Αποστολέας Θέμα: Μπροστινες αναρτήσεις  (Αναγνώστηκε 42 φορές)

Αποσυνδεδεμένος billys07

• Γνωστό μέλος
  • **
    • Προφίλ
Μπροστινες αναρτήσεις
« στις: Μάρτιος 17, 2019, 02:52:26 μμ »
Καλησπερα παιδια, εκανα και εγω σερβις στα μπροστινα μου με την βοηθεια σε καποιες λεπτομεριες απο τον panossp και τον alex40 που τους ευχαριστώ πολυ. τα καταφεραμε το πρωτο πηρε 3ωρες μεχρι να το αναλυσω πως πηγενουν ολα και να μετρηθούν και να τα ελέγξω το 2ο εγινε πολυ πιο γρηγορα... Το προβλημα που συνάντησα ειναι οτι το τιμονι τραβαει δεξια και ακουγονται η δυσκοπλακες με τα τακακια ποιο μπορει να ειναι το λαθος;

Αποσυνδεδεμένος panosp25

• Global Moderator
  • VIP
    • Προφίλ
Απ: Μπροστινες αναρτήσεις
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 17, 2019, 05:37:21 μμ »
Βασίλη ωραίος! Με το απαραίτητο οφθαλμολουτρο! Πιστεύω οτι ο λόγος που τραβάει το τιμόνι δεξιά ειναι επειδή κατα το σφίξιμο, "έστριψαν" όπως λέμε τα καλάμια. Απλα λύσε πάλι άξονα, τιμονοπλακες, καλάμια και δέσε τα πάλι σφίγγοντας σταδιακά και ελέγχοντας! Τώρα για τον θόρυβο απο τα φρένα δεν ξέρω να σου πω. Ίσως κατι επιασαν τα τακάκια. Αν ακούγεται παλι μετά ρίξε λίγο σπρέι για φρένα και φυσά με αερα.

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
    • Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 17, 2019, 08:45:07 μμ »
Ειδα πως οι γλύστρες σου είναι αρκετά φθαρμένες.Εγω πάντως στην θέση σου θα τις άλλαζα.

Αποσυνδεδεμένος JEPE

• Δημοφιλές μέλος
    • Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 17, 2019, 08:57:48 μμ »
Εύγε που της έφτιαξες μόνος σου!και θα συμφωνήσω με τον Πάνο σε αυτό που σου είπε!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5A Prime μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος billys07

• Γνωστό μέλος
  • **
    • Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 17, 2019, 10:44:13 μμ »
Ευχαριστώ παιδιά! Η ξυστρες δν αλλαχτηκαν γτ στο μαγαζι οπου τα αγορασα δν ειχαν στοκ... - Πανο οπότε να λυσω ξανα τα παντα οταν λες καλαμια εννοεις την κεντρική βιδα απο τα αμορτισερ; η απλα την τιμονοπλακα και απο κατω την γεφυρα; και τον αξονα της ροδας;

Αποσυνδεδεμένος panosp25

• Global Moderator
  • VIP
    • Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 17, 2019, 11:02:06 μμ »
Τιμονόπλακα, τις βίδες που κρατάνε τα καλάμια στις τιμονόπλακες και τον άξονα του τροχού. Βιδώνεις ελαφρά, πατας μπροστινό και κάνει 3-4 καλές βυθίσεις, ελέγχεις οπτικά, διορθώνεις και ξανασφιγγεις.