Αποστολέας Θέμα: σερβις μπροστινου συστηματος (αραγε ποια ειναι τα ιδανικα ελατηρια  (Αναγνώστηκε 177 φορές)

vasillis kris

• Επισκέπτης
καλησπερα σε ολους στην ομαδα για μοντελο FiiN γνωριζουμε ποια τα καλυτερα ελατηρια για αναβαθμιση? εχω βρει της ohlins αλλα δεν ξερω

Συνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
Για την ιστορία της ohlins δεν χρειάζεται να αναφέρουμε πολλά.Μόνο που είναι η κορυφαία προμηθευτής στους αγώνες tου παγκόσμιου πρωταθλήματος MotoGP νομίζω πως φτάνει.Η αντιπροσωπεία στην Ελλαδα: https://extraproducts.gr/index.php/el/component/partssearcher/index.php?option=com_partssearcher&view=searchparts
Eπίσης πολύ καλή επιλογή είναι η Hyperpro με αντιπροσωπεία στην Ελλάδα:
https://www.tecnomoto.gr/gr/brand/index.asp?srt=ID_DESC&id=5&offset=0
Διαλέγεις και παίρνεις.

vasillis kris

• Επισκέπτης
Σε ευχαριστώ πολυ για τις πληροφοριες και τα λινκ👌

Αποσυνδεδεμένος panosp25

• Global Moderator
  • VIP
    • Προφίλ
Καλημέρα.
Αν και καθυστερημένα απλά θέλω να σημειώσω πως τα μεν Ohlins είναι γραμμικά ελατήρια, τα δε Hyperpro μόνο προοδευτικά.
Η επιλογή όπως είπε κι ο Itom είναι δική σου.

Αποσυνδεδεμένος jah

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
Εγώ είχα τα ohlins στο Cb μου.. Η αίσθηση τους ειναι πολύ πιο σκληρή από τα μαμά ελατήρια. Καλύτερο κράτημα και φρενάρισμα!  Κατά την άποψη μου, τα προοδευτικά μπροστινά ταιριάζουν περισσότερο σε Moto cross μηχανάκια. Αν μπορούν να έρθουν ειναι καλή επιλογή νομίζω.. Αποφασίζεις και παίρνεις..

Αποσυνδεδεμένος panosp25

• Global Moderator
  • VIP
    • Προφίλ
Πολλές συζητήσεις έχουν γίνει και στο go4it αλλά και σε αλλες ομάδες, σελιδες, παρεες κλπ για τις αναρτήσεις. Η επιλογη είναι καθαρά θεμα αναβάτη. Μην ξεχνάμε ομως οτι τα "μαμα" honda ελατήρια ειναι προοδευτικα.

Συνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
Σε αυτό που αναφέρεις Πάνο,ήμουν απο τους τυχερούς που προλάβαμε τα White Power(επίσης προοδευτικά).Δεν ξέρω για πιο λόγο σταμάτησαν να τα εισάγουν και αυτό είναι μεγάλο κρίμα.Αν διάλεγα ανάμεσα στα Ηyperpro και στα ohlins θα διάλεγα Hyperpro μιας και είμαι υπερ ευχαριστημένος με τα πίσω ελατηρια τα οποία είναι καταπληκτικά για το sf.Νομίζω πως και τα εμπρός θα είναι εξισου ποιοτικά.Για την οhlins έχω την άποψη πως φτιάχνει υπερβολικά σκληρά ελατηρια για το sf.....πιο λαϊκά "γκουμούτσες"και θα την άφηνα σαν τελευταία επιλογή.

Αποσυνδεδεμένος panosp25

• Global Moderator
  • VIP
    • Προφίλ
Γιάννη το λαμβάνω πολύ σοβαρά υπ'οψιν μου αυτό για τα Hyperpro γιατί τα έβαλα μπροστά στη δική μου. Τώρα εντυπώσεις θα έχω οταν την βγάλω. Προς το παρόν....ξεκούραση!!!