μμ »
Μετά απο αρκετό ψάξιμο κατέληξα να πάρω αυτά απο το ebay http://www.ebay.co.uk/itm/SHOCK-ABSORBER-BUSHES-MOTORCYCLES-Universal-Kit-28-pieces-8-10-12mm-/291636129095?hash=item43e6de2d47 και άλλαξα τις τσιμούχες μαζί με τα κυλινδράκια και όλα πένα. Ευχαριστώ παίδες για την όποια βοήθεια :) Καλη χρονιά σε όλους/ες !