Αποστολέας Θέμα: Καλησπέρα σε όλους!  (Αναγνώστηκε 137 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Terminal Mob

• Εξοικειωμένο Μέλος
  • *
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους!
« στις: Αύγουστος 21, 2018, 05:39:52 μμ »
Καλησπέρα σε όλους και από μένα!
Καινούργιος και εγώ με την κούκλα, CB400SF του '96!

Πιθανώς να τα πώ με δίαφορους από εδώ μέσα και σε συναντήσεις κλπ!

Δεν ξέρω τι άλλο να πώ! χεχε..

Η κοπέλα δουλέυει κανονικά, έψαξα για να την βρώ περίπου στον έναν χρόνο,είδα διάφορες με ξεχωριστές ιδιαιτερότητες, προβλήματα, τιμές κλπ κλπ κλπ και τελικώς πριν από περίπου 4 μήνες την αγόρασα! Δυστυχώς η ευτυχώς πάντα παίζει ρόλο το οικονομικό!
Επίσης έκανα και το πρώτο μου ταξίδι μαζί της!

Θα την δείτε σε συνάντηση και θα μου πείτε γνώμες κλπ!

Τα δυο μόνο που έχω να πώ είναι:

1) Ταχύμετρο, μεχρι τα 40χλμ ο δεικτης παίζει και ύστερα δουλέυει κανονικά.. πιθανώς γρανάζι η αλλαγή στα όργανα χρειάζεται!

2) Σουλούπωμα εξωτερικά καθώς τα χρώματα είναι όλα μαμά και με τα χρόνια θέλουν φρεσκάρισμα.. πλαστικά - ντεπόζιτο - ζάντες και ύστερα πίσω αναρτήσεις..

Καλή συνέχεια σε όλους,πάντα κράνος-εξοπλισμό και πάντα όρθιοι!!!!

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
Απ: Καλησπέρα σε όλους!
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 21, 2018, 05:47:00 μμ »
Γειά σου Mob καλώς ήρθες στην παρέα των Superfour.Για να λες 1996 έχεις project big one FiiT;; ή version s FiiiT;; Εκτός και αναφέρεις τη ημερομηνία πρώτης άδειας.Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα όπως και να έχει.

• Εξοικειωμένο Μέλος
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 21, 2018, 05:52:25 μμ »
Γειά σου itom32, είναι το δεύτερο που λες, version s '96 nc31 cb400 sf!

Αποσυνδεδεμένος Alex400

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 21, 2018, 06:08:39 μμ »
Καλησπέρα και από εμένα σου εύχομαι καλά και ασφαλή χιλιόμετρα. Όσο για την κούκλα [CB] να είσαι σίγουρος ότι θα σου δώσουμε όσα εφόδια χρειαστείς  για να την έχεις τέλεια. Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να μας δίνεις μια καλή εικόνα στο κομμάτι που θέλεις να ασχοληθείς,με περιγραφή ίσως και φωτογραφίες.Τα υπόλοιπα θα δεις ότι είναι εύκολα. Καλώς ήρθες συντροχε . ;)                                 

Αποσυνδεδεμένος TEOS CB SF

• VIP
  • οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
    • Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 21, 2018, 09:05:37 μμ »
Καλησπέρα και από εμένα φίλος .. καλά και ασφαλή χλμ ..

Αποσυνδεδεμένος Alex400

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 21, 2018, 10:52:27 μμ »
TERMINAL MOB Ένα πρώτο βήμα για να δεις τι θα συναντήσεις λύνοντας τα όργανα[κοντέρ]. Πήγαινε στην Αρχική σελίδα, λίγο ποιο κάτω είναι οι θυγατρικοί πίνακες , το τρίτο είναι ''Όργανα'' . Πατάς εκεί και το πρώτο θέμα που θα δεις [Πάω με 90 δείχνει 180] είναι το ίδιο με το δικό σου . Έχετε την ίδια αιτία. Καλό διάβασμα και τα λέμε αν βρεις δυσκολία.                         

Αποσυνδεδεμένος panosp25

• Global Moderator
  • Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 22, 2018, 12:37:57 πμ »
Καλησπέρα Terminal! Καλώς ήρθες στην παρέα.

Προσωπική μου άποψη είναι πώς:

1) Πρίν καταλήξεις στην αλλαγή των οργάνων, η οποία ειναι κοστοβόρα και λίγο ρίσκο, θα συμφωνήσω με τον Alex400, να ρίξεις μια ματιά στο τόπικ που σου είπε, καθώς και έναν έλεγχο-καθάρισμα-γρασσάρισμα στον ατέρμονα και την ντίζα.

και
2) Θα πρότεινα να ξεκινήσεις πρώτα με τις αναρτήσεις διότι παίζουν μεγάλο ρόλο στην σταθερότητα και την ενεργητική ασφάλεια της μοτοσυκλέτας και μετά συνεχίζεις σε σουλούπωμα εμφανισιακό.

Καλά χιλιόμετρα και πάντα όρθιος!

• Εξοικειωμένο Μέλος
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 22, 2018, 05:53:49 μμ »
Πρώτα από όλα ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και τα όμορφα λόγια, από όλους!

Επίσης θα τσεκάρω σίγουρα το τόπικ για τα όργανα και σίγουρα, θα ασχοληθώ με τις αναρτήσεις, ορίστε μερικές φωτό για να την δείτε!

Κατι ακόμα, θα κανονιστεί κάποια συνάντηση για τις κάρτες των μελών; και αν ναι πότε; εκει θα την δείτε οι περισσότεροι από κοντά!

ορίστε οι φωτό!

• Εξοικειωμένο Μέλος
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 22, 2018, 06:24:26 μμ »
ορίστε

• Εξοικειωμένο Μέλος
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 22, 2018, 06:27:27 μμ »
αναρτησεις

• Εξοικειωμένο Μέλος
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 22, 2018, 06:29:49 μμ »
επίσης , φοβάμαι το ντεπόζιτο για σκουριά! έχει φθορές του χρόνου σε μικα σημεια τα οποια εχει μπει μπογια για τον λογω να μην σκουριασει!

επισης εχει ενα μικρο χτυπημα δεξια το ντεποζιτο, που ειναι μικρο και ελπιζω να ξαναβγαινει προς τα εξω, η να στοκαρετε ωστε να έρθει στα καλα του!
αυτά!

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 22, 2018, 06:37:49 μμ »
Mob κούκλα η version S σου.Αλλά μιας και είμαστε στον πίνακα του καλωσορίσματος και για να μη χάσουμε την ομοιομορφία στο φορουμ,για οτι σε απασχολει ανοιγεις τόπικ ανάλογα.
Π.χ για την ανάρτηση σου στον πίνακα αναρτήσεις εδω δηλ.: http://www.go4it.gr/smf/index.php?board=39.0
Για το τεπόζιτο στην τροφοδοσία καυσίμου εδώ: http://www.go4it.gr/smf/index.php?board=37.0
Για τα όργανα εδώ: http://www.go4it.gr/smf/index.php?board=34.0
Aν το θέμα που θα ανοίξεις περιλαμβάνει γενικά βελτιώσεις και είναι λιγο απ'όλα εδώ http://www.go4it.gr/smf/index.php?board=42.0
Για ραντεβού για κάρτες θα ενημερώσει ο Alex400,νομίζω για τέλος Αυγούστου κανονίζει.Τα λέμε. ;)

• Εξοικειωμένο Μέλος
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 22, 2018, 06:50:29 μμ »
Ναι ήδη έχω ρίξει ματιές, βέβαια μπορώ να σου πω, πως μιας και άπειρος σε εναν βαθμό, με φοβίζει να ανοίξω τα όργανα, να καθαρίσω, να ρίξω σπρέι, που δεν έχω προς το παρων και μετα να τα ξανακλεισω, για τον απλο λόγο οτι φοβάμαι μην κάνω κάποια μ@λ@κί@ και δημιουργήσω νέο πρόβλημα!