Αποστολέας Θέμα: Ερωση για φλας vol2  (Αναγνώστηκε 643 φορές)

Αποσυνδεδεμένος stamoscharisios

• Εξοικειωμένο Μέλος
  • *
    • Προφίλ
Ερωση για φλας vol2
« στις: Ιούλιος 14, 2016, 09:17:20 μμ »
αποφασισα να αλλαξω φλας. χωρις να το σκεφτω και να ρωτησω αλλαζω τα φλας και βαζω led. βαζω τα 2 πισω ολα καλα. βαζω το μπροστα αριστερο ολα καλα. παω να βαλω το τελευταιο ανναβε μονο το αριστερο συνεχομενα ενω τα αλλα τπτ. μου καιει στο τελος την ασφαλεια. αλλαζω ασφαλεια. δοκιμαζω οπως ηταν με τα πρωτα τα φλας δουλευουν κανονικα αλλα τα φλας μενουν συνεχεια ανοιχτα και οταν γυρναω τον διακοπτη του φλας αναβοσβηνουν

στην ουσια αυτην την στιγμη με το που παρει μπρος η μηχανη αναβουν συνεχομενα ολα τα φλας και οταν ειναι να διαλεξω με το μπουτον ανναβοσβηνουν κανονικα. παιζει να εκαψα ρελε η δεν ξερω και εγω κατι αλλο?

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
Απ: Ερωση για φλας vol2
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 15, 2016, 11:50:16 πμ »
Απο όσο αναφέρουν τα παιδιά στο τόπικ που σε δίνω παρακάτω,(γιατι εγώ δεν εκανα τέτοιου είδους αλλαγες),οταν βάζεις φλας LED,πρέπει να αλλάξεις και το φλασερ,καθως τα led είναι πολύ λιγότερα watt απο ότι οι κοινές λάμπες και το μαμα φλασερ δεν μπορει να τα διαχειριστεί.Τώρα τι aftermarket φλασερ θα βάλεις ωστε να μπορεί να διαχειριστεί τα led που θα φορέσεις δεν γνωρίζω να σε πω.Ισως εκει που τα αγόρασες να γνωρίζουν.Για περισσότερα δες εδώ: http://www.go4it.gr/smf/index.php?topic=4837.msg43827#msg43827

• Εξοικειωμένο Μέλος
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 15, 2016, 09:27:49 μμ »
ξανα ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Headmaster

• Silver
  • *
  • Drive like u STOLE it!!
    • Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 19, 2016, 02:01:58 μμ »
Εγω παντως στο CBR που εβαλα led φλασακια δεν αλλαξα φλασερ και απλως αναβοσβηνουν πιο γρηγορα!!

• Εξοικειωμένο Μέλος
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 23, 2016, 07:18:01 πμ »
αλλαξες και τα 4 φλας σε led Η μονο τα πισω? οταν αλλαξα μονο τα πισω δουλευαν ρολοι. οταν αλλλαξα και τα 4 εκει εκανε το μπαμ :)

Αποσυνδεδεμένος Headmaster

• Silver
  • *
  • Drive like u STOLE it!!
    • Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 23, 2016, 09:01:14 πμ »
οχι τα αλλαξα ολα φιλε γιατι το μηχανακι οταν το πηρα δεν ειχε καθολου και το μαμα φλασακι εκανε 65 ευρω εκαστο!!!

4*65=260 ευρω για τεσσερα φλασακια δεν εδινα ουτε με πιστολι στον κροταφο!!
εδωσα 15 ευρω στο motoduck αν θυμαμε καλα και πηρα μια 4δα led  φλασακια!