Αποστολέας Θέμα: Πλάκα μου κάνουν?  (Αναγνώστηκε 1880 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Ouzo Power

• Δημοφιλές μέλος
  • Όποιος φοβάται πέφτει σπίτι και κοιμάται !
    • Προφίλ
Πλάκα μου κάνουν?
« στις: Μάρτιος 01, 2006, 08:35:27 μμ »
Όπως ξέρεται το cb1300 99  έρχεται με 2 εξατμίσεις.Εγώ θέλω να αλλάξω αυτες της μαμας γιατι 1)είναι τελειως αθόρυβες (ρωτιστε τον headmaster) 2) μαζί με τους λαιμούς πρέπει να ζυγίζουν κάπου στα 20 kg.Ρωτάω παντού και μου λένε ότι δεν μπορώ να βάλω 2 εξατμίσεις aftermarket και ότι πρέπει αναγκαστικά αν θέλω να βάλω μια πιο ελέυθερη εξάτμιση να το κάνω 4-1.Εγώ δεν θέλω να χάσω τις 2 εξατμίσεις,όπως και να το κάνουμε είναι μουράτες.Όλοι οι 'μάστορες και ειδικοι επι χρόνια΄ στα θέματα εξατμίσεων μου λένε ότι σε αυτό το μοντέλο δεν γίνεται 2 aftermarket εξατμίσεις.

Μάλλον σε άλλες χώρες γίνεται εδώ δεν....ή απλά δεν θέλουν ώστε να πάρουν λεφτά για τα εργατικά που θα κάνουν για να κόψουν και να κολλήσουν τις σωλήνες και να μου το κάνουνε 4-1.
Να τους δείξω αυτό? Ναι έχει και απο την άλλη μεριά εξάτμιση aftermarket την έκανα λίγο hilight κόκκινο
Ροπη στο max..........

Αποσυνδεδεμένος Headmaster

• Silver
  • *
  • Drive like u STOLE it!!
    • Προφίλ
Re: Πλάκα μου κάνουν?
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 02, 2006, 12:58:52 πμ »
Εχώ να κάνω 2 παρατηρήσεις
1) Είναι λογικό να μην ακουγεσαί όταν ταξιδεύεις διπλά μου!!!!
2) Μόνο του σπανού τα γένια δε γίνονται (αν και PAP Center έχουν κάποιες αμφιβολίες για αυτό!!)
πολύ απλά θέλουν να σε χρεώσούν παραπάνω γιατί το 4-2-1 έχει πιο πολυ δουλειά!!!!
Στην άλλη περίπτωση το πολύ πολύ να σου κάνει 2 κοψίματα των σωλήνων και άντε 4 κολλήματα για τις βάσεις από τα ελατήρια αν επιλέξεις συγκεκριμένες μάρκες που επιλέγουν το συγκεκριμένο τρόπο στήριξης

Αποσυνδεδεμένος akaposto

• Elite
  • *
  • Αντώνη ζούμε, στο βάθρο να σε ξαναδούμε !
    • Προφίλ
Απ: Πλάκα μου κάνουν?
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 02, 2006, 02:27:08 μμ »
καλά ,μόνο σε μένα φαίνεται παράξενο το cb μες'τα χιόνια,
και απο κάτω οι γλαστρούλες?  ??? 8)
<<Δεν μπορώ να υποσχεθώ ότι θα προσπαθήσω. Αλλά θα προσπαθήσω να προσπαθήσω>> 
Bart Simpson

της στραβής μπιέλας,ο κύλινδρος της φταίει!

Καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή...Εκτός αν πουλάς αξεσουάρ BMW

Αποσυνδεδεμένος jimis

• Administrator
  • Elite
  • CB forever...
    • Προφίλ
    • http://www.go4it.gr
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 02, 2006, 02:52:26 μμ »
τι λενε μωρε? Εδω υπαρχουν μαστορια που μπορουν να στο κανουν να βγαζει εξατμηση κατω απο την ουρα!  ;D
Εχω μαγαζι εδω κοντα (ειχαμε παει με τον Enigma) που μας ειπε οτι "οτι θελετε μπαινει. Διαλεξτε" Αυτος εχει πολλα τελικα (akrapovic,mivv,remus) και το μηχανακι το δινει σε εναν δικο του μαστορα και δενει τις σωληνες κομπο.  ;D
Οταν τον ειχα ρωτησει εαν ειναι ευκολο και εαν εχει ξαναφτιαξει CB με ακραπα, μου ειπε οτι ο μαστορας του εχει κανει τρελα design με εξατμισεις να βγαινουν απο ουρες, απο κατω, απο πανω.. just name it.
τα λεφτα βεβαια ειναι μια αλλη ιστορια..

Ολα γινονται. Μην τους ακους. Αρκει να βρεις τον εμπειρο μαστορα.

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 02, 2006, 03:39:18 μμ »
θα το ψάξω και άλλο το θέμα και αν δεν βρίσκω άκρη jimmis να ρωτίσεις αυτόν τον μάστορα σε εσένα και κατεβαίνω κάτω αν είναι για να γίνει η δουλειά μου
Ροπη στο max..........

Αποσυνδεδεμένος Headmaster

• Silver
  • *
  • Drive like u STOLE it!!
    • Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 02, 2006, 06:58:54 μμ »
Σε συγκεκριμένο μαγαζί στη πόλη έχω πάρει τιμη 1000 ευρω για ολοκαίνουργια χειροποιήτη εξάτμιση αλουμινίου απο την ρχή μέχρι το τέλος και 5 χρόνια εγγύηση και από σχέδια ότι θέλεις!!
Και παίζει και καλή μουσίκη(METAL WILL NEVER DIE!!!!!ΜΕΤΑΛΛΟ ο τύπος και στη ψυχη και στα χέρια)

Αποσυνδεδεμένος Enigma

• Gold
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 02, 2006, 07:31:03 μμ »
Κανε κουμαντο εσυ τον κουμπαρα σου για εξατμισουλα και την ακρη θα την βρουμε... ;)

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 03, 2006, 03:13:36 μμ »
Εγώ πάντως καουμάντο έκανα έχω στην άκρη λεφτά για ένα ζευγάρι Mivv που είδα titanium μάστορα θέλω για να μου τις βάλει! >:(
Ροπη στο max..........