Αποστολέας Θέμα: Μοτοσυναντηση cb 2019 ..  (Αναγνώστηκε 346 φορές)

Αποσυνδεδεμένος TEOS CB SF

• VIP
  • οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
    • Προφίλ
Μοτοσυναντηση cb 2019 ..
« στις: Οκτώβριος 17, 2018, 08:46:49 μμ »
Βασικά καλησπέρα σας ,ξεκινάω αυτό το θέμα το οποίο κι αφορά μια πανελλήνια συνάντηση για το go4it .. Εδώ προτείνω οποίος επιθυμεί να προτείνει κάτι ,όπως σε ποιο τρόπο να γίνει και ποια ημερομηνία ...
Όπως επίσης εάν προτιμάτε δωμάτιο, οργανωμένο κάμπινγκ,ελεύθερο κάμπινγκ, διαδρομή ,κτλ ..
Όλες οι προτάσεις δέκτες .
Νομίζω ότι εάν ξεκινήσουμε από τώρα έως το καλοκαίρι θα έχουμε καταλήξει .. O0

Αποσυνδεδεμένος panosp25

• Global Moderator
  • Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
Απ: Μοτοσυναντηση cb 2019 ..
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 17, 2018, 08:59:59 μμ »
Απλά πρόταση.
Πήλιο ή Τρίκαλα (προτιμώ τρίκαλα λόγω διαδρομής).
Οργανωμένο ή ελεύθερο καμπινγκ. (δεν με ενοχλεί)
Τέλη άνοιξης.
Αυτά.

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 17, 2018, 09:10:22 μμ »
Τρίκαλα.Μονή Γαλακτοτροφούσας.1900μ ο καθένας την σκηνή το υποστρωμα και τον υπνόσακο του.Τα κλειδιά τα έχει ο Ζi όσοι χωρέσουμε μέσα οι υπόλοιποι στο προαύλιο.Παραέξω απο την μάντρα,δεν λέει έχει αρκούδες.Βουνό δάσος και στροφες.
http://www.thegreektraveller.com/aspropotamos-galaktotrofousa/

https://plykogiannis.blogspot.com/2012/03/monastery-of-panagia-galaktotrofousa-of.html

Αποσυνδεδεμένος panosp25

• Global Moderator
  • Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 17, 2018, 09:39:41 μμ »
Τρίκαλα.Μονή Γαλακτοτροφούσας.1900μ ο καθένας την σκηνή το υποστρωμα και τον υπνόσακο του.Τα κλειδιά τα έχει ο Ζi όσοι χωρέσουμε μέσα οι υπόλοιποι στο προαύλιο.Παραέξω απο την μάντρα,δεν λέει έχει αρκούδες.Βουνό δάσος και στροφες.

Μέσα με όλα!

Αποσυνδεδεμένος stam

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 17, 2018, 11:01:25 μμ »
Ωραία πρόταση.

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 17, 2018, 11:16:47 μμ »
Τέο βλέπω πως εκτός απο τον ναό έχει και άλλα κτήρια.Εσείς που είχατε πάει πριν 2 χρόνια τι λες;;Υπήρχε ας πούμε κανένα τζάκι;;Υπήρχαν τίποτα κελιά με κρεβάτια;;Θα μπορούμε να μείνουμε όλοι εντός;;Για την περίπτωση που μερικοί έχουμε  θέματα με υγρασία....
http://www.stagonnews.gr/panagia-galaktotrofousa-anthousas-aspropotamou/

• VIP
    • Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 10:46:33 πμ »
Στην γύρο περιοχή υπάρχουν και άλλα αντίστοιχα σημεία .. περισσότερα θα μας πει ο zi με τον οποίο επικοινώνησα τηλεφωνικά και έχει πολλές προτάσεις για τα ορεινά του νομού Τρικάλων και Καρδίτσας ..απλά προτείνω να αναμένουμε για να δούμε εάν κάποιος έχει κάτι διαφορετικό στο μυαλό του για προορισμό ... Εμένα με ξέρετε θέλω να συνδυάσω ορεινή διαδρομή ,ψήσιμο,και να δω όσο πιο πολλά μέρη γίνεται .. Αλλά φέτος για χάρη του go4it θα κάνω και υποχωρήσεις για να βρούμε μια εκδρομή για όλους .. Πάντως ο συγκεκριμένος Νόμος προσφέρει διαδρομές απίστευτες .. Εάν αποφασίσουμε για ελεύθερο κάμπινγκ μαζί με καφέδες και ψησίματα +βενζίνες ,από την εμπειρία μου το συνολικό κόστος δεν θα ξεπεράσει τα 120 € .. Πάντως itom η μόνη της Γαλακτοτροφουσας είναι αποθυμενο σου από το 2015

Αποσυνδεδεμένος Alex400

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 01:52:56 μμ »
Μέχρι την άνοιξη ελπίζω να έχω βρει μηχανή .... οπότε μέσα ! ! ! >:D >:D >:D     

Αποσυνδεδεμένος JEPE

• Ενεργό μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 02:19:48 μμ »
Πολλή ωραία σαν ιδέα και σεβασμιο ως τοπίο και χώρος!ελπίζω να τα καταφέρω να παρευρεθώ!
Alex400 εγω αρχίζω από τώρα το καλοπιασμα(σφουγγαρισμα-σιδερωμα κλπ κλπ)!!!!

Αποσυνδεδεμένος stam

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 03:06:26 μμ »
Πόσες μέρες υπολογίζετε?

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 03:20:56 μμ »
Εγω λέω 3.Παρακευή πχ μαζωξη ομαδών,συνάντηση βορειου-νοτιου τιμ,φαγοπότι,διανυκτερευση.Σαββάτο διαδρομές φαγοπότι,διανυκτέρευση.Κυριακή φαγοπότι αποχαιρετισμός,επιστροφή.

Αποσυνδεδεμένος ammo77

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 04:52:57 μμ »
Κι εμένα μου φαίνεται καλό  μέρος, μπορούμε ημερησίως να πάμε αρκετά μέρη με μέσο όρο 200χλμ νομοζωρθα δούμε αρκετά! Έχω και αρκετό καιρό να περάσω ΚΑΤΑΡΑ! >:D
Εγώ είμαι μέσα, με σκηνή φυσικά!

Αποσυνδεδεμένος zi

• Δημοφιλές μέλος
  • τα παντα ολα
    • Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 05:39:46 μμ »

Μέσα με όλα!

Ιtom  αρκούδες έχει κ μέσα ρώτα να μαθαίνεις  :) ;D
ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

Αποσυνδεδεμένος zi

• Δημοφιλές μέλος
  • τα παντα ολα
    • Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 05:49:12 μμ »
Κάπου πήρε η μύτη μου κάρβουνο εκεί στα βόρεια κ μιας κ μπορώ να ξεχωρίσω το καλό παϊδακι Έσκασα μύτη.

Τώρα σχετικά με την εκδρομή όλη η περιοχή Αγραφα κ Τζουμερκα είναι ίσως ότι καλύτερο σε βουνό κ στροφιλικη με τοπίο απίστευτο. Σας έχω κ άλλες προτάσεις για διαμονή. Για παράδειγμα αν πάμε προς Καλαρρυτες έχουμε την Μόνη Κηπινας. Αν πάμε προς Μεσοχωρα έχουμε την Αγία Κυριακή. Αλλά όλα εξαρτώνται από μέρες κ δρομολόγιο. Ααααα κ να μην ξεχάσω... Χωρίς κοψιδι δεν το κουνάω. Όπως κ εσείς χωρίς ωτοασπιδες
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ...ΔΗΛ ΕΜΕΝΑ...

• VIP
    • Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 18, 2018, 06:43:23 μμ »
Αν και στο μυαλό μου είχα να εκφράσω αργότερα την πρόταση μου .. θα το πω από τώρα ,,,, αρχικά να πω ότι προτείνω και εγώ τρεις μέρες με δύο διανυκτερεύσεις σε σκηνές με αρχική συνάντηση Τρίκαλα η Καλαμπάκα για καφέ και ένωση βόρειοι νότιοι .. έπειτα κίνηση προς Μεσοχώρα και διανυκτέρευση Αγία Κυριακή , το επόμενο πρωί κίνηση προς βουλγαρελι με καφέ στο χωριό καταρράκτη έπειτα Ματσούκι και ψήσιμο με διανυκτέρευση στην μονή Γαλακτοτροφουσας επόμενο πρωί καφές κάπου προς Μετέωρα και αποχαιρετισμός .. Η διαδρομη είναι σούπερ .. εάν συμφωνείτε μπορούμε να δούμε και λεπτομέρειες με τον zi .. επίσης για ημερομηνία προτείνω τέλη Μάιου .. Δεκτή οποία δηποτε άλλη πρόταση .. αρκεί να περιλαμβάνει κοψιδια