Αποστολέας Θέμα: Ύπουλο πρόβλημα ...  (Αναγνώστηκε 345 φορές)

Συνδεδεμένος TEOS CB SF

• VIP
  • οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
    • Προφίλ
Ύπουλο πρόβλημα ...
« στις: Ιούνιος 20, 2017, 10:03:19 μμ »
Μετά από πολύ έρευνά και πολλά πειράματα για τον λόγο που το μηχανάκι δεν άνοιγε και δεν επιτάχυνε κανονικά ειδικά στις μεγάλες ταχύτητες  (σαν κάτι να το κρατάει ).. ανευρεθει ο ένοχος από μηχανικό τσακάλι ... Για την ιστορία εχω αλλάξει από μπουζοκαλοδια πλεξουδα ηλεκτρονική κάπου ήρθε η ώρα της αλλαγής των καρμπυλατερ με νέα πλήρως ανακατασκευής με νέα oring  νέες βελόνες φλοτερ κτλ .. το πρόβλημα δυστυχώς εμφανιζοταν και πάλι σε μικρότερο βαθμό ... Τελικά ο δράστης ήταν ένα σφουγκαρακι που υπάρχει στο σωληνάκι των υποπιεσεων των καρμπυλατερ το οποίο καταλήγει σε ένα μικρό ορθογώνιο φίλτρο στο επάνω μέρος από το φιλτροκουτι .. Εγώ λοιπόν το είχα αλλάξει σε κάποια στιγμή πριν χρόνια λόγο φθοράς του προηγούμενου το λάθος μου ήταν ότι αυτό που είχα βάλει ήταν πολύ πιο πυκνό με αποτέλεσμα κάποιες φορές όταν οι μεμβράνες απότομα χρειαζόταν αέρα στο επάνω μέρος τους για να λειτουργήσουν να μην υπάρχει η ανάλογη υπό πίεση. . Το πρόβλημα λύθηκε και πλέον το μηχανάκι έχει γίνει σαν καινούργιο και φυσικά τα νέα καρπυλατερ έχουν και tps μιας και είναι από νεότερο μοντέλο και σε συνδυασμό με την πλεξουδα και την Ηλεκτρονική που είναι από ίδιο μηχανάκι έχει γίνει μια αναβάθμισή. ..το νου σας λοιπόν συντροχοι για αυτό το ύπουλο πρόβλημα. .

Αποσυνδεδεμένος toteras

• Γνωστό μέλος
  • **
    • Προφίλ
Απ: Ύπουλο πρόβλημα ...
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 21, 2018, 10:34:56 πμ »
Αυτό εγώ το άλλαξα με φίλτρο από απορροφητήρα χαχαχαχα  ;D ;D ;D

Συνδεδεμένος TEOS CB SF

• VIP
  • οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
    • Προφίλ
Απ: Ύπουλο πρόβλημα ...
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 21, 2018, 07:32:22 μμ »
Ναι το σκέφτηκα και εγώ αυτό .. Δεν έχω βάλει ακόμη κάτι ..