Αποστολέας Θέμα: Upside απο gsxr 400  (Αναγνώστηκε 424 φορές)

spos12

• Επισκέπτης
Upside απο gsxr 400
« στις: Σεπτέμβριος 29, 2016, 03:53:37 μμ »
Καταρχας καλησπερα παιδες και συγχαρητηρια για το εκπληκτικο site!! ;D
Επεσε στα χερια μου ενα upside down πιρουνι μαζι με τα nissin δισκοφρενα απο suzuki gsxr 400 (του '95 νομιζω) το οποιο και σκευτομαι να φορεσω στο cb pb1 και εχω την εξης απορια.. Μπαινει?? :P :P
φαινεται σε καλη κατασταση με ελαχιστες γρατζουνιτσες εξωτερικα και ο λογος που θελω να το βαλω ειναι και λογω ομορφιας αλλα και λειτουργικοτητας διοτι ειναι πιο σκληρα απο τα εργοστασιακα τα οποια τερματιζουν σε καθε λακουβα!!
ενας επισης λογος ειναι τα φρενα τα οποια φανταζομαι ειναι ανωτερα του pb1. 
Με ενα γρηγορο ψαξιμο ειδα το και τα 2 ειναι 41mm..
Τι λετε αξιζει?  Ολες οι γνωμες δεκτες!!  :)

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
Απ: Upside απο gsxr 400
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 03, 2016, 08:21:35 μμ »
Γειά σου και καλώς ήρθες στο φόρουμ των CB 400 SUPERFOUR.
Tώρα σε αυτό που ρωτάς πρώτα απ' όλα,τα παρακάτω που αναφέρω,ισχύουν εαν θες να συνεχίσεις να έχεις superfour.
Νομίζω πως δεν αξίζει αυτό που θες να κάνεις.Θα μετατρέψεις το superfour σε καγκουρο-υβρίδιο.
Κοινώς θα το καταστρέψεις.Φυσικά όλα είναι θέμα γούστου,δικιά σου μοτοσικλέτα είναι,ότι θες κάνεις.
Πάντως με ενα σετ ελατήρια Hyperpro,WP,ohlins μπορείς να βελτιώσεις την ανάρτηση σου αν ειναι πολύ μ@λ@κιά.
Επίσης με ενα σετ μπουκάλες απο τα τις τελευταίες εκδόσεις του superfour FiiT/FiiiT/FiiV/FiiiV μπορείς να βελτιώσεις τα φρένα σου
και θα έχεις ακόμη Ηonda CB400 superfour.
Y.Γ: Θα μπορούσες να χαιρετήσεις τους συμφορουμήτες με ένα μήνυμα εδώ: http://www.go4it.gr/smf/index.php?board=27.0

spos12

• Επισκέπτης
Απ: Upside απο gsxr 400
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 19, 2016, 11:21:02 πμ »
Βασικα η ιδεα μου ειχε ερθει απο μια σειρα χορνετ (δε θυμαμαι ποιας ηλικιας) οπου βγαινουν νομιζω εργοστασιακα με χρυσα upside και δεν απεχουν πολυ απο τα cb μας εξωτερικα..Επισης μ'αρεσε η ιδεα για μπουκαλες και ελατηρια απο μεταγενεστερα cb και μαλλον κατα εκει θα κινηθω..Ευχαριστω για την απαντηση